אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו בוחן: מענק נוסף - לקראת חגי תשרי צילום: עמית שאבי

נתניהו בוחן: מענק נוסף - לקראת חגי תשרי

ראש הממשלה הטיל על יועצו הכלכלי אבי שמחון לבחון את הנושא. אם הבחירות יוקדמו - המענק יינתן בעיצומה של מערכת בחירות

03.08.2020, 21:46 | צבי זרחיה

ראש הממשלה בנימין נתניהו בוחן מענק נוסף לאזרחים לקראת החגים. נתניהו הטיל על יועצו הכלכלי פרופ' אבי שמחון לגבש הצעה למענק מוגדל לקראת ראש השנה לשכבות החלשות, ומענק בהיקף נמוך יותר לכלל האזרחים.  

קראו עוד בכלכליסט

בישיבת סיעת הליכוד שנערכה היום (ב') אמר נתניהו: "אנחנו לא נחים לרגע. שר האוצר ואני, ופרופ' שמחון והיועצים הכלכליים שלנו, מנכ"ל משרד רה"מ. אנחנו נביא עוד ועוד תוכניות ועוד כסף לאזרחי ישראל והעוסקים כדי להניע את הכלכלה".

יצויין כי לפי שעה איום הקדמת הבחירות טרם הוסר. אם הכנסת לא תאשר את התקציב לשנת 2020 או את הדחייה באישור התקציב עד ה-25 באוגוסט - אזי הכנסת תתפזר והבחירות ייערכו בנובמבר 2020.

רה"מ נתניהו ויועצו הכלכלי, פרופ רה"מ נתניהו ויועצו הכלכלי, פרופ' אבי שמחון | צילום: עמית שאבי רה"מ נתניהו ויועצו הכלכלי, פרופ

גורמים פוליטיים אומרים כי אישור המענק צפוי להתקבל לפי פיזור הכנסת, שכן, לאחריה הדבר יצור קושי לנוכח המעבר לתקופת הבחירות.

יוצא איפוא שאם הבחירות ייערכו בנובמבר 2020, אזרחי ישראל יקבלו את הצ'ק הנוסף כחודשיים לפני כן, בתקופת מערכת הבחירות. גורמים כלכליים מזהירים מפני מהלכים כלכליים שהם בבחינת "כלכלת בחירות" בתקופת החירום הכלכלית שבה אין תקציב מדינה מאושר.

עלות המענק ששולם בימים האחרונים לקופת המדינה 6.7 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות