אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלי רוזנברג לא מוותר: דורש פגישה מיידית עם דירקטוריון אל על צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק

אלי רוזנברג לא מוותר: דורש פגישה מיידית עם דירקטוריון אל על

רוזנברג מעוניין לקדם את ההזרמה המיידית בסך 260 מיליון שקל. פנה לחברי הדירקטוריון בטענה כי חובתו האישית של כל אחד מהם לגרום לכך שיינקטו כל הפעולות הנדרשות להצלת החברה

05.08.2020, 17:25 | נווית זומר

אלי רוזנברג לא מוותר: דורש מדירקטוריון אל על לקבוע לו פגישה "באופן מיידי ובהול על מנת לקדם את ההזרמה המיידית בסך 260 מיליון שקל", כך נכתב בפנייה ששלח היום באמצעות בא כוחו עו"ד יוסף בנקל ממשרד שבולת לדירקטוריון אל על.

קראו עוד בכלכליסט

בניגוד לפנייתו הראשונה לדירקטוריון בה הציב לו"ז לתקפות הצעת הרכש שלו, עד סוף אוגוסט, כעת כותב רוזנברג כי המועד האחרון להצעה גמיש יותר - עד שיתקבל אישור דירקטוריון אל על לעסקה. כזכור הציע רוזנברג 75 מיליון דולר תמורת 45% ממניות אל על.

אלי רוזנברג, צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק אלי רוזנברג | צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק אלי רוזנברג, צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק

רוזנברג פונה לחברי הדירקטוריון בטענה כי חובתו האישית של כל חבר דירקטוריון לגרום לכך שיינקטו כל הפעולות הנדרשות להצלת החברה. יש בכך רמז כי אי קבלת הצעתו עלולה להתפרש כהפרת אמונים של הדירקטורים לחברה. במכתב מצוין כי "הגורמים המוסמכים במדינת ישראל, אישרו למרשנו להיות בעל השליטה באל על. כמובן שההיתר חותם את הגולל על כל טענה אחרת ועל נסיונות להטיל ספק בעובדה שמרשנו הינו המשקיע, נסיונות שנסמכו אך ורק על גבי רכילות והשערות בלתי מבוססות".

יש לציין כי בהמלצה מרשות החברות הממשלתיות אתמול הוא מצויין כתושב ישראל בעל דרכון אמריקאי, ובנוסף נכתב כי "מתן המלצת הרשות מותנית באישור, לשביעות רצון הרשות, של מעמדו של המבקש כתושב ישראל או אזרח ישראל".

כזכור בתשובתו של דירקטוריון אל על משבוע שעבר לדרישתו הראשונה של רוזנברג להיפגש עם הדירקטוריון, באמצעות בא כוחו עו"ד דורי קלגבסרד הוטל ספק מיהו הקונה האמיתי אלי בן ה- 26 תלמיד ישיבה עם אזרחות ישראלית או אביו איש העסקים בעל ההון קני רוזנברג בעל אזרחות אמריקאית. ביחס למתווה סיוע המדינה שדירקטוריון אל על העדיפו על פני ההצעה של רוזנברג נכתב כעת "הצעת מרשנו היא במחיר גבוה יותר ממתווה האוצר והזרמה תמורת הרכישה תתבצע במועד מוקדם יותר מהמתווה".

דירקטוריון אל על צפוי לדון מחר במכתב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות