אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צמצום הפערים בחינוך? עד סוף ינואר 2021 יירכשו רק חצי מהמחשבים  לשכבות החלשות צילום מסך: לע"מ

צמצום הפערים בחינוך? עד סוף ינואר 2021 יירכשו רק חצי מהמחשבים לשכבות החלשות

שר החינוך יואב גלנט הציג את מתווה החזרה ללימודים והודה במסיבת עיתונאים: "ישראל בפיגור ניכר מאחורי מדינות העולם המתקדם". האשים את גנץ בסגירת תוכניות החינוך המשלים: "אני קורא לו לשחרר את הכסף לילדים"

06.08.2020, 19:25 | שחר אילן

רק חצי מהמחשבים לשכבות החלשות יירכשו עד סוף ינואר 2021, זאת בעוד שהכוונה המקורית היא לרכוש 144 אלף מחשבים ו-64 אלף טלפונים כשרים לציבור החרדי וכן להתקין ב-3,600 בתי ספר ציוד שידור ואפילו אולפנים - כך חשף שר החינוך יואב גלנט היום (ה') במסיבת עיתונאים. גלנט הודה ש"ישראל נמצאת בפיגור ניכר מאחורי מדינות העולם המתקדם בתשתיות למידה מרחוק". הוא חזר על כך שלנושא יוקצו 1.2 מיליארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

מסיבת העיתונאים שערך הערב השר נועדה כנראה להחליף את השתתפותו בישיבת ועדת החינוך של הכנסת בנושא פתיחת שנת הלימודים אתמול, שאותה החרים גלנט בצעד חריג ביותר. גלנט אמר שיגיע לישיבה של הוועדה ביום שני והאשים את יושב ראשה, ח"כ רם שפע מכחול לבן, ב"תעלול פוליטי". בפועל, משרד החינוך דחה את השתתפות אנשיו בוועדה שלוש פעמים.

מנכ"ל המשרד עמית אדרי אמר שהמחשבים והטלפונים הכשרים יופנו לאוכלוסיות חלשות. בנוסף, 1,600 בתי ספר לא מתוקשבים יקבלו חבילות מחשוב וימונה בהם רכז מחשוב. כן ישודרגו התשתיות ב-2,000 בתי ספר שמוחשבו בעבר, אבל הציוד שלהם הפך עם השנים ללא רלבנטי.

שר החינוך יואב גלנט במסיבת העיתונאים הערב, צילום מסך: לע"מ שר החינוך יואב גלנט במסיבת העיתונאים הערב | צילום מסך: לע"מ שר החינוך יואב גלנט במסיבת העיתונאים הערב, צילום מסך: לע"מ

השר גלנט גילה עוד שייקלטו השנה 13 אלף עובדי הוראה חדשים, מהם 6,500 מורים ו-6,500 סייעי הוראה. זאת, כדי לאפשר את הלימודים בכיתות ג'-ד' שיפוצלו לקבוצות קטנות. הוא הדגיש שהמורים יהיו מורים מוסמכים ובין היתר הגיוס שלהם יתבצע באמצעות הגדלת משרות של מורים שמועבדים היום במשרות חלקיות. כל זאת בעלות של 2.6 מיליארד שקל. אדרי סיפר שהבוקר הגיעו פניות מ-6,750 בעלי תעודות הוראה לגבי המשרות.

את עוזרי ההוראה יגייסו הרשויות המקומיות. מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד קראה מספר פעמים למשרד החינוך לקלוט גם את עוזרי ההוראה בעצמו. זאת ככל הידוע מחשש למינוי מקורבים על ידי בכירים ברשויות.

גלנט חזר והציג את מתווה פתיחת שנת הלימודים. במסגרת מתווה זה, גני הילדים וכיתות א'-ב' ילמדו במסגרת מלאה. כיתות ג'-ד' ילמדו בקבוצות של עד 18 תלמידים וישתמשו לשם כך בחדרים של כיתות ה'-ו'. כיתות ה'-י"ב ילמדו במסגרת משולבת של לימודים בבתי הספר בקבוצות של עד 18 תלמידים ובלמידה מרחוק. ההנחיות הן שלפחות יומיים בשבוע התלמידים יגעו לבית ספר וילמדו בקבוצות קטנות ויעשה מאמץ שיגיעו יותר. זאת, בין היתר באמצעות איור מרחבי למידה במבנים ציבוריים.

גלנט התייחס לסגירת תוכניות המשלים והכריז: "אני קורא לבני גנץ לשחרר את הכסף לילדים". מדובר בקיצוץ של 4 מיליארד שקל בתקציב המשרד שקורה בגלל אי אישור תקציב המדינה ל-2020. אין כל אפשרות חוקית להעביר את הכסף עד לאישור תקציב. ביין התוכניות שעומדות להיסגר: תוכנית קרב לשעורי העשרה בפריפריה וכן תוכנית חינוך לנוער בסיכון ונוער נושר. "ברגע שגנץ יחתום, התקציב ישוחרר", אמר גלנט.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות