אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכדורגלניות דורשות להקים "מנהלת ענפי כדור" לנשים צילום: עוז מועלם

הכדורגלניות דורשות להקים "מנהלת ענפי כדור" לנשים

שש מתוך עשר קבוצות ליגת העל לנשים בכדורגל פנו ליו"ר ההתאחדות, אורן חסון, בבקשה להקים מנהלת מקצועית שתנהל את ליגת העל לנשים בכדורגל - כחלק ממנהלת כוללת לענפי הכדור לנשים בישראל

04.08.2020, 16:28 | שירות כלכליסט

שש מתוך עשר קבוצות ליגת העל לנשים בכדורגל פנו ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, בבקשה להקים מנהלת מקצועית שתנהל את ליגת העל לנשים בכדורגל כחלק ממנהלת לענפי הכדור לנשים בישראל.

גוף זה, בהובלת יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל הילה קניסטר בר דוד, ייצג את ענפי הכדור לנשים מול גופי המדינה השונים, עיריות, גופי שידור ונותני חסות ועוד. הילה קניסטר בר דוד, שמובילה את הקמת הגוף, מסבירה: "גוף זה יורכב וינוהל על ידי מנהלות או איגודי ספורט נשים ועל כן ישנה חשיבות גדולה להקמת מנהלת לכדורגל הנשים, על מנת לשלבה בהקדם במנהלת העל המאוחדת".

קראו עוד בכלכליסט

שחקנית אס"א תל אביב שירלי אוחיון, צילום: עוז מועלם שחקנית אס"א תל אביב שירלי אוחיון | צילום: עוז מועלם שחקנית אס"א תל אביב שירלי אוחיון, צילום: עוז מועלם

במכתב לחסון נכתב: "לאור המשבר החריף והמתמשך בענף, אנו, קבוצות כדורגל הנשים בליגת העל מבקשות להקים מנהלת מקצועית אשר תפעיל ותנהל את ליגת העל בעונות הבאות".

המכתב נשלח מטעם קבוצות ליגת העל: בנות נתניה, כדורגל נשים רעננה, אס"א תל אביב, מכבי כישרונות חדרה, הפועל באר שבע ועירוני פתח תקוה. "בשנים האחרונות רווחת יותר הגישה כי ניהול ליגות מקצועניות בענפי הספורט יבוצע על ידי מנהלות ייעודיות, שמטרתן קידום ומינוף הענף תוך מיקסום הכנסות לקבוצות הליגה, חיזוקן והנגשת מוצר משופר לאוהדים. אנו מאמנים כי על מנת לקחת את הענף מספר צעדים קדימה נדרש חריש עמוק בנוסף להגדלת תקציבים וכן השקעה של זמן ומשאבים נוספים בפיתוח הענף", נכתב. 

על פי מכתב הקבוצות, "מנהלת כדורגל הנשים שתוקם, תעבוד בשיתוף פעולה מלא עם ההתאחדות לכדורגל, שתמשיך לשמש כגוף המקצועי הבכיר, תקבע את הכללים המקצועיים, תמנה נציגים לדירקטוריון המנהלת ותקבע את זהות יו"ר המנהלת".

תגובת ההתאחדות. לכדורגל: "הנושא ייבחן על כלל היבטיו".

ביהמ"ש: "בנות נתניה" הופלו מגדרית בחלוקת תקציבי הספורט העירוני

בית המשפט המחוזי מרכז (השופט רמי אמיר) קיבל השבוע את עתירת קבוצת כדורגל הנשים "בנות נתניה", אשר עתרה נגד עיריית נתניה, וקבוצת הגברים מכבי נתניה, בטענה להפליה מגדרית בחלוקת תקציבי הספורט העירוני.

על פי העתירה, שהוגשה על ידי עו"ד אורי כהנא ועו"ד חן שופן ממשרד כבירי נבו קידר בלום, המתמחה במשפט ספורט מגדרי, עיריית נתניה חרגה מחובתה על פי דין, לחלק כספי תמיכות על פי קריטריונים שוויוניים, ובפועל העבירה מעל 3 מיליון שקל, המהווים 95% מתקציב העירייה לקבוצת הגברים ורק 133 אלף שקל, המהווים כ-5% בלבד מהתקציב לקבוצת הנשים, למרות ששתי הקבוצות משחקות בליגת העל.

על פי הנטען בעתירה, העירייה התעלמה במשך שנים מהנחיית משרד הפנים והפלתה את קבוצת הנשים תוך קביעת קריטריון בלתי שוויוני, שאינו מאפשר לקבוצת הנשים להתמודד על התקציב, בטענה שעד להקמתה של הליגה השלישית לנשים בכדורגל, יופחת 80% מתקציב קבוצת הנשים העירונית ויועבר לקבוצת הגברים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות