אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוטשטיין מאיים: "ללא  סיוע מיידי של 170 מיליון שקל להדסה,  אצמצם פעילות חדר המיון" צילום: אוראל כהן, מיקי אלון

פרסום ראשון

רוטשטיין מאיים: "ללא סיוע מיידי של 170 מיליון שקל להדסה, אצמצם פעילות חדר המיון"

מנכ"ל הדסה, שהוא בית חולים עצמאי-ציבורי, טוען כי "החקיקה החדשה, אשר לכאורה נועדה לסייע לבתי החולים לצלוח את משבר הקורונה, מונעת מהדסה גם את המימון המוגבל שהייתה אמורה לקבל עבור הטיפול בחולי הקורונה"

05.08.2020, 18:49 | אדריאן פילוט

מנכ"ל בית החולים הדסה זאב רוטשטיין, שיגר היום (ד') מכתב לשר הבריאות יולי אדלשטין ומנכ"ל משרדו חזי לוי, ובו הבהיר כי ללא סיוע מיידי בסך 170 מיליון שקל, "החל מיום ראשון  הקרוב, חדר המיון ייסגר פעמיים בשבוע למשך 24 שעות בכל פעם".

קראו עוד בכלכליסט

במכתב שהגיע לידי כלכליסט נאמר כי "היום בשעות הצהריים נערכה ישיבה בהשתתפות נציגי הדסה, נציג משרד הבריאות והחשב המלווה של הדסה. מטרת הישיבה האמורה הייתה בירור השלכות החקיקה החדשה על יכולת הדסה לספק שירותים רפואיים", נכתב במכתב. הישיבה התפוצצה והנציגים לא הגיעו להסכמות.

לפי "הסכם הקאפ" החדש - מנגנון ההתחשבנות בין קופות חולים לבתי חולים - שחיבר משרד הבריאות, הקופות נאלצות לספק ב-2020 לכל בית חולים סכום השווה ל-101.5% מהסכום ששולם ב-2019, ללא קשר לשירותים שקיבלו מאותו בית חולים. לכאורה, ההסכם אמור להיטיב עם בתי חולים, אך לא עם הדסה, שהוא בית חולים עצמאי-ציבורי.

זאב רוטשטיין בהפגנת האחיות האחרונה, צילום: משה מזרחי זאב רוטשטיין בהפגנת האחיות האחרונה | צילום: משה מזרחי זאב רוטשטיין בהפגנת האחיות האחרונה, צילום: משה מזרחי

הדסה יחד עם בית החולים הירושלמי השני, שערי צדק מטפל במאסה הגדולה ביותר של חולי קורונה, דבר שהזניק את הוצאות המיוחדות על הקמת מחלקות קורונה (לרבות מחלקת יולדות מיוחדת שהוקמה) ב-170 מיליון שקל מעל התכנון - רק בגלל הקורונה.

"החקיקה החדשה, אשר לכאורה נועדה לסייע לבתי החולים לצלוח את משבר הקורונה, לא זו בלבד שאינה מסייעת להדסה, היא אף פוגעת בה פגיעה קשה ולמעשה מונעת ממנו גם את המימון המוגבל שהייתה אמורה לקבל עבור הטיפול בחולי הקורונה על פי דרישת המדינה", כתב  רוטשטיין ומדגיש כי הדסה סיפקה את הטיפול בהתאם להוראות המדינה באמצעות משרד הבריאות.

עוד כתב רוטשטיין כי "בניגוד (כנראה) למצבם של חלק מבתי החולים האחרים, הדסה פעלה להתייעל, לשמר ואף להגדיל את השירותים הרפואיים אותם היא מספקת לבאי שעריה וזאת למרות מגפת הקורונה, תוך שהיא מסתמכת על הבטחות המדינה, כי יתקבל מימון בגין הטיפול בחולי הקורונה. הדסה למעשה נענשת על הצלחתה כאמור לעיל בכך שתקרת ההכנסות החדשה שנהגתה ע"י נציגי המדינה תביא לצמצום משמעותי באספקת השירותים הרפואיים ואף להפסקתם, לרבות טיפול בחולי הקורונה, מכיוון שהשירותים אמורים להתבצע ללא קבלת תמורה כלשהי מהקופות או מהמדינה".

לדברי רוטשטיין, בישיבה שנערכה היום, חידדו נציגי המדינה את המסר לפיו מאחר ופעילות הדסה כבר נושקת לתקרה הקבועה בחקיקה החדשה, באחריותה לצמצם פעילות רפואית, לרבות טיפול בחולי קורונה. "לפיכך, אבקש את הנחיית המנכ"ל הברורה בכתב כי אנו מתבקשים שלא לספק שירותים רפואיים ביידית ולסגור את שערינו בפני חולים שיבקשו לקבל את השירותים ה'עודפים'", כתב רוטשטיין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות