אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הסגר: עובדים יותר שעות, מקיימים יותר פגישות צילום: שאטרסטוק

אחרי הסגר: עובדים יותר שעות, מקיימים יותר פגישות

יום העבודה אחרי התפרצות הקורונה התארך ב-48.5 דקות ומספר הפגישות עלה ב-13%, כך עולה ממחקר חדש שבדק את דפוסי העבודה בשבועות שלפני, במהלך הסגר ואחריו. המחקר נערך בקרב 3.1 מיליון אנשים מניו יורק, דרך ערים נוספות בצפון אמריקה, אירופה ועד תל אביב

04.08.2020, 12:06 | מעין מנלה
אנחנו עובדים יותר שעות, משתתפים בפגישות רבות יותר עם יותר אנשים ושולחים יותר מיילים – מניו יורק דרך לונדון ועד תל אביב, העבודה מרחוק מיתרגמת ליותר עבודה, כך עולה ממחקר שנערך בקרב 3.1 מיליון אנשים בלמעלה מ-21 אלף חברות ברחבי 16 ערים בצפון אמריקה, אירופה והמזרח התיכון.

קראו עוד בכלכליסט

החוקרים השוו את התנהגות העובדים במשך תקופות של 8 שבועות לפני ואחרי הסגר שנועד למנוע את התפשטות מגיפת הקורונה. הם מצאו שיום העבודה אחרי התפרצות המגיפה נמשך 48.5 דקות יותר, מספר הפגישות עלה ב-13% ואנשים שלחו בממוצע 1.4 יותר מיילים ליום. בערים ספורות כמו לוס אנג'לס ושיקגו משך יום העבודה הממוצע חזר לרמה בה היה לפני התפרצות המגיפה אך בתל אביב, ניו יורק, סן חוזה וברוב ערי אירופה שנבדקו ימי העבודה הארוכים יותר נמשכו עד מאי.

בתל אביב, שבועיים אחרי הטלת הסגר ושוב ארבעה שבועות לאחר מכן נרשמה תוספת של שעה שלמה למשך יום העבודה. לאחר מכן שעות העבודה התקצרו מעט אך נותרו ברמה גבוהה יותר מכפי שהיו לפני המעבר לעבודה מרחוק.

עורכים יותר פגישות, אבל הן יותר קצרות, צילום: שאטרסטוק עורכים יותר פגישות, אבל הן יותר קצרות | צילום: שאטרסטוק עורכים יותר פגישות, אבל הן יותר קצרות, צילום: שאטרסטוק

דבר אחד בהתנהלות בעבודה כן השתפר במהלך התקופה שנבדקה – הפגישות היו אמנם רבות יותר אך גם קצרות יותר, כך לפי הניתוח של החוקרים מבית הספר למינהל עסקים בהרווארד ובאוניברסיטת ניו יורק. משך הפגישות בתל אביב ירד באופן הדרגתי בשבועות שלפני הטלת הסגר והמשיך לרדת עד שהתייצב ברמה נמוכה יותר גם בשבועות שאחריו. הפגישות נותרו קצרות יותר בעבודה מרחוק. מספר הפגישות אמנם גדל והגיע לשיא בשבועיים שאחרי הטלת הסגר, אך מכיוון שמשך הפגישות התקצר, בסופו של דבר השעות שהוקצות לפגישות במהלך יום העבודה נותר כמעט ללא שינוי גם בעבודה מרחוק.

מבחינת מיילים, בעוד שבמהלך הסגר כמות המיילים שעובדים בתל אביב שלחו הן בתוך החברה והן מיילים חיצוניים הרי שבשבועות שאחרי הסגר כמות המיילים חזרה כמעט לרמות שהיו לפני התפרצות הקורונה. מגמה דומה ניתן לראות גם בניו יורק, לונדון וסן פרנסיסקו. באופן כללי החוקרים מצאו שכמות המיילים הפנימיים שנשלחו גדלה ב-1.4% ואילו כמות המיילים שנשלחו לאנשים מחוץ לחברה ירדה מעט (0.1%).

"אנשים התאימו את דפוסי העבודה שלהם", אמר לבלומברג ג'ף פולצר, פרופסור במחלקה להתנהגות ארגונית בבית הספר למינהל עסקים בהרווארד, אחד מחמשת המחברים המחקר, שפורסם ביולי על ידי הלשכה הלאומית האמריקאית ליחסי כלכלה. לדבריו יש צורך במחקר נוסף בכדי לבדוק אם הרגלי העבודה השתנו לצמיתות, אך להערכתו התנהגות העובדים והמנהלים לא תחזור בקרוב להיות כפי שהייתה טרום מגיפת הקורונה.

פולצר אומר שיש צורך במחקר נוסף בכדי לבדוק אם הרגלים השתנו לצמיתות, אך הוא לא מצפה שהתנהגות תחזור לרמות שהיו לפני המגיפה בקרוב. "זה לא שאנחנו הולכים לחזור לתקופות נורמליות בזמן הקרוב", אמר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

37 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

37.
תענוג, פשוט תענוג ..
אין את הלחץ בבוקר להתארגן מהר ולצאת לשדה הקרב הישראלי בכבישים, בין אם מדובר בנהג שליחויות, סוציומט שלא סופר אף אחד ממטר או אישה מועצמת בג'יפ גדול. ואין גם את האופן ספייס המאוס עם כל מה שנלווה אליו - צעקות, הפרעות, ריחות ובלבולי שכל. כל מה שנשאר זה קוד נטו ... תענוג
תגובה כנה לשם שינוי  |  14.08.20
לכל התגובות