אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקר פרטי: מספר המשרות בארה"ב עלה ביולי ב-167 אלף, הצפי היו ל-1.5 מיליון גטי אימג'ס

סקר פרטי: מספר המשרות בארה"ב עלה ביולי ב-167 אלף, הצפי היו ל-1.5 מיליון

לפי מכון המחקר ADP, יצרני הטובין הוסיפו ביולי אלף משרות בלבד, ויצרני השירותים הוסיפו 166 אלף משרות. ענף הפנאי והאירוח, שעלה ביותר מ-3 מיליון משרות בשני החודשים הקודמים, הוסיף ביולי 38 אלף משרות בלבד; הנתונים מספקים אינדיקציה לקראת דוח התעסוקה הרשמי שתפרסם ארה"ב ביום שישי

05.08.2020, 17:26 | שיר רייטר
קצב הצמיחה בשוק העבודה במגזר הפרטי בארה"ב הואט ביולי, ברקע העלייה במספר ההידבקויות בקורונה. כך לפי נתוני הסקר הפרטי של חברת המחקר ADP שהתפרסם היום (ד'), יומיים לפני פרסום הנתונים הרשמיים של מחלקת העבודה האמריקאית.

קראו עוד בכלכליסט

לפי מדד התעסוקה של ADP, למשק האמריקאי נוספו בחודש החולף 167 אלף משרות בלבד, בזמן שאנליסטים בשוק ציפו לעלייה משמעותית הרבה יותר של 1.5 מיליון משרות.

ב-ADP ציינו כי מספר המשרות בארה"ב עלה ב-4.3 מיליון ביוני וב-3.3 מיליון במאי, אחרי צניחה של 19.4 מיליון משרות באפריל.

לשכת העבודה בארה"ב בזמן הקורונה, צילום: אי פי איי לשכת העבודה בארה"ב בזמן הקורונה | צילום: אי פי איי לשכת העבודה בארה"ב בזמן הקורונה, צילום: אי פי איי

"ראינו את ההשפעה של ההאטה על עסקים בכל המגזרים ובכל הגדלים", אמר אהו ילדירמז (Ahu Yildirmaz), ראש משותף של מכון המחקר ADP.

יצרני הטובין הוסיפו ביולי אלף משרות בלבד, ויצרני השירותים הוסיפו 166 אלף משרות. ענף הפנאי והאירוח, שעלה ביותר מ-3 מיליון משרות בשני החודשים הקודמים, הוסיף ביולי 38 אלף משרות בלבד.

מספר המשרות בקרב המעסיקים הקטנים עלה ב-63 אלף, העסקים הבינוניים צמחו ב-25 אלף משרות והעסקים הגדולים הוסיפו 129 אלף משרות.

נתוני ADP מספקים לכלכלנים אינדיקציה מסוימת לדוח התעסוקה החודשי שמפרסמת מחלקת העבודה של ארצות הברית ביום שישי הראשון של כל חודש, ושמציג בנוסף לנתוני המגזר הפרטי גם את נתוני המשרות הממשלתיות. לאורך משבר הקורונה, המדדים האחרונים שפירסמה ADP החטיאו את הנתונים הרשמיים.

כלכלנים בשוק צופים שארה"ב תדווח ביום שישי על עלייה של 1.75 מיליון משרות בחודש יולי, לאחר עלייה של 4.8 מיליון משרות ביוני ושל 2.7 מיליון משרות במאי. שיעור האבטלה בארה"ב עמד ביוני על 11.1%, שיפור לעומת השפל של 14.7% שנרשם באפריל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות