אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו: "ההפגנות בבלפור מאורגנות במלונות פאר ובמגדלי צמרת" צילום: צילום מסך ערוץ הכנסת

נתניהו: "ההפגנות בבלפור מאורגנות במלונות פאר ובמגדלי צמרת"

רה"מ חויב להגיע לדיון במליאה על משבר הקורונה בעקבות חתימת 40 ח"כים. יו"ר האופוזיציה, יאיר לפיד: "הלחצתי אותך. האזרחים לא יפטרו אותך כי הם שמאלנים, אלא כי עשית עבודה לא טובה". בנט: "אין לי עניין להיכנס לממשלה המנופחת בתולדות המדינה"

05.08.2020, 16:48 | שירות כלכליסט ו-ynet

"ההפגנות בבלפור מאורגנות במלונות פאר ובמגדלי צמרת", כך אמר יום ראש הממשלה בנימין נתניהו במליאת הכנסת בדיון אליו חויב להגיע על משבר הקורונה בעקבות חתימת 40 ח"כים.

קראו עוד בכלכליסט

"העובדות לא מעניינות. אצלכם הכל פוליטי. הקורונה פוליטית, הכלכלה פוליטית וגם ההפגנות פוליטיות", אמר נתניהו כשהוא פונה לנציגי השמאל במליאה. "השמאל מעולם לא קיבל את הכרעת העם בבחירות. אני מסתכל על העולם ורואה שם אופוזיציה שתומכת במאבק של הממשלה", הוסיף רה"מ.

ראש הממשלה גם התייחס לפיצוץ בנמל בביירות ואמר: "אני שולח בשם ממשלת ישראל, תנחומים לעם בלבנון. אתמול היה בלבנון אסון גדול מאוד". הוא ציין כי ישראל ערוכה להעניק סיוע הומניטרי ללבנון: "כבני אדם לבני אדם, זו הדרך שלנו".

נתניהו התעמת בתחילת דבריו עם כמה חברי כנסת מהרשימה המשותפת לאחר שהביע תנחומים על אסון הפיצוץ שאירע אתמול בלבנון. נתניהו כינה "טענות סרק" את נאומי חברי הכנסת מהאופוזיציה, ואמר: "כפי שקורה במדינות רבות בעולם, גם אנחנו בישראל מתמודדים עם הגל השני של הקורונה, והמשימה שלנו היא להוריד את רמת התחלואה כדי לקטוע את שרשרת ההדבקה.

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד אמר בדיון כי "הליכודניקים תמיד שואלים אותי 'מי יחליף את נתניהו?'. לא אני אחליף אותך - אנחנו נחליף אותך. זה ההבדל הכי גדול בינינו. אני לא לבד".לדבריו, "אם אני אהיה ראש הממשלה ותהיה בעיה ביטחונית, אז בוגי (יעלון) מבין בבטחון יותר ממני ואיעזר בו - זה לא חיסרון, זה יתרון". הוא הוסיף: "אני אגיד לך משהו שידהים אותך - אם תהיה בעיה עם איראן, אתקשר אליך. כדי לשמוע מה דעתך, למרות כל הדם הרע בינינו".

 

בנימין נתניהו, צילום: צילום מסך ערוץ הכנסת בנימין נתניהו | צילום: צילום מסך ערוץ הכנסת בנימין נתניהו, צילום: צילום מסך ערוץ הכנסת

"אווירה של הפחדה"

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, אמר בדיון: "בשבועות האחרונים השתררה במדינה אווירה של הפחדה, כל ביקורת כלפי הממשלה נענתה בכך שההסתה עלולה להביא לאלימות. בלעדי ויכוח כזה אין דמוקרטיה, ולכן לא רק הסתה ואלימות מסכנות את הדמוקרטיה, גם אווירה של השחתה היא סכנה אמיתית לכל חברה חופשית".

יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט סיפר בנאומו מול ראש הממשלה כי נתניהו סירב לפגוש אותו. "לפני 40 יום פניתי לראש לשכתך בבקשה לשיחה אישית בנושא הקורונה. ביקשתי שוב אחרי 20 יום. ושוב. העברתי לך כבר ב-29 במרץ בעודי שר הביטחון תוכנית התמודדות ראשונית ולאחר מכן התמודדות לקראת גל שני. אין לי עניין להיכנס לממשלה המנופחת והאטומה בתולדות המדינה. אני רק רוצה לעזור".

יו"ר מרצ, ח"כ ניצן הורוביץ, תקף את נתניהו בפתח הדיון: "מעשיך ומחדליך הפכו את ישראל למדינה 'אדומה' בוהקת, הן ברמת התחלואה ובהיקף המשבר הכלכלי. הציבור הישראלי ישלם שנים על מחדליך, ההפקרות הזו עולה גם בחיי אדם שניתן היה להציל בהיערכות נכונה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות