אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצלחה לפתאל: החברה הבת גייסה 212 מיליון שקל בשלב המוסדי צילום: עמית שעל

הצלחה לפתאל: החברה הבת גייסה 212 מיליון שקל בשלב המוסדי

חברת אג"ח פתאל אירופה המחזיקה ב-55 מלונות זכתה לביקושים גבוהים בסך של כ-437 מיליון שקל, מתוכם בחרה לגייס סכום של כ-212 מיליון שקל; בעקבות ביקושי היתר שנרשמו בהנפקה, נקבע לאיגרות החוב שיעור ריבית שקלית שנתית של 5.1% - נמוך משיעור הריבית המקסימלית שהוצע במכרז שעמד על 6%

07.08.2020, 15:20 | חזי שטרנליכט
המשקיעים מביעים אמון בחברת המלונאות של דוד פתאל: חברת פתאל אירופה, חברת אגרות חוב המחזיקה ב-55 מלונות באירופה ונמצאת בבעלות מלאה של פתאל החזקות הציבורית, השלימה בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקת אגרות החוב סדרה ד' (סדרה חדשה).

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת השלב המוסדי זכתה החברה לביקושים גבוהים בסך של כ-437 מיליון שקל, מתוכם בחרה לגייס סכום של כ-212 מיליון שקל.

בעקבות ביקושי היתר שנרשמו בהנפקה, נקבע לאיגרות החוב שיעור ריבית שקלית שנתית של 5.1% - נמוך משיעור הריבית המקסימלית שהוצע במכרז שעמד על 6%.

דוד פתאל, בעלי רשת מלונות פתאל, צילום: אוראל כהן דוד פתאל, בעלי רשת מלונות פתאל | צילום: אוראל כהן דוד פתאל, בעלי רשת מלונות פתאל, צילום: אוראל כהן

במסגרת ההנפקה, הציעה החברה למשקיעים איגרות חוב (סדרה ד') המובטחות בשעבוד ראשון על 7 נכסים, כאשר סך שווי הבטוחות מסתכם בכ-104 מיליון אירו.

כמו כן, אגרות החוב נושאות ריבית שקלית קבועה עם מח"מ של כ-4.2 שנים, כאשר מועד הפירעון הסופי של איגרות החוב יהיה בחודש ספטמבר 2026 ומדורגות על ידי חברת הדירוג 'מידרוג' בדירוג של A2 תחת בחינה עם השלכות שליליות.

לקראת ההנפקה הודיעה החברה כי בכוונתה לגייס אגרות חוב בהיקף של עד 200 מיליון שקל, אך לאור הביקושים הגבוהים בשלב המוסדי, החליטה החברה להגדיל את היקף הגיוס הכולל (מכרז ציבורי) לכ-250 מיליון שקל , בכפוף לקבלת אישור חברת הדירוג 'מידרוג'.

את ההנפקה הובילו אוריון חיתום והנפקות.

בתוך כך, בשבוע שעבר, דיווחה פתאל אירופה על חתימת הסכם מחייב למכירה והשכרה מחדש (Sale and Lease Back) של מלון לאונרדו רויאל ברלין בתמורה לכ-230 מיליון שקל (כ-57.4 מיליון אירו).

התזרים נטו הצפוי לחברה מעסקה זאת הוא 76 מיליון שקל (כ-19 מיליון אירו). בנוסף, פתאל אירופה נמצאת כיום במשא ומתן למכירת שני בתי מלון נוספים באירופה במתווה של sale and lease back - מלון בעיר מינכן Leonardo Hotel Munich City East והשני בהולנד Leonardo Royal Den Haag.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות