אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנדה מגיבה לטראמפ: נטיל מכסים על מוצרים אמריקאיים בהיקף 2.7 מיליארד דולר צילום: שאטרסטוק

קנדה מגיבה לטראמפ: נטיל מכסים על מוצרים אמריקאיים בהיקף 2.7 מיליארד דולר

אתמול אמר הנשיא האמריקאי כי יטיל מכס בשיעור של 10% על אלומיניום המיובא מקנדה, לאחר שהוקפא לפני כשנה; סגנית ראש הממשלה הקנדית: "ננקוט צעדי תגובה של דולד מול דולר; לא נסלים את המצב"

07.08.2020, 22:57 | שירות כלכליסט

קנדה הודיעה היום כי תטיל מכסים על סחורות אמריקאיות המכילות אלומיניום בהיקף 2.7 מיליארד דולר; זאת, לאחר שאתמול הודיע נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כי יטיל מכס של 10% על אלומיניום המיובא מקנדה - לאחר שהוקפא לפני כשנה.

קראו עוד בכלכליסט

"נגיב באופן מהיר ועוצמתי", אמרה סגנית ראש הממשלה של קנדה, צ'ריסטיה פרילנד. "ננקוט צעדי נגד, דולר תמורת דולר. לא נסלים את המצב, ולא ניסוג".

 פרילנד הוסיפה כי ראש הממשלה ג'סטין טרודו יבחן בחודש הקרוב, יחד עם אזרחים וחברות, רשימה של מוצרים המכילים אלומיניום עליהם יוטלו המכסים.

לפי ההצהרה של טראמפ מאתמול, יבוא האלומיניום מקנדה קפץ בחודשים שלאחר ביטול המכסים באמצע 2019, דבר "המהווה איום על ייצור האלומיניום המקומי".

אלומיניום, צילום: שאטרסטוק אלומיניום | צילום: שאטרסטוק אלומיניום, צילום: שאטרסטוק

לדברי פרילנד, "ההחלטה האבסורדית של ארה"ב להטיל מכסים תפגע באזרחים האמריקאים, בתקופה בה כלכלתה נמצאת במיתון העמוק ביותר מאז השפל הגדול.

"המכסים האלה מיותרים, לא רצויים ולא מקובלים. תעשיית האלומיניום הקנדית אינה מהווה איום על הביטחון הלאומי של ארה"ב - התירוץ של וושינגטוון להטלת המכסים".

היא ציינה כי המכסים החדשים באים כחודש בלבד לאחר כניסתו לתוקף של הסכם הסחר החדש בין ארה"ב, מקסיקו וקנדה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות