אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה תחקור את יונה אברושמי בחשד להסתה לאלימות צילום: צילום מסך/ ערוץ 12

המשטרה תחקור את יונה אברושמי בחשד להסתה לאלימות

רוצחו של מפגין השמאל אמיל גרינצוויג התראיין בסופ"ש ל"אולפן שישי", ובין השאר אמר כי "אני לא הולך היום לבלפור, יש בחורים צעירים, הם יילכו לשם, והם יודעים מה לעשות"

09.08.2020, 22:09 | עמיר קורץ

המשטרה הודיעה הערב כי תפתח בחקירה פלילית בחשד להסתה לאלימות נגד הרוצח יונה אברושמי, זאת על רקע התבטאויות שהשמיע במהלך ראיון ששודר עמו ביום שישי האחרון בערוץ 12 ב"אולפן שישי".

אברושמי, איש ימין שזרק את הרימון שרצח את אמיל גרינצוויג ז"ל, פעיל "שלום עכשיו" בהפגנה שנערכה ב-1983, שוחרר מהכלא ב-2011 לאחר 27 שנה. בראיון עם יגאל מוסקו הוא השמיע ביטויים קשים כלפי המפגינים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בבלפור.

בין השאר כינה אותם אברושמי "חיידקים שצריך להשמיד", ו"מפיצי מחלות שצריך להרחיק מהחברה". עוד אמר כי "אני לא הולך היום לבלפור, יש בחורים צעירים, הם יילכו לשם, והם יודעים מה לעשות".

יונה אברושמי , צילום: צילום מסך/ ערוץ 12 יונה אברושמי | צילום: צילום מסך/ ערוץ 12 יונה אברושמי , צילום: צילום מסך/ ערוץ 12

הראיון עורר סערה ציבורית ובעקבותיו הגישה עמותת "קריים מיניסטר" תלונה במשטרה נגד אברושמי על הסתה לרצח, ודרשה לעצור אותו. בפנייה למ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן בשבת לפני ההפגנה האחרונה מול בית ראש הממשלה היא כתבה כי אם אברושמי לא ייעצר ותהיה אלימות בהפגנה, "דם המפגינים יהיה על ידי המשטרה".

הערב הודיעה משטרת ישראל, כי באישור המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, נורית ליטמן, תיפתח נגד אברושמי חקירה פלילית, "זאת נוכח העובדה שבמהלך ראיון ששודר עמו באחת ממהדורת החדשות ביום שישי התבטא באמירות המעלות חשד לעבירה של הסתה לאלימות".

המשטרה מסרה עוד כי החקירה תועבר ליחידת ההונאה במחוז תל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות