אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצלחה לדלק: גייסה 176 מיליון שקל - אחזקותיו של תשובה ידוללו צילום: אייל טואג

הצלחה לדלק: גייסה 176 מיליון שקל - אחזקותיו של תשובה ידוללו

היקף הנפקת המניות הסתכם מעל היעד לגיוס של 165 מיליון שקל; הביקוש הכולל מצד המשתתפים עמד על היקף של 300 מיליון שקל; תשובה הזרים 47 מיליון שקל, פחות מהנדרש - אחזקותיו ידוללו מאחר ונדרש להזרמת 92 מיליון שקל

04.08.2020, 16:32 | חזי שטרנליכט

קבוצת דלק השלימה בהצלחה לפני זמן קצר את גיוס ההון שביצעה בשוק: הגיוס נעשה כחלק מההסכמות אליהן הגיעה עם בעלי אגרות החוב. בעל השליטה בקבוצת דלק, יצחק תשובה, הזרים סכום של כ-47 מיליון שקל כחלק מהגיוס. אחזקותיו ידוללו מאחר ונדרש להזרמת 92 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בסיכומו של דבר הסתיים הגיוס עם ביקוש כולל מצד המשתתפים בהיקף של 300 מיליון שקל, כאשר התוכנית המקורית דיברה על ביקוש מתוכנן של כ-165 מיליון שקלים.

יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק, צילום: אייל טואג יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק | צילום: אייל טואג יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק, צילום: אייל טואג

במסגרת ההנפקה הציעה החברה 75,800 יחידות שכללו מניות של קבוצת דלק וכתבי אופציות במחיר מינימום של 2,175 שקלים ליחידה. עקב הביקושים הגבוהים, מחיר הסגירה לחבילה עמד על 2,320 שקלים, גבוה ב-145 שקלים, או כ-7% מעל מחיר המינימום. היקף ההנפקה מסתכם בכ-176 מיליון שקלים, מעל היעד לגיוס של 165 מיליון שקלים.

את ההנפקה הובילו צחי סולטן ולירן רזמוביץ' מדיסקונט קפיטל חיתום ובהשתתפות קונסורציום חתמים שכלל את לידר הנפקות, אר.אי חיתום, פועלים אי.בי.אי חיתום ואפסילון חיתום.

עידן וולס, מנכ״ל קבוצת דלק, מסר עם פרסום התוצאות: "מדובר בהישג חשוב מאוד עבור קבוצת דלק, מחזיקי אגרות החוב ובעלי המניות. במסגרת ההנפקה זכינו לביקושים של כמעט פי שניים מהסכום אותו ביקשנו לגייס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות