אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גל ההטרדות המיניות בעולם הגיימינג: טומי פרנסואה עוזב את יוביסופט צילום מסך: Youtube

גל ההטרדות המיניות בעולם הגיימינג: טומי פרנסואה עוזב את יוביסופט

פרנסואה שימש כסגן נשיא שירותי התוכן והקריאייטיב בחברה והינו בכיר נוסף בענקית הגיימינג שעוזב לאחר האשמות חמורות בגין בהטרדות מיניות והתנהגות בלתי הולמת

03.08.2020, 15:55 | שירות כלכליסט

טומי פרנסואה (Tommy Francois), עובד בכיר בענקית הגיימינג יוביסופט (Ubisoft) עזב את החברה לאחר שהואשם על ידי עובדים בהטרדות מיניות והתנהגות לא הולמת, כך מדווח האתר ביזנס אינסיידר. פרנסואה מצטרף בכך לשורה של עובדים שפרשו לאחרונה מיוביסופט על רקע חשיפת ההאשמות על הטרדות ותקיפות מיניות. 

קראו עוד בכלכליסט

פרנסואה שימש כסגן נשיא של שירותי תוכן וקריאייטיב ועבד מהמטה של החברה בפריז. הוא נחשב גם ליד ימינו של סמנכ"ל הקריאייטיב סרג' הסקואט, שבעצמו התפטר בחודש שעבר. בתוקף תפקידו היה פרנסואה אחד מאנשי הקריאייטיב הבכירים בחברה ועזר להוביל את המשחקים הגדולים ביותר שלה, שכוללים את Assassin's Creed, Far Cry ו- The Division של טום קלנסי.

טומי פרנסואה בכיר לשעבר ביוביסופט , צילום מסך: Youtube טומי פרנסואה בכיר לשעבר ביוביסופט | צילום מסך: Youtube טומי פרנסואה בכיר לשעבר ביוביסופט , צילום מסך: Youtube

במייל ששלח המנכ"ל איב גולימו ב-31 ביולי, עדכן את צוות העורכים כי פרנסואה עזב את החברה. היום (ב') אישרו ביוביסופט את הדיוח. העזיבה מגיעה לאחר שבסוף יוני הוצא לחופשה ללא תשלום עד להשלמת בדיקה בנושא. לפי המייל של המנכ"ל, עזיבתו של פרנסואה נכנסה לתוקף באופן מיידי, אולם הוא לא פירט מעבר לכך על נסיבות העזיבה. פרנסואה לא הגיב על בקשה לקבלת תגובה.

חברת המשחקים יוביסופט, צילום: GamingShogun חברת המשחקים יוביסופט | צילום: GamingShogun חברת המשחקים יוביסופט, צילום: GamingShogun

בכתבה נוספת שפורסמה בביזנס אינסיידר על ההטרדות המיניות בחברה הוזכר שמו של פרנסואה כמי שהתפאר בכך שביצע מעשה מגונה במהלך נסיעה עסקית. עוד הוא הואשם שעיסה עובדות בלי לבקש רשות. הוא נהג גם להגיב באופן קבוע על המראה של העובדות, כך לפי עדויות מצד עובדים בעבר ובהווה. תקריות דומות תוארו בכתבה של העיתון הצרפתי ליברשיון שפורסמה ב-1 ביולי. באותו הזמן פרנסואה הכחיש את ההאשמות. גולימו הדגיש במייל כי חקירות נוספות סביב הטרדות מיניות עדיין בעיצומן.

בכירים נוספים שנאלצו לעזוב את החברה לאחר חשיפת ההטרדות כוללים את יאניס מאלאט מהאולפנים של יוביסופט בקנדה, ססיל קורנה מנהל משאבי האנוש ומקסים בלנד, ששימש כסגן השיא לענייני עריכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות