אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סגן שר האוצר על אפשרות הקפאת ההפרשות לפנסיה: "השכבות הנמוכות לא ייפגעו" צילום: גדי קבלו

סגן שר האוצר על אפשרות הקפאת ההפרשות לפנסיה: "השכבות הנמוכות לא ייפגעו"

יצחק כהן התייחס לחשש שיינתן אישור בחקיקה למעסיקים להקפיא את הפרשות הפנסיה לעובדיהם בגין הקורונה, בתשובה לשאילתא שהגיש ח"כ אנדריי קוזי'נוב (יש עתיד). לדבריו, האוצר בוחן את הסוגיה: "את הנזק האמיתי נראה בעוד עשר, עשרים ושלושים שנה, וזו תהיה פגיעה אנושה בחייהם של הקשישים העתידיים"

05.08.2020, 13:58 | צבי זרחיה

שר האוצר ח"כ יצחק כהן (ש"ס) אמר היום כי "השכבות הנמוכות לא ייפגעו בהפרשות לפנסיה". כהן התייחס לעניין בתשובה לשאילתא שהגיש ח"כ אנדריי קוזי'נוב (יש עתיד) ואמר כי "צוות במשרד האוצר בודק מניעת פיטורים של עובדים במשק. הצוות טרם סיים את עבודתו, וטרם הציג את מסקנותיו לשר האוצר. עם סיום העבודה, יוגשו מסקנות הצוות לאישור הממשלה".

קראו עוד בכלכליסט

באחרונה הובע חשש שיינתן אישור בחקיקה למעסיקים להקפיא את הפרשות הפנסיה לעובדיהם בגין הקורונה. בהמשך לשאילתא של קוזינוב אמר כהן כי הוא אינו יכול להתחייב על המסקנות שיציג הצוות. עם זאת, כהן אישר לאחר מכן לכלכליסט כי לא יפגעו בעלי השכר הנמוך.

יצחק כהן סגן שר האוצר, צילום:  גדי קבלו יצחק כהן סגן שר האוצר | צילום: גדי קבלו יצחק כהן סגן שר האוצר, צילום:  גדי קבלו

קוז'ינוב אמר כי "עצם העובדה שאין שלילה מפורשת של הנושא אומר שפגיעה בפנסיות אכן נמצאת על הפרק. צריך להבין שהעובדה שהדיון על הקפאת הפרשות פנסיוניות מתרחש הוא כבר תרחיש מסוכן. מדובר בפגיעה שנראה בעוד שנים ועשרות שנים בביטחון הסוציאלי של השכבות החלשות.

"אנחנו לא נרגיש את זה כרגע כי לכאורה נפתור בעיה נקודתית - נאפשר למעסיקים לצמצם עלויות לתקופה הקרובה. אבל את הנזק האמיתי אנחנו נראה בעוד עשר, עשרים ושלושים שנה, וזו תהיה פגיעה אנושה בחייהם של הקשישים העתידיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות