אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופטימיות זהירה: בשבועיים האחרונים - ענף התיירות מראה סימני התאוששות צילום: מאיר אוחיון

אופטימיות זהירה: בשבועיים האחרונים - ענף התיירות מראה סימני התאוששות

על פי נתוני בנק ישראל, בתקופה זו נרשמה עלייה של 11% בשימוש בכרטיסי אשראי בתחום התיירות. לפי הנתונים היקף רכישות שירותים הקשורים בתיירות היה נמוך בשבוע האחרון ב-44% לעומת נתוני טרום המשבר, מדובר בעלייה של 6% אחוז לעומת השבוע הקודם

05.08.2020, 14:59 | נעמי צורף
ענף התיירות בארץ מראה סימני התאוששות: בשבועיים האחרונים נרשמה עלייה של 11% בהוצאות בתחום התיירות, כך עולה מנתוני השימוש בכרטיסי אשראי שפרסם היום בנק ישראל.

קראו עוד בכלכליסט

קניון מול הים באילת, צילום: יוסי דוס-סנטוס קניון מול הים באילת | צילום: יוסי דוס-סנטוס קניון מול הים באילת, צילום: יוסי דוס-סנטוס

לפי הנתונים היקף רכישות שירותים הקשורים בתיירות בכרטיסי אשראי היה נמוך בשבוע האחרון ב-44% לעומת נתוני טרום המשבר, מדובר בעלייה של 6% אחוז לעומת השבוע הקודם אז היה הנתון מינוס 50% לעומת טרום המשבר, המצטרפת לעלייה של 5% בשבוע שקדם לו, אז עמדה צריכת התיירות על מינוס 55%. נזכיר כי הסיבה המרכזית לכך שהנתונים הקשורים בענף התיירות ממשיכים להיות נמוכים משמעותית מנתוני טרום המשבר היא שעבור רוב הישראלים חופשות וטיולים בחו"ל לא אפשריים כרגע כיוון שמדינות רבות לא מאפשרות כניסה אליהן מישראל, וכיוון שהחזרה לארץ מחו"ל מחייבת שהיה בבידוד.

כמו כן, הצריכה ברשתות המזון מתאזנת לאחר כמה שבועות של עלייה משמעותית, והייתה נמוכה השבוע ב-2% ביחס לטרום המשבר, לאחר שבשבועות האחרונים הייתה גבוהה ב-10% ו-15% לעומת טרום המשבר. ככל הנראה העליות החדות נבעו מחשש שיוכרז סגר נוסף, ומאחר והנושא ירד מהפרק נכון לעכשיו, ניתן לראות איזון בתחום זה.

תחום נוסף בו ניתן לראות האטה הוא ברכישת מוצרי חשמל ביגוד וריהוט, אשר בשבוע האחרון הייתה נמוכה ב-4% לעומת טרום המשבר, לאחר שבועות חזקים בהם הייתה גבוהה ב-6% ו-9% לעומת טרום המשבר. ייתכן כי האטה זו קשורה גם היא בכך שהוסר החשש מסגר נוסף.

בסך הכל השימוש בכרטיסי אשראי היה נמוך בשבוע האחרון ב-6% לעומת תקופת טרום המשבר, מה שמצביע על מגמה יציבה בשלושת השבועות האחרונים בהם השימוש בכרטיסי אשראי נע בין מינוס 5%-7%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות