אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 MUFG Bank ישקיע 80 מיליון דולר בקרן עם ליקווידיטי קפיטל של מיטב דש צילום: יובל חן

MUFG Bank ישקיע 80 מיליון דולר בקרן עם ליקווידיטי קפיטל של מיטב דש

הבנק היפני מקבוצת מיצובישי משקיע בפלטפורמה הטכנולוגית שפיתחה ליקווידיטי אשר תעניק אשראי לחברות באזור אסיה על בסיס תיקי הכנסות עתידיות. הקרן המשותפת תשקיע בחברות בעלות הכנסות שנתיות הגבוהות מ-3 מיליון דולר, המציגות שיעורי צמיחה שנתיים ועקביים של עשרות אחוזים והכנסות מתמשכות

09.08.2020, 11:05 | נעמי צורף

הבנק היפני MUFG Bank מקים קרן משותפת עם ליקווידיטי קפיטל, חברת הפינטק וניהול הקרנות הישראלית מבית מיטב דש.

קראו עוד בכלכליסט

הבנק היפני מקבוצת מיצובשי הודיע היום (א') על השקעה ראשונית של 80 מיליון דולר בקרן ההשקעות החדשה, שתתאגד בסינגפור ותעניק אשראי לחברות באזור אסיה, במודל המבוסס על רכישת תיקי הכנסות עתידיות באמצעות הפלטפורמה הטכנולוגית שפיתחה ליקווידיטי.

אילן רביב מנכ"ל מיטב דש. מודל ניתוח חכם, צילום: יובל חן אילן רביב מנכ"ל מיטב דש. מודל ניתוח חכם | צילום: יובל חן אילן רביב מנכ"ל מיטב דש. מודל ניתוח חכם, צילום: יובל חן

כספי ההשקעה של MUFG Bank כפופים לתקופת השקעה מינימאלית בת 4 שנים, שלאחריה יתאפשר פדיון בהתרעה של שנה מראש. בנוסף, נקבע מנגנון להגדלת סכום ההשקעה הראשוני בהתאם ליעדי הקרן.

הקרן המשותפת תשקיע בחברות בעלות קצב הכנסות שנתיות הגבוה מ-3 מיליון דולר, המציגות שיעורי צמיחה שנתיים ועקביים של עשרות אחוזים והכנסות מתמשכות. ליקווידיטי תעניק לחברה המשותפת שירותי ניהול וחיתום באמצעות הפלטפורמה הטכנולוגית שפותחה על ידה אשר מבוססת על אלוגריתמיקה ייחודית לחיזוי הכנסות ותזרימי מזומנים.

MUFG Bank וליקווידיטי ימנו שני דירקטורים לדירקטוריון החברה המשותפת ושני חברים לוועדת ההשקעות. בנוסף, רון דניאל, מנכ"ל ליקווידיטי, יכהן כמנכ"ל החברה המשותפת.

העסקה מצטרפת להשקעתה הקודמת של MUFG Innovation מקבוצת מיצובישי, במסגרתה התחייבה MUFG Innovation Partners להשקיע ישירות בהון חברת הפיתוח של ליקווידטי סכום השקעה מצטבר של עד 4 מיליון דולר.

רון דניאל, מנכ"ל ליקווידיטי מסר כי "המנהלים הבכירים ב-MUFG זיהו מיידית את מהפכת האשראי המתאפשרת באמצעות טכנולוגיית החיזוי והחיתום של ליקווידיטי. הקרן המשותפת מגיעה לאחר שנה וחצי של שיתוף פעולה הדוק, והינה הסנונית הראשונה לשיתוף פעולה נרחב".

רון דניאל מנכ"ל ליקווידיטי קפיטל. טכנולוגיית חיזוי וחיתום, צילום: גבע טלמור רון דניאל מנכ"ל ליקווידיטי קפיטל. טכנולוגיית חיזוי וחיתום | צילום: גבע טלמור רון דניאל מנכ"ל ליקווידיטי קפיטל. טכנולוגיית חיזוי וחיתום, צילום: גבע טלמור

אילן רביב מנכ"ל מיטב דש מסר: "הפעילות של ליקווידיטי ממשיכה לצבור תאוצה בזכות מודל ניתוח חכם שמשלב חיתום רציף אונליין ומודלים חדשניים לחיזוי תזרים המזומנים של חברות מעולם הטכנולוגיה".

רביב הוסיף כי "ביחד עם קבוצת מיצובישי נוכל להגיע לפריסה רחבה ומשמעותית ולהתקדם הן כגורם שמאתגר את המערכת הבנקאית והן בבחינת שיתוף פעולה עם גורם בנקאי מוביל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות