אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין: לא אזרים 140 מיליון שקל לאי.די.בי - אם המחזיקים ימשיכו לפעול להעמדת החוב לפירעון מיידי צילום: איתן שגב

אלשטיין: לא אזרים 140 מיליון שקל לאי.די.בי - אם המחזיקים ימשיכו לפעול להעמדת החוב לפירעון מיידי

בעל השליטה התחייב להזרים 70 מיליון שקל בספטמבר הקרוב - וסכום דומה בעוד שנה. בשבוע שעבר עמדה להתקיים אסיפת אג"ח של מחזיקי סדרה י"ד לגבי העמדת חוב של 880 מיליון שקל לפירעון מיידי. אבל אז חלו אלשטיין ומנהלים נוספים בקבוצה בקורונה, ויתר העובדים נכנסו לבידוד, כך שהאסיפה נדחתה.

09.08.2020, 19:48 | גולן חזני
אחת הסיבות שמחזיקי האג"ח של אי.די.בי לא העמידו עד היום את החוב של החברה לפירעון מיידי, היא הזרמה של 70 מיליון שקל שאותה התחייב בעל השליטה אדוארדו אלשטיין להזרים לחברה בספטמבר הקרוב. 70 מיליון שקל נוספים התחייב אלשטיין להזרים שנה לאחר מכן.

קראו עוד בכלכליסט

היום חלק התפתחות מהותית בקונפליקט בין הצדדים. אלשטיין הודיע באמצעות קרן דולפין, כי לא יזרים את הסכומים – 140 מיליון שקל, אם מחזיקי האג"ח ימשיכו בצעדים שהם נוקטים לקראת העמדת החוב לפירעון מיידי.

בשבוע שעבר עמדה להתקיים אסיפת אג"ח של מחזיקי סדרה י"ד לגבי העמדת חוב של 880 מיליון שקל לפירעון מיידי. אבל אז חלו אלשטיין ומנהלים נוספים בקבוצה בקורונה, ויתר העובדים נכנסו לבידוד, כך שהאסיפה נדחתה.

במכתב ששיגרה דולפין המוחזקת בידי אירסה הבורסאית שבשליטת אלשטיין, לאי.די.בי פיתוח, היא הודיעה שסעיף הפירעון המיידי שעומד להצבעה באסיפות, יפטור את דולפין מההתחיבות לגבי 140 מיליון שקל. אירסה עצמה כתבה לדולפין כי תשקול את תוקף ההתחיבות שלה כלפי דולפין, בהתאם לכוונות המחזיקים.

אלשטיין, צילום: איתן שגב אלשטיין | צילום: איתן שגב אלשטיין, צילום: איתן שגב

דולפין ציינה במכתב כי לאור העובדה שחלק מהמחזיקים מתכוונים להעלות הצעה להעמדת החוב לפירעון מיידי, היא מבקשת להפנות את תשומת לבה של החברה לכך שבהתאם לתנאי ההתחייבות, אמצעים אלה מסכנים את תזרים המזומנים שלו צופה החברה. דולפין תבחן את ההתנהלות שלה בהתאם לכוונותיהם של המחזיקים והעובדה שהם מתנגדים הצעה לחיזוק מבנה ההון של החברה, שהובאה בפני החברה ומחזיקי האג"ח". דולפין גם הביעה חשש כי מיד לאחר העברת הכספים כאמור, ובאופן לא הוגן, מחזיקי איגרות החוב יזמו הליכי חדלות פירעון נגד החברה.

האסיפות של סדרות י"ד ו-ט"ו יתקיימו ביום רביעי השבוע, ושתי הסדרות יעמידו להצבעה את הסעיף של העמדת החוב לפירעון מיידי ב-18 באוגוסט. אם הצעה כזו תתקבל ברוב קולות יחלו צעדים משפטיים נגד החברה. סדרה י"ד היא בעלת חוב של 880 מיליון שקל, סדרה ט"ו 250, וסדרה ט', היחידה ללא בטחונות, 900 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות