אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר שלוש שנות כהונה בלבד: מנכ"ל פורד ג'ים האקט מסיים את תפקידו צילום: איי אף פי

לאחר שלוש שנות כהונה בלבד: מנכ"ל פורד ג'ים האקט מסיים את תפקידו

יצרנית המכוניות האמריקאית הודיעה היום במפתיע על פרישתו של האקט, שלא הצליח לספק לפורד את הדחיפה המיוחלת; הוא יוחלף על ידי סמנכ"ל התפעול ג'ים פארלי, שיהיה המנכ"ל הרביעי של החברה מאז המשבר הפיננסי

04.08.2020, 17:57 | שירות כלכליסט

מנכ"ל פורד ג'ים הקאט (Jim Hackett) מסיים את תפקידו: שלוש שנים בלבד לאחר מינויו, ובשעה שפורד נמצאת בתוכנית ארגון מחדש מקיפה בעלות של 11 מיליאראד דולר - שלא הרשימה את המשקיעים - יוצאת היום החברה במפתיע בהודעה על פרישתו.

קראו עוד בכלכליסט

האקט בן ה-65 יוחלף ע"י סמנכ"ל התפעול של פורד ג'ים פארלי בן ה-58 (Jim Farley) - פארלי ייכנס לתפקיד ב-1 באוקטובר והוא יהיה המנכ"ל הרביעי של פורד מאז המשבר הפיננסי, שבמהלכו החברה היתה על סף קריסה. אף אחד מקודמיו לא הצליח לעורר מחדש את החברה, שהלכה ואיבדה בעשור האחרון את מעמדה בשוק.  

האקט – מנכ"לה לשעבר של חברת הריהוט Steelcase – לא הצליח ליצור אמון מחודש בקרב המשקיעים והתקווה היא שפארלי כן ידחוף את פורד לשינוי המיוחל.

במהלך תקופתו של האקט (שכאן בתמונה) איבדה מניית פורד 39.7% מערכה ומתחילת 2020 רשמה נסיגה של 28%. היא נסחרת כיום בשווי שוק של 26.6 מיליארד דולר, הרבה פחות מהמתחרה

האקט לא הביע בעבר כל רצון לפרוש, ובחודש פברואר, על רקע ריענון בשורות ההנהלה, הוא אמר: "אני מתכנן להישאר בעבודה הזאת". באותה ההזדמנות התייחס ליחסים הקרובים שיש לו עם פארלי, שלדבריו עתידים לתרום לערכה של החברה. 

האקט ספג ביקורת על חוסר השקיפות והמנהיגות שלו, ועל אופן ביצוע תכנית הארגון מחדש שהייתה אמורה לשפר את עמדתה של החברה בכל הקשור לייצור כלי רכב חשמליים ואוטונומיים. הוא ימשיך למלא תפקיד של יועץ מיוחד עד חודש מרץ.

ג ג'ים האקט | צילום: איי אף פי ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות