אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר ההסדר עם מלזיה: גולדמן זאקס הפחית הרווח הנקי ברבעון ל-373 מיליון דולר צילום: רויטרס

לאחר ההסדר עם מלזיה: גולדמן זאקס הפחית הרווח הנקי ברבעון ל-373 מיליון דולר

הבנק הגיע לפני כשבועיים להסדר עם ממשלת מלזיה, שלפיו הוא ישלם לה 3.9 מיליארד דולר בשל מעורבותו בפרשת קרן 1MDB. בעקבות כך הגדיל בכ-2 מיליארד דולר את ההפרשות לעלויות משפטיות ורגולטוריות

07.08.2020, 18:52 | שירות כלכליסט

גולדמן זאקס הפחית בדיעבד את הרווח הנקי ברבעון השני ל-373 מיליון דולר, מ-2.4 מיליארד דולר; זאת, בעקבות ההסדר שאליו הגיע עם ממשלת מלזיה לפני שבועיים, שלפיו הוא ישלם לה 3.9 מיליארד דולר בשל מעורבותו בשערוריית קרן 1MDB.

קראו עוד בכלכליסט

הבנק הודיע היום כי ייעד 2.96 מיליארד דולר עבור עלויות משפטיות ורגולטוריות, לעומת 945 מיליון דולר שהופרשו בדוחות הרבעון השני, שפורסמו ב-15 ביולי.

פרשת 1MDB נסובה סביב קרן ההון הריבונית של הממשלה המלזית שגייסה כ-12 מיליארד דולר, שחלק גדול מהם הולבן ונגזל. מעורבותו של גולדמן זאקס מיוחסת לכ-6.5 מיליארד דולר באג"ח שהבנק עזר לקרן לגייס. ממשלת מלזיה האשימה את גולדמן זאקס בכך שגייס כספים עבור הקרן, בידיעה שבוצעו בה מעילות חמורות וגרף מכך רווחים.

על פי ההסדר, גולדמן זאקס ישלם לממשלת מלזיה 3.9 מיליארד דולר, מתוכם 2.5 מיליארד דולר במזומן ו-1.4 מיליארד דולר בצורת ערבונות להחזרה מלאה של נכסים בשווי זה 

התובעים המלזים האשימו את הבנק בהונאת המשקיעים מהם גויס הכסף. הבנק הכחיש שפעל לא כשורה, וטען שהוא עצמו היה קורבן להונאה מצד שרים בממשלת מלזיה והקרן עצמה.

הבנק הודיע בעקבות ההסדר כי "יש לקחים חשובים שיש להסיק מהמצב הזה, ועלינו לבחון את עצמנו כדי להבטיח שנשתפר בעקבות החוויה הזאת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות