אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה להפקדה: "UPSIDE נדל"ן מחזקת את אחיזתה בחוף התכלת" צילום: אוראל כהן

אושרה להפקדה: "UPSIDE נדל"ן מחזקת את אחיזתה בחוף התכלת"

התוכנית שראשיתה עוד ב-2007 סימנה השבוע נקודת ציון משמעותית, מה שלפי הערכות כבר הקפיץ את שווי הקרקעות שבתחומה. היזם יריב לובניצקי: "העניין סביב חוף התכלת גדל בהתמדה, ואין לי ספק שאישור התוכנית להפקדה ימשוך קהל משקיעים נוסף"

06.08.2020, 09:15 | רונן ניב

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

מה שעמד באוויר במשך חודשים ארוכים, הפך השבוע לרשמי: הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב אישרה להפקדה את תוכנית חוף התכלת, משטחי הנדל"ן היקרים והמבוקשים בישראל.

ראשיתה של התוכנית שעניינה הקמת רובע עירוני חדש בדרום-מערב הרצליה עוד ב-2007, כשבדרך היא עברה שורה של שינויים והתאמות. זאת, בין היתר, בשל היותה של מרבית הקרקע בבעלות פרטית ומבוזרת בעיקרה, ומיעוטה בבעלות רשות מקרקעי ישראל ועיריית הרצליה.

כזכור, בספטמבר האחרון הוזנה התוכנית בידי הוועדה המחוזית באתר "תכנון זמין" של משרד האוצר לקראת הפקדה מתוכננת, אולם נתקלה בין היתר בהתנגדויות מצד בעלי קרקעות במתחם בטענה לחוסר איזון בחלוקת השטח. בראשית השנה הועלתה באתר תוכנית מתוקנת, המעדכנת את חלוקת המתחמים.

קראו עוד בזירת הנדל"ן

הרובע, המשתרע על פני שטח של כ-2,000 דונם ומהווה כ-10% משטחה המוניציפלי של הרצליה, תחום בין כביש 2 ודרך ישעיהו ליבוביץ במזרח, רחוב אבא אבן בצפון, המרינה וקו המצוק הכורכרי לאורך חוף הים במערב, ותוכנית תא/3700 (הרובע עירוני בצפון-מערב תל אביב) בדרום.

חוף התכלת. "התוכנית עברה את נקודת האל-חזור"  , הדמיה: קייזר אדריכלים חוף התכלת. "התוכנית עברה את נקודת האל-חזור" | הדמיה: קייזר אדריכלים חוף התכלת. "התוכנית עברה את נקודת האל-חזור"  , הדמיה: קייזר אדריכלים

לפי התוכנית, יחולק הרובע לשלושה מתחמים בהם יקודמו תוכניות מפורטות, והוא עתיד לכלול כ-12.5 אלף יחידות דיור בגבהים שונים – בנייה נמוכה יחסית ומדורגת של מבנים בני 8-6 קומות, לצד בנייה גבוהה יותר של מבנים בני 8 קומות ועד מגדלים בני 30 קומות.

בנוסף יכלול הרובע כ-640 אלף מ"ר לטובת מבני ציבור, כ-680 אלף מ"ר שטחי תעסוקה, כ-30 אלף מ"ר שטחי מסחר וכ-120 אלף מ"ר למלונאות עם כ-2,000 חדרי מלון. הרובע יציע גם כ-690 דונם של פארק חופי וכ-130 דונם של שטחים פתוחים, לרבות פארק ארכיאולוגי וטבע עירוני בתל מיכל. מערך שבילים להולכי רגל ואופניים יאפשר את הנגשתו של הרובע לטיילת ולחוף הים, תוך הישענות על תוואי הקו הירוק של הרכבת הקלה. 

"כמי שמתכנן את התוכנית של חוף התכלת כבר למעלה מ-13 שנים, אין ספק שהפקדתה היא ציון דרך משמעותי, התוכנית עברה את נקודת האל-חזור שלה", קובע עורך התוכנית, האדריכל דני קייזר. "המאמץ התכנוני שהושקע בה לאורך תקופה ממושכת השביח את איכויותיה. היום, בפרספקטיבה של זמן, עם הצורך הגדל בבנייה למגורים ובפיתוח מוקדי תעסוקה, והצטמצמות משאב הקרקע בישראל בכלל ובגוש דן בפרט, אפשר גם להבין עד כמה היא הכרחית".

לדבריו, "מדובר בתוכנית מקיפה ומאוזנת, כשהרובע ירכז בתוכו חיים עירוניים מלאים ומגוונים. המרקם העירוני שבתוכנית מתכתב עם הים התיכון שלאורכה, תוך שמירה על הערכים הסביבתיים של האזור. זו תוכנית היוצרת רצף עם מתחמים עירוניים סמוכים ומנצלת את הקרקע בצורה מיטבית. במבט קדימה אני מאמין כי הרובע יהווה מרחב בטוח ורב השראה, באמצעות יצירת חיים אורבניים טובים ואיכותיים והגדלת היצע הדירות וסביבות העבודה, הבילוי והפנאי"

מתכננת מחוז תל אביב במינהל התכנון, האדריכלית חוה ארליך-רוגינסקי, מוסיפה כי "לרובע העירוני החדש תפקיד משמעותי בהשלמת רצף של תוכניות גדולות במערב מטרופולין גוש דן, ולתוספת של עשרות אלפי יחידות באזורי הביקוש המרכזיים".

חוף התכלת. "המאמץ התכנוני שהושקע בתוכנית לאורך תקופה ממושכת השביח את איכויותיה" , הדמיה: קייזר אדריכלים חוף התכלת. "המאמץ התכנוני שהושקע בתוכנית לאורך תקופה ממושכת השביח את איכויותיה" | הדמיה: קייזר אדריכלים חוף התכלת. "המאמץ התכנוני שהושקע בתוכנית לאורך תקופה ממושכת השביח את איכויותיה" , הדמיה: קייזר אדריכלים

למהר לפני ההיתר

אחד מאותם בעלי פרטיים מרובים בחוף התכלת היא חברת UPSIDE השקעות נדל"ן, המתמחה באיתור קרקעות ומגרשים באזורי הביקוש, תוך התמקדות בהרצליה: "אנו רואים בהרצליה את אחת הערים המתפתחות והחזקות בישראל, שעוד רחוקה מלממש את הפוטנציאל הנדלני הטמון בה", אומר יריב לובניצקי, העומד בראש החברה. "לצד רכישת קרקעות בצפון העיר, באזור שבין כפר שמריהו לרעננה הנהנה מביקושים חזקים, אנו פועלים בחוף התכלת עוד מראשית העשור הקודם. כבר אז היה ברור לנו שהולך להתרומם כאן אחד המתחמים האטרקטיביים בישראל, ומהסיבה הזו גם הזדרזנו לשריין לעצמנו יחידות שטח נכבדות. אין ספק שאישור התוכנית להפקדה הוא צעד חשוב קדימה".

גם בפן הכלכלי, לובניצקי מביט קדימה באופטימיות: "קרקע בסמיכות לקו החוף היא מצרך נדיר בישראל, בטח במרכז הארץ, וככל שהתוכנית מתקדמת, באופן טבעי ערך השטח מטפס ועולה. לכן נקודת הזמן הזו מספקת טיימינג מצוין להשקעה, לפני קבלת היתרי הבנייה והזינוק במחירים". 

UPSIDE השקעות נדל"ן מחזיקה בחוף התכלת יחידות שטח בגדלים משתנים, ומאפשרת לחתך נרחב של משקיעים להצטרף אליה. "המוטו מאחורי המודל העסקי שלנו הוא לפתוח את תחום ההשקעה בקרקעות לא רק לבעלי הממון", מרחיב לובניצקי. "בהתאם לכך המחיר ליחידת שטח בחוף התכלת הוא החל מסכום של 200 אלף שקל, כשבנוסף אנחנו גם מציעים מימון של עד 50% עם פריסת תשלומים נדיבה. 

יריב לובניצקי. "לפתוח את תחום ההשקעה בקרקעות לא רק לבעלי הממון" יריב לובניצקי. "לפתוח את תחום ההשקעה בקרקעות לא רק לבעלי הממון" יריב לובניצקי. "לפתוח את תחום ההשקעה בקרקעות לא רק לבעלי הממון"

"לכל קרקע מתלווה כמובן דו"ח שמאי על פי תקן 22 המחמיר, שהוא בעצם תעודת הזהות והביטוח של הנכס, והיא נרשמת על שם הרוכש בטאבו. עם הרכישה מצטרפים הקונים להסכם שיתוף תחת משרד עוה"ד מ. פירון, ממשרדי עוה"ד המובילים בישראל, המלווה את התהליך. חשוב להדגיש שההשקעה יכולה להיות לטווח קצר או ארוך – כל משקיע בהתאם לשיקוליו, כאשר תוך כדי תנועה יש כמה נקודת יציאה. מי שמבקש להגיע לנקודת הקצה ולדירה, מקבל מאיתנו ליווי צמוד ממש עד לקבלת המפתח".

לובניצקי מבהיר כי האמון של החברה בחוף התכלת אינו מתמצה ברמה השיווקית: "אנחנו שומרים יחידות שטח לעצמנו, וכל הזמן מקפידים לבסס את השפעתנו במתחם ולחזק את אחיזתנו בו. תחום ההשקעה בקרקעות מחייב ניסיון והיכרות מעמיקה עם התהליכים המלווים אותו, ופה בעצם הערך המוסף שלנו. אני יכול לספר שהעניין סביב חוף התכלת רק הולך ומתגבר, ואין לי ספק שאישור התוכנית להפקדה ימשוך קהל משקיעים נוסף. זה דבר מבורך כי בכל הנוגע למתחמים ייחודיים כאלה, רק מי שימהר לפעול, ירוויח". 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן
מומלצות וידאו
המומלצות שלנו