אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ההגבלים האירופית תבדוק את עסקת גוגול-פיטביט מחשש לפגיעה בתחרות צילום: אי.אף.פי

רשות ההגבלים האירופית תבדוק את עסקת גוגול-פיטביט מחשש לפגיעה בתחרות

החקירה תבחן האם די בהבטחת גוגל לא להשתמש במידע של חברת המחשוב הלביש פיטביט למטרות פרסומיות; בנוסף ייבדק האם גוגל עשויה להקשות על יריבות בתחום הטכנולוגיה הלבישה בנושא שימוש בסמארטפונים בעלי מערכת הפעלה אנדרואיד

04.08.2020, 21:03 | שירות כלכליסט

ניסיונה של גוגל להתמודד עם אפל וסמסונג בשוק הטכנולוגיה הלבישה ע"י רכישת חברת Fitbit , ספג היום (ג') מהלומה לאחר שרשות ההגבלים העסקיים של אירופה פתחה בחקירה לגבי העסקה בסך של 2.1 מיליארד הדולר.

קראו עוד בכלכליסט

המהלך מצד הנציבות האירופית ננקט למרות הבטחתה של גוגל מהחודש שעבר לא להשתמש במידע של פיטביט למטרות פרסומיות, זאת בניסיון לשכך את החשש לפגיעה בתחרות. רשות הההגבלים העסקיים האירופית מסרה כי אין די בהבטחת החברה כדי להרגיע את החששות.

לפי הרשות, "העסקה המוצעת תקבע עוד יותר את נתח השוק של גוגל בשווקי הפרסום המקוון ע"י הגדלת כמות המידע העצומה ממילא שעומדת לרשותה לטובת התאמה אישית של תוכן פרסומי שהיא מציגה".

שעון חכם של פיטביט , צילום: Fitbit שעון חכם של פיטביט | צילום: Fitbit שעון חכם של פיטביט , צילום: Fitbit

שירותי חיפוש ותצוגה מקוונים, ושירותים טכנולוגיים מקוונים, שבהם נעשה שימוש בכלי ניתוח דיגיטליים, הם שני התחומים שבהם, לדברי רשות ההגבלים, יעניק לגוגל יתרון לא הוגן. לדבריה, מידע שנאסף ע"י מכשירים שנענדים על היד מהווים יתרון חשוב בפרסום מקוון, והעסקה תיתן לגוגל יתרון שיקשה על יריבותיה להתחרות בה, מה שיגרום למחירים גבוהים יותר עבור מפרסמים ומוציאים לאור.

החקירה תתמקד גם בתחום שירותי הבריאות הדיגיטליים והאם גוגל עשויה להקשות על יריבות בתחום הטכנולוגיה הלבישה בכל הקשור לשימוש בסמארטפונים בעלי מערכת הפעלה אנדרואיד. הנציבות תחליט ב-9 בדצמבר אם לאשר או לחסום את העסקה.

גוגל מסרה שהשילוב של החומרה שלה ושל פיטביט דווקא יגביר את התחרות בתחום שבו נמצאות כבר חברות כמו אפל, סמסונג, שיאומי, וואווי ואחרות.

"מוקד העסקה הוא מכשירים, לא מידע. היינו ברורים מההתחלה כשאמרנו שלא נשתמש במידע הבריאות והוולנס של פיטביט בפרסומות של גוגל", אמר ריק אוסטרלו, סגן נשיא בכיר למכשירים ושירותים של פיטביט, "כמו שאנו נוהגים עם כל מוצרינו, ניתן למשתמשי פיטביט את האפשרות לראות, לשמור או למחוק את המידע שלהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות