אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובר: ההכנסות קרסו ב-29% ברבעון השני בעקבות הקורונה צילום: רויטרס

אובר: ההכנסות קרסו ב-29% ברבעון השני בעקבות הקורונה

חברת הנסיעות דיווחה על הכנסות בסך 2.24 מיליארד דולר לאחר ירידה של 73% בהזמנות בעקבות הגבלות התנועה; עם זאת, משלוחי המזון זינקו ב-113% לכמעט 7 מיליארד דולר; המניה מאבדת 3% במסחר המאוחר

06.08.2020, 23:42 | שירות כלכליסט

חברת הנסיעות אובר דיווחה הלילה (ה') על הכנסות בסך 2.24 מיליארד דולר ברבעון השני - הן גבוהות מהצפי שעמד על 2.18 מיליארד דולר, אך עדיין מדובר בקריסה של 29% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, אז עמדו על 3.17 מיליארד דולר. בנוסף רשמה הפסד של 1.02 דולר למניה, ו-1.8 מיליארד דולר בסך הכל, לעומת צפי ל-86 סנט למניה. בעקבות כך יורדת המניה ב-2.8% במסחר המאוחר, לאחר שננעלה בעלייה של 4.6%.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הרוויחה 3.05 מיליארד דולר בהזמנות נסיעות לעומת צפי ל-3.47 מיליארד דולר, זאת לאחר ירידה של 73% בתחום זה בעקבות התפרצות הקורונה והגבלות התנועה. אולם ההכנסות ממשלוחי המזון רשמו נתון של 6.96 מיליארד דולר לעומת צפי ל-6.57 מיליארד דולר, זאת בזכות זינוק של 113% במשלוחים.

שליח של אובר איטס במקסיקו, צילום: בלומברג שליח של אובר איטס במקסיקו | צילום: בלומברג שליח של אובר איטס במקסיקו, צילום: בלומברג

בדומה לחברות רבות אחרות, גם אובר הושפעה כאמור לרעה מהתפרצות הקורונה ונאלצה לפטר כ-14% מעובדיה - יותר מ-3,500 בני אדם. למרות זאת הודיעה ביולי על כוונה לרכוש את מיזם משלוחי המזון Postmates תמורת 2.65 מיליארד דולר במניות. אתמול הודיעה על רכישת Autocab, מיזם תוכנה בתחום המוניות בבריטניה, עבור סכום שלא נמסר. חברה זו מקשרת בין נוסעים לנהגים, ותאפשר לאובר להגדיל את נוכחותה בבריטניה - מ-40 יעדים כיום ל-170.

ברבעון הראשון ההפסד הנקי של אובר עמד על 2.9 מיליארד דולר - הגדול זה שלושה רבעונים עד אז - כולל הפרשות בסך 2.1 מיליארד דולר בגין אחזקות בחברות אחרות. בנוסף היא נאלצת להתמודד משפטית, בדומה למתחרותיה כמו ליפט, עם תביעות משפטיות הנוגעות למעמד התעסוקתי של נהגיה. משרד נציב העבודה של מדינת קליפורנה הכריז אתמול שהגיש שתי תביעות נפרדות נגד אובר וליפט בהאשימם אותן בגניבת שכר מאחר שהן מתייחסות לנהגיהן כקבלנים עצמאיים ולא כעובדים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות