אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקשייר הת'וואי: רכישה חוזרת של מניות ב-5.1 מיליארד דולר - הגדולה אי פעם צילום: רויטרס

ברקשייר הת'וואי: רכישה חוזרת של מניות ב-5.1 מיליארד דולר - הגדולה אי פעם

חברת ההשקעות של וורן באפט דיווחה כי ביצעה במהלך הרבעון השני את הרכישה החוזרת של המניות שלה, על רקע התפרצות מגיפת הקורונה שפגעה בפעילותה; הרווח התפעולי של החברה ירד ב-10% ברבעון השני ל-5.5 מיליארד דולר, אבל הרווח הנקי זינק ב-86% ל-26.3 מיליארד דולר, על רקע הזינוק בשוק המניות

08.08.2020, 15:53 | שירות כלכליסט

ברקשייר הת'וואיי, חברת ההשקעות של וורן באפט, דיווחה כי במהלך הרבעון השני ביצעה רכישה חוזרת של המניות שלה בשווי 5.1 מיליארד דולר, על רקע התפרצות מגיפת הקורונה שפגעה בפעילות הקונגלומרט.

הרכישה החוזרת של המניות היא הגדולה ביותר עבור החברה בפרק זמן מוגדר, יותר מכפול מתכנית הרכישה החוזרת בשווי 2.2 מיליארד דולר שביצעה ברבעון האחרון של 2019. למעשה, הסכום הנוכחי הוא מעט יותר גבוה ממה שבאפט הוציא על רכישת מניות של ברקשייר בכל 2019.

הרווח התפעולי של ברקשייר צנח ב-10% במהלך הרבעון השני, וירד ל-5.5 מיליארד דולר לעומת 6.1 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הנקע של ברקשייר זינק ברבעון השני ב-86% ל-26.3 מיליארד דולר, על רקע "ריבאונד בשוק המניות".

קראו עוד בכלכליסט

בעוד בחלק מהחברות שבהן היא משקיעה ספגו הפסדים בשל השלכות הקורונה, ברקשייר היא משקיעה גדולה בכמה חברות שהמניות שלהן דווקא טיפסו מאז הירידות שנרשמו בשווקים בסוף מרץ, בראשן אפל ששווי המניה שלה כמעט והוכפל מאז ה-23 במרץ.

חברות נוספות שבהן יש לברקשייר אחזקה גדולה ושהרוויחו בתקופה האחרונה כוללות את הבנק ג'יי.פי. מורגן שהמניה שלו עלתה ב-27% בתקופה המדוברת ואמזון שזינקה ב-66%.   

וורן באפט, צילום: בלומברג וורן באפט | צילום: בלומברג וורן באפט, צילום: בלומברג

מנגד, בבעלות ברקשייר חברת הרכבות BNSF שככל הנראה נפגעה מהשלכות הקורונה, כך גם חברות הביגוד שבבעלות ברקשייר כנראה רשמו ירידות ברבעון השני.

מה שפגע בתוצאות ברקשייר היה הצורך לבצע מחיקת ערך של 9.8 מיליארד דולר לאחזקות ברקשייר ב-Precision Castparts. החברה המספקת חלפים עבור יצרני מטוסים וציוד לתחנות כוח ולתעשיית הגז והנפט נרכשה על ידי ברקשייר ב-32 מיליארד דולר ב-2016 וחוותה פגיעה כתוצאה מנגיף הקורונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות