אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עורכת דין  נתבעת על העלמת כספי הנאמנות של רוכשי דירות שהופקדו בידיה צילום: אימג'בנק/thinkstock

עורכת דין נתבעת על העלמת כספי הנאמנות של רוכשי דירות שהופקדו בידיה

לבימ"ש השלום בחדרה הוגשה תביעה נגד עו"ד לידר רייכמן מפרדס חנה בטענה כי הפקידה לחשבונה הפרטי 200 אלף שקל מכספי הרכישה

05.08.2020, 08:04 | דותן לוי

בתביעה שהוגשה נגד עו”ד מפרדס חנה נחשף כיצד העלימה לכאורה כספי נאמנות שהפקידו בידיה רוכשי דירות שייצגה. בתביעה שהוגשה בבימ”ש השלום בחדרה נגד עו"ד לידר רייכמן ובן זוגה יריב רייכמן, נטען כי הפקידה לחשבונה הפרטי 200 אלף שקל מכספי הרכישה.

לפי התביעה, שהוגשה על ידי עו"ד ענבר לב, רייכמן ייצגה אחים שמכרו דירה ב־1.3 מיליון שקל ונקבע כי רייכמן תשמש כנאמנת, והתשלום האחרון של הרוכשים של 200 אלף שקל יועבר אליה עד להמצאת כל מסמכי הרישום. לפי התביעה, בתאריך שצוין בהסכם לא עלה בידי המוכרים להמציא אישור מהמועצה המקומית פרדס חנה, ולכן הקונים העבירו לידיה את הסכום.

עו”ד ענבר לב, צילום: יריב כץ עו”ד ענבר לב | צילום: יריב כץ עו”ד ענבר לב, צילום: יריב כץ

בהמשך, לאחר שנדרשו לשלם למועצה כ־50 אלף שקל, התברר למוכרים לטענתם שרייכמן נעלמה עם הכספים. מכתב התביעה עולה, כי בעבר הוגשו שש תביעות נגד רייכמן והתקבלו פסקי דין באותה עילה. עוד נכתב בתביעה כי רייכמן מעולם לא פתחה חשבון נאמנות, אלא הפקידה את הכסף בחשבונה הפרטי.

בפסק דין קודם הורתה השופטת הדסה אסיף לרייכמן להשיב לתובעים את כספם והטילה עליה צו עיכוב יציאה מהארץ. לאחרונה החליטה לשכת עורכי הדין לשלול את רישיון עריכת הדין של רייכמן לצמיתות. עו”ד אייל בסרגליק המייצג את רייכמן מסר: “עד כה מרשתי לא יוצגה ולא היתה ערה להליכים נגדה. כעת התיקים יטופלו ומרשתי תוכיח שהיא חפה מפשע”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות