אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר בחטיבת המכוניות האוטונומיות של גוגל ייכנס לכלא בשל גניבת סודות מסחריים צילום: רויטרס

בכיר בחטיבת המכוניות האוטונומיות של גוגל ייכנס לכלא בשל גניבת סודות מסחריים

אנתוני לבנדובסקי נידון ל-18 חודשי מאסר לאחר ששמר במחשב הנייד שלו מעל 14 אלף מסמכים של גוגל לפני שעזב את החברה בינואר 2016 ועבר לנהל את פרויקט המכוניות ללא נהג של אובר. הוא פוטר ב-2017 בשל חשיפת הפרשה

05.08.2020, 14:22 | שירות כלכליסט

אנתוני לבנדובסקי, לשעבר בכיר בחטיבת המכוניות האוטונומיות של גוגל, נידון בבית המשפט בארה"ב ל-18 חודשי מאסר בשל גניבת סודות מסחריים לאחר שעבר לאובר.

קראו עוד בכלכליסט

אנתוני לבנדובסקי. הורשע בגניבת סודות מסחריים, צילום: בלומברג אנתוני לבנדובסקי. הורשע בגניבת סודות מסחריים | צילום: בלומברג אנתוני לבנדובסקי. הורשע בגניבת סודות מסחריים, צילום: בלומברג

לפי השופט, ויליאם אסלופ בבית המשפט המחוזי בסן פרנסיסקו, לבנדובסקי ביצע את "פשע גניבת הסודות המסחריים הגדול ביותר שנתקלתי בו". לבנדובסקי הואשם כי שמר במחשב הנייד שלו מעל 14 אלף מסמכים של גוגל לפני שעזב את החברה בינואר 2016. הוא עבר לנהל את פרויקט המכוניות ללא נהג של אובר, אך פוטר ב-2017 בשל חשיפת הפרשה. במרץ השנה הגיש בקשה לפשיטת רגל לאחר שנדרש לשלם 179 מיליון דולר לאלפבית, החברה האם של גוגל בשל מעשיו.

"מיליארדי דולרים בהכנסות עתידיות עמדו על השולחן, וכשסכומים כאלה של כסף מעורבים, אנשים טובים עושים דברים נוראיים, וזה מה שקרה כאן", פסק השופט.

לבנדובסקי, שהיה בין המייסדים של פרויקט המכוניות האוטונומיות של גוגל, שנקרא ווימו, קיווה לקבל גזר דין של 12 חודשי מאסר בית. לדבריו, הוא חולה בדלקת ריאות ולכן יש סיכוי שיחלה בקורונה בכלא. "אף שהאשמה והבושה ממשיכות לכרסם במצפון שלי, אני עובד בכל יום כדי להרוויח את הגאולה שלי בעולם", כתב במכתב שהעביר לשופט לפני גזר הדין.

אולם, השופט פסק שגזר דין בלי מאסר ממשי פירושו "מתן אור ירוק לכל מהנדס מבריק בעתיד לגנוב סודות מסחר". עם זאת, הוא קבע שלבנדובסקי יוכל להתחיל לרצות את עונשו לאחר ששיא המגיפה יהיה מאחורינו.

"היום מסמל את סיומה של תקופה של שלוש וחצי שנים ותחילתה של דרך ארוכה נוספת", מסר לבנדובסקי, שעומד כעת בראש חברת פרונטו המייצרת משאיות ללא נהג. לבנדובסקי גם תובע את אובר על 4.1 מיליארד דולר סביב רכישת הסטארט-אפ הקודם שלו, אוטו (Otto).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות