אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על רקע ביטול החגיגות בעולם: הפסד של 2 מיליארד דולר במכירות השמפניה צילום: shuterstock

דיווח שוטף

על רקע ביטול החגיגות בעולם: הפסד של 2 מיליארד דולר במכירות השמפניה

בחודש מאי לבדו דיווחו היצרנים על צניחה של 70% במכירות. "אנחנו חווים משבר חמור יותר מהשפל הגדול", טען בכיר בתעשייה; במדינת ויקטוריה באוסטרליה מזהירים את התושבים מהפרת בידוד - העונש המקסימלי עומד על עד 20 אלף דולר; באיזיג'ט משדרים אופטימיות וטוענים כי ההזמנות להמשך הקיץ "גבוהות מהציפיות"

04.08.2020, 16:54 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

16:00 - הקורונה בפיליפינים: שיא במספר המאובחנים היומי

משרד הבריאות בפיליפינים עדכן כי ביממה האחרונה אובחנו 6,352 חולי קורונה חדשים במדינת האיים - שיא חדש של נדבקים ביום. עד כה אובחנו יותר מ-112 אלף נשאי קורונה, מתוכם מתו 2,115 - 11 מהם ביממה האחרונה.

14:15 - על רקע ביטול אירועים וחגיגות בעולם - ירידה חדה במכירות השמפניה

הקורונה גרמה השנה לביטול שלל אירועים וחגיגות כמו חתונות ולסגירת מסעדות ברחבי העולם, ובהתאם נרשמה ירידה חדה במכירות השמפניה. היצרנים בצרפת דיווחו על הפסד של 1.7 מיליארד יורו (2 מיליארד דולר) במכירות מאז תחילת השנה בשל הקורונה. בחודש מאי לבדו דיווחו היצרנים על צניחה של 70% במכירות. "אנחנו חווים משבר שלהערכתנו חמור יותר מהשפל הגדול", טען בכיר בתעשייה. עשרות מיליוני בקבוקים ייזרקו וכמויות עצומות של ענבים מחכים לבציר, ולכן הכריזו בתעשייה על פגישת חירום שתתקיים ב-18 באוגוסט. בפגישה ישתתפו נציגים של מעל 16 אלף יצרני יין ושמפניה, והם יחליטו האם לזרוק את הענבים העודפים או להעביר אותם לבתי זיקוק לצורך ייצור חומרי חיטוי. עם זאת, חלק מהיצרנים כבר הכריזו כי השימוש בענבים לייצור ג'ל חיטוי הוא "עלבון לטבע".

שמפניה, צילום: shuterstock שמפניה | צילום: shuterstock שמפניה, צילום: shuterstock

13:00 - איזיג'ט: ההזמנות להמשך הקיץ "גבוהות מהציפיות"

חברת התעופה המוזלת איזיג'ט הודיעה כי בשל הביקוש הגבוה מהציפיות היא מוסיפה טיסות נוספות לחודשים הקרובים. במקור תכננה החברה להפעיל הקיץ בסביבות 30% מהטיסות הרגילות שלה, אך המנכ"ל יוהאן לונדגרן אמר כי ההזמנות להמשך הקיץ "גבוהות מהציפיות", וכתוצאה מכך הורחב לוח הטיסות והם יפעלו בתפוסה של 40%. בכל זאת, באיזיג'ט כבר הודיעו כי בשל המשבר יקצצו 4,500 משרות.

 

 11:55 - אוסטרליה: קנסות כבדים על מפרי בידוד במדינת ויקטוריה

במדינת ויקטוריה באוסטרליה הכריזו על עונשים חדשים שיוטלו על מפרי בידוד, כולל קנסות של 5,000 דולר אוסטרלי (3,561 דולר). לפי הדיווחים, הרשויות תעדו כ-800 מקרים שבהם אנשים שהיו אמורים להיות בבידוד לא נמצאו בבית. לפי המשטרה, שוטרים הותקפו על ידי מפירי הבידוד ובתקריות מסוימות אף נדרשו לנפץ חלונות של מכוניות כדי להגיע לנוסעים שסרבו להזדהות.

"אם יהיו הפרות סדרתיות, אם תיתפס התנהגות אנוכית במיוחד כמו ללכת לעבודה כשחולים, אז יש את החלופה והיא כמובן הגשת כתב אישום והעונש המקסימאלי יכול להגיע עד ל-20 אלף דולר", מסר מושל ויקטוריה דניאל אנדרוז. על מנת לאכוף את ההוראות, הוצבו 1,750 שוטרים ברחבי המדינה, שם הוטל עוצר כל יום החל מהשעה שמונה בערב ועד ל-5 בבוקר. אנדרוז ציין עוד כי 500 חיילים נוספים ישלחו למלבורן בימים הקרובים, ו-300 קצינים מטעם משרד הבריאות יבצעו ביקורי פתי בבתים של אנשים החייבים בבידוד.  

מושל ויקטוריה, דניאל אנדרוז, צילום: איי פי מושל ויקטוריה, דניאל אנדרוז | צילום: איי פי מושל ויקטוריה, דניאל אנדרוז, צילום: איי פי

בתוך כך, על אף עלייה במספר הנדבקים, בהודו מתכוננים לפתיחה מחדש של חדרי כושר ומרכזי יוגה. מספר הנדבקים בהודו עומד על 1.85 מיליון איש, אך מאז יוני החלו במדינה בהסרה הדרגתית של ההגבלות, שנמשכו קרוב לחודשיים. התפשטות הקורונה אמנם הואטה בתקופת הסגר, אך הכלכלה נפגעה קשות מהמהלך. בעקבות זאת הוחלט על פתיחת הכלכלה, אך במקביל נרשמה עלייה במספר הנדבקים והמתים - כ-800 אתמול. עם זאת, ביחס למספר התושבים מדובר בשיעורים נמוכים יחסית למדינות אחרות בעולם.

 

11:00 - האו"ם מזהיר: הקורונה תגרום ל"קטסטרופה דורית" בחינוך

 

באו"ם מזהירים מפני "קטסטרופה דורית" בעקבות ההשלכות של מגיפת הקורונה על החינוך. לדברי מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש, העולם עומד בפני "רגע מכונן" בכל הקשור לחינוך הילדים ובני הנוער, וכי להחלטות שממשלות קיבלו לגבי מערכות החינוך במהלך הסגר תהיה השפעה מתמשכת על מאות מיליוני ילדים ועל פיתוח הזדמנויות במדינות בעשורים הבאים.

לפי גוטרש, נכון לאמצע יולי בתי הספר היו סגורים ב-160 מדינות, החלטה שמשפיעה על מעל מיליארד תלמידים, ובסביבות 40 מיליון ילדים הפסידו גן, זאת בנוסף ל-250 מיליון הילדים שלא היו במסגרות גם לפני פרוץ המגיפה. 

אנטוניו גוטרס מזכ"ל האו", צילום: אי פי איי אנטוניו גוטרס מזכ"ל האו" | צילום: אי פי איי אנטוניו גוטרס מזכ"ל האו", צילום: אי פי איי

 

לדבריו, "אנחנו עומדים בפני קטסטרופה דורית שתערער על עשורים של התקדמות ותרחיב את אי השוויון המושרש", אמר והזהיר מההשלכות "המדאיגות מאוד" של המצב על התזונה של הילדים ועל תופעות כמו נישואי ילדים ואי שוויון מגדרי. "עלינו לנקוט בצעדים נועזים עכשיו כדי ליצור מערכות חינוך כוללניות, עמידות ואיכותיות שיתאימו לעתיד", כתב בטוויטר.

 

8:00 - ארה"ב: 48,395 מקרים חדשים של קורונה אובחנו ביממה

582 חולי קורונה מתו בארה"ב ביממה האחרונה ומניין המתים מפרוץ המגפה עלה ל-155,933. כמו כן, ביממה החולפת אובחנו 48,395 מקרים חדשים של קורונה. עד כה נדבקו בארה"ב 4.73 מיליון בני אדם.

בדיקת קורונה, פלורידה, צילום: אי פי איי בדיקת קורונה, פלורידה | צילום: אי פי איי בדיקת קורונה, פלורידה, צילום: אי פי איי

7:30 - מקסיקו: 4,767 מקרי קורונה חדשים אובחנו ביממה

 

משרד הבריאות במקסיקו עדכן כי ביממה האחרונה אובחנו 4,767 מקרים חדשים של קורונה ומתו 266 חולים נוספים, לעומת 4,853 מקרים חדשים ו-274 מתים ביממה הקודמת. עד כה נדבקו בקורונה במקסיקו 443,813 בני אדם ו-48,012 איש מתו מהנגיף.  

7:15 - ברזיל: 16,641 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו ביממה

משרד הבריאות בברזיל עדכן כי ביממה האחרונה אובחנו 16,641 נדבקים חדשים בקורונה, לעומת 25,800 ביממה שלפני כן. עוד נמסר כי מתו 561 חולי קורונה נוספים, לעומת 541 ביממה הקודמת. עד כה נדבקו בקורונה בברזיל 2,750,318 בני אדם מהם מתו 94,665.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות