אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעיצומו של המשבר: ההסתדרות הרפואית בוחנת הכרזת סכסוך עבודה צילום: shutterstock

פרסום ראשון

בעיצומו של המשבר: ההסתדרות הרפואית בוחנת הכרזת סכסוך עבודה

החליטה לכנס ביום ראשון את המזכירות בעניין; ההכרזה האפשרית על סכסוך נוגעת לשני נושאים - סוגיית התשלום לצוות רפואי בבידוד וסיוע פיננסי למצבם הרעוע של בתי החולים במהלך משבר הקורונה

06.08.2020, 17:52 | אדריאן פילוט

בעיצומו של משבר הקורונה: ההסתדרות הרפואית (הר"י) סיימה הערב (ה') ישיבה בה החליטה לכנס כבר ביום ראשון הקרוב את מזכירות הארגון לשם לבחינת הכרזה על סכסוך עבודה במערכת הבריאות. כינוס המזכירות הוא צעד מקדים והכרחי לצורך ההכרזה.

קראו עוד בכלכליסט

על הפרק שני נושאים: הראשון - חברי הר"י מבקשים להסדיר לאלתר את סוגיית תשלום השכר והשלמות השכר עבור צוות הרפואי שנמצא בבידוד, סוגייה שנחשפה בכלכליסט בתחילת חודש אפריל - אז נודע כי שכרם של מאות רופאים שנכנסו לבידוד יחתך ב-50%, וטרם נמצא לה פתרון ביו הר"י למשרד האוצר.

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי | צילום: שאול גולן יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ

הנושא השני הוא מצבם הפיננסי הרעוע של בתי החולים שמתמודדים עתה הן עם הקורונה וההוצאות הכבדות בעקבותיה והן עם הפעילות האלקטיבית שחזרה לשגרה אחרי הסגר.

נזכיר כי לפני שלושה שבועות הציג משרד האוצר את כללי ההתחשבנות בין קופות החולים ובתי החולים לשנת 2020 -  שנה מיוחדת וייחודית - ובו נקבעו שני כללים שעוררו סערה גדולה במערכת. הראשון: בתי חולים יקבלו ב-2020 מכל קופה 100% מהסכום שקיבל ממנה ב-2019, גם אם לא ניתנו שירותים בסדר גודל דומה. כמו כן, האוצר דרש לאסור על בית החולים להעביר כסף לתאגידים הרפואיים מהתשלומים "העודפים" שיתקבלו השנה מקופות החולים - דבר שעלול לגרום לפיטורם המוניים בתאגידי הבריאות הפועלים בבתי החולים עצמם.

אתמול נחשף באתר כלכליסט כי מנכ"ל הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין, פנה לשר הבריאות יולי אדלשטיין ודרש תוספת של 170 מיליון שקל בגין הוצאות עודפות בגלל הקורונה - ולא, ייאלץ לסגור את המיון פעמיים בשבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות