אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשל הקפיא את הלוואת הענק לקודאק צילום: שאטרסטוק

הממשל הקפיא את הלוואת הענק לקודאק

ההלוואה בסך 765 מיליון דולר שהייתה אמורה לתת ממשלת ארה"ב לחברה עבור ייצור רכיבים לתרופות גנריות, הושמה בהקפאה עקב "טענות חדשות על התנהלות פגומה"; מוקדם יותר השבוע ביקשו מחוקקים דמוקרטים לחקור עסקאות בבטחונות שבוצעו על ידי החברה ופקידיה סביב המועד בו נודע שהיא עשויה לקבל את ההלוואה

09.08.2020, 10:48 | שירות כלכליסט

ההלוואה בסך 765 מיליון דולר שהייתה אמורה לתת ממשלת ארה"ב לחברת קודאק, לטובת ייצור רכיבים לתרופות גנריות, הושמה בהקפאה עקב "טענות חדשות על התנהלות פגומה" - כך לפי תאגיד מימון הפיתוח הבינלאומי של ארה"ב (DFC).

קראו עוד בכלכליסט

מטה קודאק בניו יורק, צילום: שאטרסטוק מטה קודאק בניו יורק | צילום: שאטרסטוק מטה קודאק בניו יורק, צילום: שאטרסטוק

מוקדם יותר השבוע ביקשו מחוקקים דמוקרטים בכירים מרגולטורים פדרליים לחקור עסקאות בבטחונות שבוצעו על ידי החברה ופקידיה סביב המועד בו נודע שהיא עשויה לקבל את ההלוואה. "טענות חדשות לגבי פעולות לא חוקיות העלו חששות כבדים", כך הודיע ה-DFC ביום שישי בטוויטר; "לא נמשיך עם ההלוואה אלא אם הטענות האלה יופרכו" הודיע ביחס למזכר הבנות עליו חתם ב-28 ביולי עם קודאק.

הנשיא טראמפ אמר ביום שלישי שהממשלה תחקור את האירועים סביב ההודעה על מתן ההלוואה, שאמורה לתמוך במעבר של יצרנית ציוד הצילום לייצור תרופות ורכיביהן במפעליה בארה"ב.

מניות קודאק עליו ביותר מ-1,000% בשבוע שלאחר ההודעה על ההלוואה, מה שהיווה הזדמנות פז עבור מנהלי החברה, שחלקם קיבלו אופציות שלה יום קודם לכן. מחוקקים טענו שיש להם "חששות כבדים" לגבי העסקאות וביקשו מהרשות האמריקנית לני"ע לחקור את נסיבות האירוע, ובעיקר האם התבצע מסחר פנימי.

החברה הודיעה שמינתה ועדה מיוחדת של דירקטורים עצמאים שתערוך חקירה פנימית. "החקירה הפנימית תנוהל עבור הוועדה על ידי חברת Akin Gump Strauss Hauer & Feld", מסרה קודאק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות