אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתכננת הוותמ"ל החדשה: סיגי בארי צילום: יח"צ

פרסום ראשון

מתכננת הוותמ"ל החדשה: סיגי בארי

בארי מכהנת כמנהלת אגף פרויקטים לאומיים במנהל התכנון; בעבר שימשה כיועצת לשכת התכנון במחוז ירושלים. אדית בר מונתה לתפקיד יו"ר הוועדה. המינויים מסמנים את אובדן האחיזה של משרד האוצר בוועדה, שהוקמה לשם האצת התכנון למגורים - ופעילותה מושבתת כעת בשל המשבר הפוליטי

09.08.2020, 12:10 | אמיתי גזית

סיגי בארי היא מתכננת הוותמ"ל החדשה, כך נודע לכלכליסט. בארי (44) מכהנת כמנהלת אגף פרויקטים לאומיים במנהל התכנון, ובעבר שימשה יועצת לשכת התכנון במחוז ירושלים - בין היתר בתקופה בה מנכ"לית מנהל התכנון דלית זילבר שימשה כיו"ר הוועדה המחוזית ירושלים. בארי בעלת תואר MA בעיצוב אורבני ו-BA באדריכלות באקדמיה לאומנות ועיצוב "בצלאל" בירושלים.

קראו עוד בכלכליסט

סיגי בארי, צילום: יח"צ סיגי בארי | צילום: יח"צ סיגי בארי, צילום: יח"צ

במקביל למינוי זה הודיע היום משרד הפנים על מינוי יו"ר חדש לוועדה -  אדית בר (38), שמכהנת כיום כמנהלת מינהל הפיתוח במשרד הפנים. בעבר כיהנה כסמנכ"לית תקציבים והון אנושי במנהל התכנון והבנייה, כראש מטה מנכ"ל משרד הפנים וכמנהלת יחידת החונכות העסקית במשרד הכלכלה.

מינויי השתיים מסמנים את תחילתה של דרך חדשה ואת אובדן האחיזה של משרד האוצר בוועדה שהוקמה לשם האצת התכנון למגורים. מאז הקמתה ב-2014 ועד עתה מתכננת הוועדה הייתה דקלה פרסיקו, שצפויה לפרוש רשמית השבוע. יושבי ראש הוועדה היו סגן ראש אגף תקציבים באוצר - ערן ניצן, ואחריו ועד עתה אריאל יוצר.

עם זאת, הוראת השעה שמסדירה את פעילות הוועדה פגה לפני כחודשיים, ועד עתה לא אושר תיקון שמאפשר את המשך פעילותה. התיקון אמור היה לעלות היום לדיון בישיבת ועדת השרים לחקיקה, אך על רקע המשבר הפוליטי הישיבה בוטלה. כך שלמרות המינויים החדשים, הוועדה לא יכולה לפעול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות