אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פועל נהרג בנפילה באתר בנייה בחדרה צילום: איחוד והצלה מחוז צפון

פועל נהרג בנפילה באתר בנייה בחדרה

לפי דיווח ראשוני הפועל נפל מגובה רב באתר ברחוב הנשיא ומותו נקבע במקום; זהו הפועל ה-16 שנהרג מאז תחילת השנה באתרי בנייה

04.08.2020, 10:08 | דותן לוי

פועל בניין נהרג הבוקר באתר בנייה בחדרה, כך עולה מדיווח ראשוני של מד"א. לפי הדיווח הפועל נפל מגובה רב במהלך עבודתו באתר שממוקם בשדרות הנשיא וייצמן בעיר. חובשים ופראמדיקים של מד"א שהגיעו למקום דיווחו על פועל בן 51 עם חבלת ראש קשה ללא סימני חיים והם נאלצו לקבוע את מותו.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בפועל ה-16 שנהרג באתרי בנייה מאז תחילת השנה. גם במקרה זה מדובר בנפילה מגובה שהיא סיבת המוות הנפוצה ביותר בתאונות של פועלי בניין.  

אתר הבנייה בו נהרג הפועל, צילום: איחוד והצלה מחוז צפון אתר הבנייה בו נהרג הפועל | צילום: איחוד והצלה מחוז צפון אתר הבנייה בו נהרג הפועל, צילום: איחוד והצלה מחוז צפון

מ"קו לעובד" נמסר בתגובה: "היום נהרג העובד ה-16 לשנת 2020 בתאונות עבודה בענף הבניין. על פי דיווח מד"א, העובד, 51, נהרג כאשר נפל מגובה רב באתר בנייה בשדרות הנשיא וייצמן בחדרה.

"הוא נחבל בראשו וכוחות של מד"א קבעו את מותו במקום. לצערנו למרות שנפילה מגובה היא הגורם המרכזי בתאונות עבודה בענף הבניין, כניסת תקנות הפיגומים לתוקף, רק הולכת ונדחית.

הרפורמה הייתה אמורה להיכנס לתוקפה בימים אלו, אך עתידה להידחות בשנה, והגורמים האחראים מגלגלים את האחריות זה על זה, במקום לגייס את כלל המשאבים למציאת פתרון והצלת חיי אדם".

ד"ר הדס תגרי, מנהלת 'הקבוצה למאבק בתאונות בניין ותעשייה' מסרה בתגובה, "מצב בטיחות העובדים באתרי הבנייה הוא חמור ביותר, ורק בשבוע שעבר דווחו 9 פציעות של עובדים באתרי הבנייה מהן 3 קשות מאד. לאחר הפוגה קלה במהלך חג הקורבן, וטרם שחלפו שעתיים מחידוש העבודה באתרים – אנו מונים לצערנו הרב את ההרוג ה-16 באתרי הבנייה מתחילת השנה, וזאת על אף ששנה זו התאפיינה בנפח פעילות נמוך ביותר מהרגיל בשל משבר הקורונה, ואנו מצויים אך בפתחה של עונת הקיץ המתאפיינת בריבוי תאונות. אנו קוראים למנהל הבטיחות במשרד העבודה והרווחה ולרשם הקבלנים במשרד השיכון לנקוט בסנקציות מרתיעות כלפי חברות קבלניות בהן הטלת קנסות בשל הפרות בטיחות ושלילת רישיונותיהן של חברות קבלניות רשלניות – פעולות שכמעט שלא ננקטות כיום. כמו כן, אנו קוראים למשטרת ישראל ולפרקליטות לחקור ביסודיות תאונה זו ואחרות במטרה למצות את הדין עם האחראים ברשלנותם להיפגעות עובדים, וזאת בפרט נוכח העובדה, שעל אף שכרבע מתאונות העבודה הקטלניות באתרי הבנייה מתרחשות באזור הצפון, באזור זה כמעט שלא מוגשים כתבי אישום בגין היפגעותם של עובדים בתאונות עבודה."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות