אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות והמל"ל לוחצים - לאסור על טיסות לאומן צילום: צביקה טישלר

משרד הבריאות והמל"ל לוחצים - לאסור על טיסות לאומן

"עמדתנו המקצועית היא שאסור לאפשר תרחיש ש-30 אלף איש על רחוב וחצי וזו גם עמדת ממשלת אוקראינה. אני רוצה לקוות שימצא מישהו שיעצור את העניין", כך לדברי איתן בן דוד, האחראי על נושא פתיחת השמיים במל"ל, בוועדת הקורונה. בן דוד הוסיף כי "המתווה לפתיחת השמיים יגיע לישיבת הקבינט הקרובה לאישור. יש קרוב ל-10 מדינות ירוקות שמדברים איתן"

04.08.2020, 12:11 | נווית זומר

"מתווה תעופה החדש יגיע לקבינט הקרוב לאישור. בכוונתנו להגיע למתווה בהקדם האפשרי, כדי שבשלב הראשון יתאפשר לטוס למדינות ירוקות. יש קרוב ל-10 מדינות כאלה שמדברים איתן" כך אמר איתן בן דוד, האחראי על נושא פתיחת השמיים במל"ל, בדיון על ענף התעופה שנערך הבוקר בוועדת הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

"כרגע מדינות רבות אוסרות על כניסת ישראלים, המתווה החדש כולל כניסה של ישראלים מאותן מדינות ירוקות ללא חובת בידוד או בדיקות". לדבריו, "לא בטוח שצריך מעבדה בנתב"ג. סוגיות הנוגעות להפעלת מעבדות בנתב"ג הן באחריות משרד הבריאות, אני מציין שכל ישראלי יכול לצאת ולהיכנס. אלא אם כן מדינת היעד מסרבת לקבל אותנו. לגבי זרים שאינם אזרחים ישראלים, הם לא רשאים להיכנס".

האם בקרוב נשוב לטוס?, צילום: רויטרס האם בקרוב נשוב לטוס? | צילום: רויטרס האם בקרוב נשוב לטוס?, צילום: רויטרס

יפעת שאשא ביטון, יו"ר הוועדה, אמרה, "מנתוני התחלואה שישראל מנפקת, חושבים שיש גופות ברחובות ואנחנו בבית יודעים שאנחנו לא במקום הזה כפי שמציירים וזה פוגע בנו. איך אנחנו לוקחים את הנתונים ומבודדים, מי נפטר באמת מהקורונה ולא עם קורונה? הניתוח של הנתונים הוא זה שמקרין על איך תופסים אותנו בעולם".

נציג משרד הבריאות ענה: "יש כללים של ארגון הבריאות הבינ"ל לקביעת מי ירוק ומי אדום, לפיהם ישראלים לא יכולים להיכנס לרוב אירופה וגם למדינות באסיה, כל עוד אנחנו אדומים. אנחנו שוקדים על פתרון ייחודי לטיסות של אנשי עסקים. אנחנו מאפשרים למומחים זרים, כמו מומחה לטורבינות של חברת החשמל להיכנס ללא חובת בידוד. בנושא אנשי מכירות ישראלים הבעיה שלנו איתם, שכשהם בחו"ל, הם נמצאים במגע צמוד עם הרבה אנשים. יצרנו פתרון ביניים לפגישות עסקים עם זרים מחו"ל, בטרקלין בנתב"ג".

לשאלה מדוע אישרו יציאה לאומן, אמר נציג משרד הבריאות: "אנחנו לא אישרנו יציאה לאומן. עמדתנו המקצועית היא שאסור לאפשר תרחיש ש-30 אלף איש על רחוב וחצי, כל העולם לא היה בחג במכה, אין משחקי כדורגל. זה לא יוכל לעבוד בדרך הזו וזו גם עמדת ממשלת אוקראינה. אני רוצה לקוות שימצא מישהו שיעצור את העניין. לגבי כניסה של סטודנטים - אישרנו כניסה רק של צעירים שמשתתפים בתוכניות למידה סדורות, בתנאי בידוד עד 6 בקפסולה סדורה.יש לנו 12 פקחים שקיבלנו רק לצורך זה. תיירות מרפא - אנחנו מאפשרים במקרים מצילי חיים להגיע. אנחנו נתחיל לאפשר פיילוט לכניסת קבוצות תיירים ממדינות ירוקות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות