אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרופ' גמזו: לראות הורים עם מיגון; ראש המל"ל: הזמן לא לטובתנו צילום מסך: לע"מ

פרופ' גמזו: לראות הורים עם מיגון; ראש המל"ל: הזמן לא לטובתנו

הפרויקטור הזהיר ממצב שבו צעירים מדביקים קשישים ואמר: "כמו שאני לא פגשתי את אמי - זה מה שכולנו צריכים לעשות". ראש המל"ל בן שבת: "רמת התחלואה שוחקת את מערכת הבריאות וצובעת את ישראל כמדינה אדומה". גרוטו הציג את מודל הרמזור: "ברשויות אדומות לרוב לא יהיו לימודים"

10.08.2020, 14:03 | ynet

"אין רשות מקומית אחת שמוגנת וחושבת שהכול מסודר וכולם ממושמעים. התפרצות מתרחשת בשניות". כך אמר היום (שני) פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו, בוועידה מקוונת על המנהיגות המקומית במשבר הקורונה, בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבריאות יולי אדלשטיין, ראש המל"ל מאיר בן שבת ואחרים. "המפתח להמשך הצלחתנו, להקטנת תמותה – זה שנמשיך לשמור", המשיך גמזו שביקש "להימנע ממצב שצעירים מדבקים קשישים".

 

קראו עוד בכלכליסט

 

"כמו שאני לא ראיתי את אמא שלי לצערי תקופה, זה מה שאנחנו צריכים לעשות כולנו", ביקש הפרויקטור בכנס של השלטון המקומי. "זאת משימה של כולנו". לדבריו, "יש לראות את ההורים תוך מיגון, לבקר תוך שמירה עליהם. להמשיך את החיים תוך דאגה להם ולא ליפול בפח השאננות".

 

פרויקטור הקורונה, פרופ פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו | צילום מסך: לע"מ פרויקטור הקורונה, פרופ

 

ראש המועצה לביטחון לאומי בן שבת אמר בדיון כי "רמת התחלואה ממשיכה להיות גבוהה. מצבנו אמנם יציב, אך במיקום לא טוב. רמת תחלואה כזו גוררת עלייה במקרי המוות. רמה כזאת שוחקת את מערכת הבריאות ומטילה עומס על מערכת האשפוז, גורמת לתפקוד חלקי של המשק – וצובעת את ישראל כמדינה אדומה. הזמן לא פועל לטובתנו".

 

"החלופה המועדפת היא להוריד תחלואה מבלי להזדקק למגבלות נוספות", הוסיף בן שבת. "זה אפשרי. המסכות הן מיני סגר שמירת מרחק וצמצום התקהלויות יביאו להורדת רמת התחלואה. זה בידינו. אם לא נצליח – לא יהיה מנוס מנקיטת צעדים מקומיים וארציים כדי להביא לחזרה לשגרה".

 

 

יו"ר המל"ל מאיר בן שבת יו"ר המל"ל מאיר בן שבת יו"ר המל"ל מאיר בן שבת

על פי נתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר, אתמול אובחנו 884 איש כחיוביים לקורונה - מספר נמוך הנובע ממספר תוצאות הבדיקות הנמוך: 12,151 בלבד. מפרוץ המגפה אובחנו 83,540 נדבקים בקורונה. מצבם של 397 חולים מוגדר כעת קשה, מתוכם 118 מונשמים. מפרוץ המגפה נפטרו 606 איש מסיבוכי הנגיף.

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, אמר כי "היעדים הם הורדת מספר החולים הפעילים בארץ, תוך התחשבות בצורך בריאותי וכלכלי של הציבור". כמו כן הוא ציין את חשיבות הקטיעה המהירה של שרשראות ההדבקה, "כי גם אם נגיעה להורדה טובה – נצטרך לדעת לשמור על זה. צריך לעבוד על זה חזק כדי למנוע התפרצות נוספת". גרוטו אף ציין כי הם עובדים על מודל חדש שבאמצעותו ניתן יהיה להשוות בין רשויות.

גרוטו הציג את פרטי מודל הרמזור ואמר כי "אם עיר או רשות תהיה שבועיים ויותר במצב אדום ולא נראה שיפור, נשקול מעבר לשלב הבא - אזור מוגבל. ברשויות אדומות כנראה לא יהיו לימודים למעט בתנאים חריגים".

 

הדברים נאמרו ברקע הצגת מתווה לשנת הלימודים הבאה בוועדת החינוך של הכנסת, בו הציג מנכ"ל משרד החינוך עמית אדרי תרחיש שבו ילדים מכיתות ד' יידרשו לעטות מסכות בשיעורים. בריאיון לאולפן ynet אמר מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, כי "ייתכן שכיתות ד' ומעלה לא יחזרו לבתי הספר ב- בספטמבר". במהלך הוועדה תקף שר החינוך יואב גלנט את מנכ"ל משרד הבריאות ואמר כי "יורים חצאי אמיתות ואומרים דברים לא אחראיים".

 

"היום הכנסת תצביע על תיקון שיאפשר את הזרמת הכסף, אי אפשר לקנות מחשבים למי שאין בלי הכסף", הוסיף שר החינוך. "נדאג לתת יותר למי שיש פחות. אנחנו עורכים סיורים ברשויות – מתדרכים, מסבירים, מפיצים את המתווה ונעדכן בהתקדמות. נסכם השבוע מתי סוגרים את המוסד כאשר מתגלה אירוע חשיפה בבית הספר ומה המתווה הפדגוגי, לא לכולם יהיו אמצעי קצה. תהליכים כאלה לוקחים זמן, היעד הראשון שלנו הוא ב-1 בינואר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות