אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רציו השלימה מימון מחדש לפרויקט לווייתן בהיקף של 650 מיליון דולר צילום: אלבטרוס

רציו השלימה מימון מחדש לפרויקט לווייתן בהיקף של 650 מיליון דולר

שותפות האנרגיה הודיעה הבוקר על השלמת המימון מחדש של החוב הבנקאי שלה, שנלקח עבור פיתוח פרויקט לווייתן; לפי רציו, המימון מחדש כולל הלוואה דולרית חדשה ל-7 שנים עם מסגרת של כ-650 מיליון דולר. המהלך מגיע לאחר השלמת מימון מחדש של שותפתה במאגר, דלק קידוחים, בתחילת החודש

10.08.2020, 09:30 | ליאור גוטמן

שותפות האנרגיה רציו הודיעה הבוקר (ב') על השלמת המימון מחדש של החוב הבנקאי שלה, שנלקח בזמנו עבור פיתוח פרויקט לווייתן. לפי רציו המימון מחדש כולל הלוואה דולרית חדשה ל-7 שנים עם מסגרת של כ-650 מיליון דולר ובריבית ליבור+3.5%. עוד טוענת השותפות שההלוואה החדשה תועמד על-ידי קונסורציום של 8 בנקים בינלאומיים וישראלים מובילים, שכוללים את HSBC Bank Plc, BNP Paribas, ING Bank N.V., Natixis, Société Générale, Nedbank, בנק מזרחי טפחות ובנק הפועלים.

קראו עוד בכלכליסט

אסדת לווייתן, צילום: אלבטרוס אסדת לווייתן | צילום: אלבטרוס אסדת לווייתן, צילום: אלבטרוס

מבנה ההלוואה יאפשר גמישות לשותפות עם תקופת "גרייס" לשלוש השנים הראשונות על תשלומי קרן ההלוואה ויתרת "בלון" שלא תעלה על סך של 300-350 מיליון דולר בסוף התקופה. עוד תוכל השותפות להקטין את מסגרת ההלוואה, כמו גם לפרוע את חלקה או כולה בפירעון מוקדם, וזאת לאורך כל תקופת ההלוואה וללא קנסות. המהלך מגיע לאחר השלמת מימון מחדש של שותפתה במאגר דלק קידוחים, שהנפיקה בתחילת החודש ארבע סדרות אג"ח (לווייתן בונד) בהיקף של כ-2.25 מיליארד דולר.

רציו מחזיקה 15% במאגר לווייתן, יחד עם דלק קידוחים (45%) ונובל אנרג'י (40%, עם צפי להעביר את האחזקות לידי שברון). ברציו מחדדים שהם ימשכו בשלב ראשון כ-480 מיליון דולר מסך מסגרת ההלוואה החדשה, למטרת פירעון ההלוואה קיימת (כ-450 מיליון דולר), שנלקחה לטובת מימון חלקה של רציו בפיתוח שלב 1א' של לווייתן, כמו גם על מנת לממן עלות הקמת ההלוואה וריבית שנצברה (כ- 30 מיליון דולר). יתרת מסגרת המימון תשמש לפיתוח והרחבה עתידית של פרוייקט לווייתן ולפירעון חובות של השותפות בקשר עם פרויקט לווייתן.

שי לוי, מנכ"ל רציו מימון, אמר: "למרות התקופה המאתגרת וחוסר היציבות בשווקים עקב משבר הקורונה, הצלחנו להשיג הסכם מימון אטרקטיבי בעזרת הבנקים שמלווים אותנו מתחילתו של פיתוח פרויקט לווייתן". יגאל לנדאו, מנכ"ל רציו, הוסיף: "השלמת המימון מחדש מהווה אבן דרך חשובה לרציו, עם הבעת אמון ברציו ובפרויקט לווייתן לרבות תזרים המזומנים שצפוי לנבוע לרציו מהשלב הראשון של הפרויקט ופוטנציאל בהרחבה עתידית של המאגר".

את הליך המימון מחדש עבור רציו ליווה משרד עורכי הדין Freshfields מאנגליה, וכן עו"ד דן הכהן ועו"ד דניאל סקל ממשרד אגמון רוזנברג הכהן. את הבנקים המלווים ליוו משרד CMS מאנגליה ועו"ד סיימון וינטרוב ממשרד יגאל ארנון.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות