אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

סערת התקציב והקופסאות

למרות הקרב על תקציב המדינה שמתחולל על רקע המשבר הכלכלי, לכאורה אין מה לדאוג כי במשרד האוצר מצאו פתרון קסם של קופסאות תקציב: העברות כספים לאן שצריך מחוץ למסגרת; אלא שלפתרון הזה עלולה להיות השפעה מרחיקת לכת על דירוג האשראי של ישראל - ואת המחיר ישלמו האזרחים

05.08.2020, 09:12 | רועי ברגמן

הקרב על תקציב המדינה רחוק מסיום ושעון החול של חברי הכנסת לאשר אותו הולך ואוזל. למרות המשבר שמתחולל בחוץ, לכאורה אין מה לדאוג כי במשרד האוצר מצאו פתרון קסם של קופסאות תקציב – העברות כספים לאן שצריך מחוץ למסגרת התקציב.

אלא שלפתרון הזה עלולה להיות השפעה מרחיקת לכת על הגירעון העמוק מלכתחילה של הממשלה, ובהמשך גם על דירוג האשראי הגבוה יחסית של מדינת ישראל.

קראו עוד בכלכליסט

מחאה בת"א בשיא משבר הקורונה, צילום: איילת קרסו מחאה בת"א בשיא משבר הקורונה | צילום: איילת קרסו מחאה בת"א בשיא משבר הקורונה, צילום: איילת קרסו

הורדת דירוג, שהפכה לאפשרות ריאלית נוכח המדיניות הכלכלית הנוכחית, עלולה לעלות ביוקר לאזרחים, שכן המשמעות שלה היא עליית הריבית על ההלוואות שלוקחת ממשלת ישראל. וכשיותר כסף הולך לכיסוי חובות, נשאר פחות כסף להוצאות חיוניות אחרות בביטחון, בחינוך, בבריאות וברווחה.

בימי שגרה מדובר בתופעה שלילית, ובימים של משבר עם אבטלה גבוהה ומיתון עמוק שלא רואים את הסוף שלו - ההשפעה עלולה להיות הרסנית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות