אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכרז דור 5 יצא לדרך, פלאפון מפתיעה: המחיר לצרכן לא יעלה צילום: לשכת העיתונות הממשלתית

מכרז דור 5 יצא לדרך, פלאפון מפתיעה: המחיר לצרכן לא יעלה

המכרז יכול להיגמר תוך יום או תוך מספר שבועות כתלות בעודף הביקוש; פלאפון תחל כבר היום במכירת מכשירים תומכי דור 5 ובהרשמה מוקדמת לחבילות פרימיום ומצהירה כי ב-1.9 יוכל הצרכן ליהנות מהטכנולוגיה

04.08.2020, 11:29 | אביאור אבו

מכרז דור 5 יצא היום (ג') לדרך בהשתתפות מפעילות הסלולר בישראל: פרטנר, HOT מובייל, סלקום, אקספון, גולן טלקום ופלאפון. החברות "ילחמו" על זכייה בתדרים על גבם יוכלו לספק שירותים סלולריים מהירים ואיכותיים יותר על בסיס דור 4 ודור 5.

המכרז שהחל ב-10:00 בבוקר יכול להיגמר תוך יום או תוך מספר שבועות, כתלות בעודף הביקוש. בסיומו, יחלו החברות לרשת את הארץ ביכולות דור 5, בשלב הראשון על בסיס אתרי דור 4 הקיימים. החברות נדרשות לפריסה כלל־ארצית בתוך חמש שנים.

קראו עוד בכלכליסט

חברת פלאפון הכריזה הבוקר כי החלה זה מכבר בשדרוג האתרים בשיתוף חברת אריקסון, והבטיחה כי מרגע קבלת התדרים ממשרד התקשורת, יוכלו הצרכנים לחוות שירותי דור 5 באזורים מסוימים בארץ. תאריך היעד של החברה הוא ה-1 בספטמבר, כאשר בידי המשתמש צריך להיות מכשיר תומך דור 5.

בחברה יחלו היום במכירה של מכשירים תוצרת שיאומי ובהמשך יגיעו מכשירים תוצרת וואווי, סמסונג, LG ואפל. גם חברת HOT מובייל הודיעה זה מכבר כי החלה בפיילוט להטעמת הטכנולוגיה החדשה, וחברת פרטנר הודיעה כי החלה בהקמת הרשת. סביר כי כלל החברות ילכו בעקבות פלאפון ויודיעו בימים הקרובים על מכירת מכשירים וחבילות חדשות.

שר התקשורת יועז הנדל ומנכ”לית משרד התקשורת לירן אבישר בן חורין מחדר הניהול של מכרז דור 5, צילום: לשכת העיתונות הממשלתית שר התקשורת יועז הנדל ומנכ”לית משרד התקשורת לירן אבישר בן חורין מחדר הניהול של מכרז דור 5 | צילום: לשכת העיתונות הממשלתית שר התקשורת יועז הנדל ומנכ”לית משרד התקשורת לירן אבישר בן חורין מחדר הניהול של מכרז דור 5, צילום: לשכת העיתונות הממשלתית

פלאפון הפתיעה וחשפה כי לא תגבה מחיר יקר יותר על שירות דור 5, בניגוד לציפייה כי החברות ינצלו את הטכנולוגיה החדשה על מנת להעלות מחירים ולשקם את מצבן. כלומר, צרכן יוכל ליהנות מקליטה באיכות המשודרגת ולהישאר ברמת המחיר החודשי הנוכחי שלו. החברה ממתגת את הרשת כ"פלאפון+, מהירים הרבה יותר”. במקביל, מציעה החברה 3 חבילות ערך מוסף חדשות, עליהן תגבה פרמיה: קו סלולר עם 200 ג'יגה וגלישה חופשית באפליקציות גיימינג נבחרות כמו פורטנייט ב-49.9 שקל בחודש; קו סלולר עם 500 ג'יגה ב-59.9 שקל בחודש; וחבילת בנדל שכוללת קו סלולר עם 200 ג'יגה וחבילת סדרות+ של שירות הטלוויזיה המוזל STING TV מבית yes ב-69.9 שקל בחודש לצפייה ממכשיר המובייל.. היום תיפתח הרשמה מוקדמת לחבילות באתר החברה.

דור 5 יאפשר חיי סוללה ארוכים יותר, גידול במהירות למעל מ-1 ג'יגה, שיהוי נמוך והעברת דאטה גדולה יותר. בעולם פועלות כיום מסחרית כ-84 רשתות עם תדרי דור 5. כיום יש כ-190 מיליון לקוחות הנהנים מרשת דור 5 כאשר ב-2025 המצבה צפויה לגדול לכ-2.8 מיליארד, שיהוו כ-30% מסך הלקוחות. כבר בשנה הבאה, כמחצית מהמכשירים החדשים שימכרו בעולם יתמכו בטכנולוגיה.

התנסות במציאות רבודה בחברת פלאפון התנסות במציאות רבודה בחברת פלאפון התנסות במציאות רבודה בחברת פלאפון

על רקע ההשקה, פלאפון הדגימה את היכולות של רשת הדור ה-5 בהיבטים שונים, מעבר למכשיר הסלולרי, מגזר ממנו צופות החברות להשיא את הרווחים העיקריים. בחדר שרושת בדור 5, הוצגו מיצגים כמו נהיגה מרחוק על גבי הדור ה-5; מציאות רבודה משולבת דיגיטל במרחב האורבני; רשתות פרטיות ומאובטחות לעסקים וארגונים; רפואה חכמה כדוגמת העברת צילום סקירת אולטרסאונד מאמבולנס בזמן אמת לצוותי רפואיים מרוחקים בחדר ניתוח; וסביבה וירטואלית במציאות מדומה ללמידה ועבודה מרחוק.

משר התקשורת יועז הנדל נמסר: "המכרז הוא אבן דרך ראשונה למסע של מדינת ישראל אל עבר עידן הדור ה-5. מדובר במהפכה של פעם בשנות דור שצפויה להביא לצמיחה כלכלית עצומה, לצמצם את הפער ביחס למדינות אחרות ולמצב את ישראל בשורה הראשונה של מדינות העולם ב-IOT והדיגיטל”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות