אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התפרצות קורונה בספינת קרוזים נורווגית - חשש להתפשטות באזור החוף צילום: AP

התפרצות קורונה בספינת קרוזים נורווגית - חשש להתפשטות באזור החוף

חברת הקרוזים הרטיגרוטן הודיעה על הקפאת ליין הספינות שהפעילה לחופי נורבגיה, לאחר ש-36 אנשי צוות ו-5 אורחים נדבקו בנגיף. הספינה פועלת גם כמעבורת וברשויות חוששים מהדבקה באזורי עגינה; המפעילה התנצלה על האירועים: "בדיקה ראשונית העלתה שורה של כשלים, עשינו טעויות, אנו מצטערים ולוקחים על כך את מלוא האחריות"

03.08.2020, 19:58 | שירות כלכליסט

מכה קשה לתעשיית הקרוזים: אחת החברות המפעילות ליין קרוזים בחופי נורווגיה הודיעה על השהיית הפעילות, שבועות ספורים לאחר חידושה. ההחלטה התקבלה לאחר ששרשרת כשלים פרוצדורליים גרמה להדבקה המונית באחת מספינותיה.

קראו עוד בכלכליסט

בספינת MS Roald Amundsen אובחנו 36 אנשי צוות ולפחות 5 נוסעים כנושאי נגיף הקורונה ורשויות הבריאות חוששות שנוסעים הפיצו את הנגיף בעיירות שבהן עגנה הספינה, הפועלת גם כספקית שירותי מעבורת.

החולים הועברו לבית החולים האוניברסיטאי של צפון נורווגיה ב-Tromsoe- שם עוגנת כרגע הספינה. הרולד אמונדסן פעלה במסגרת ליין הקרוזים הרטיגרוטן (Hurtigruten) לצד שתי ספינות נוספות, בקווים הנעים לא הרחק מנורווגיה מדרום לצפון - הראשונה החלה לפעול כבר בחודש יוני והשתיים האחרות הצטרפו במהלך חודש יולי. הרטיגרוטן הודיעה על השהיית הפעילות של שלוש הספינות לזמן בלתי מוגבל.

"בדיקה ראשונית העלתה שורה של כשלים בכמה שלבים בפרוצדורות שלנו", אמר מנכ"ל ליין הרטיגרוטן דניאל סקיילדם (Daniel Skjeldam). בין היתר ידוע כרגע שלאחר שאובחנו כמה מאנשי הצוות, רופאים בספינה אמרו להם שאין צורך להודיע לנוסעים על אירוע ההדבקה. "עשינו טעויות. בשם כולנו בהרטיגרוטן, אני מצטער, על מה שקרה, אנו לוקחים על האירועים את מלוא האחריות", אמר המנכ"ל.

הספינה שבה התגלו החולים, צילום: AP הספינה שבה התגלו החולים | צילום: AP הספינה שבה התגלו החולים, צילום: AP

החברה יצרה קשר עם כל הנוסעים שהיו על הספינה בשני קרוזים, הראשון ב-24-17 ביולי והשני ב-31-25 ביולי – בראשון היו על הסיפון 209 אורחים ובשני 178. כל אנשי הצוות נבדקו ומעבר לאלה שכאמור נדבקו בנגיף, היתר נמצאו שליליים.

ואולם מוקדם מאוד לקבוע שבכך הסתיימה הפרשה: מכיוון שליין השייט המדובר משמש כאמור גם כמעבורת בין הנמלים לאורך חופי מערב המדינה, התסריט שממנו חוששים כרגע הוא בעיקר של הדבקה באחד מאזורי העגינה.

ממשלת נורווגיה החליטה להחמיר את התקנות המסדירות את תנאי העגינה של מפעילי ספינות הקרוזים - בשלב ראשוני תיאסר בשבועיים הקרובים עגינת ספינות עם למעלה מ-100 נוסעים בנמלי נורווגיה, למעט מעבורות.

במקביל, המשטרה הודיעה על חקירת הכשלים שבוצעו בהרולד אמונדסן במטרה לקבוע האם גורמים במפעילה הפרו את החוק. לא ברור בשלב זה כיצד בדיוק החלה ההתפשטות – 33 מבין חברי הצוות שחלו הגיעו מהפיליפינים ושלושת האחרים הגיעו מנורווגיה, צרפת וגרמניה. הנוסעים הגיעו ממקומות שונים בעולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות