אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שאשא ביטון: "אם יש מתווה שמיים פתוחים ומסתירים אותו מוועדת הקורונה זה חמור" צילום: רויטרס

שאשא ביטון: "אם יש מתווה שמיים פתוחים ומסתירים אותו מוועדת הקורונה זה חמור"

ועדת הקורונה דנה בנושא השמיים הפתוחים ונציג המל"ל טען כי יש מתווה והוא יובא ביום רביעי לקבינט. נציג משרד הבריאות לא יכול היה להציג רשימה של 10 מדינות ירוקות, שמוכנות לקבל ישראלים וגם התברר כי עדיין לא ידוע מתי יסתיים מכרז הקמת המעבדה בנתב"ג ויתאפשרו בדיקות

10.08.2020, 14:30 | נווית זומר

"אני מרגישה אכזבה גדולה, אין שום התקדמות במתווה לפתיחת השמיים. לתחושתי אנחנו במקום עוד פחות טוב מהדיון בנושא בשבוע שעבר", כך אמרה היום (ב') ח"כ יפעת שאשא ביטון יפעת בדיון שהתקיים היום בוועדת הקורונה בו היה אמור משרד הבריאות להציג את המתווה לפתיחת השמיים.

קראו עוד בכלכליסט

מהדיון עולה כי תאריך ה-16 באוגוסט, שהוכרז כתאריך פתיחת השמיים, הוא תאריך על הנייר בלבד. נציג משרד הבריאות, לא יכול היה להציג רשימה של 10 המדינות ירוקות, שמוכנות לקבל ישראלים, כפי שהוטח במתווה.

נציג משרד החוץ הודה כי יש קושי להשיג, למרות מאמצי המשרד, הסכמה של מדינות זרות להכניס ישראלים "בגלל רמת התחלואה הגבוהה שלנו". לדבריו רק בולגריה, קוראטיה, מנטנגרו וקנדה (וגם טורקיה וארה"ב – נ"ז) מוכנות לקבל אותנו.

ח"כ יפעת שאשא ביטון, יו"ר ועדת הקורונה , צילום: ערוץ הכנסת ח"כ יפעת שאשא ביטון, יו"ר ועדת הקורונה | צילום: ערוץ הכנסת ח"כ יפעת שאשא ביטון, יו"ר ועדת הקורונה , צילום: ערוץ הכנסת

בדיון התברר כי עדיין לא ידוע מתי יסתיים מכרז הקמת המעבדה בנתב"ג ויתאפשרו בדיקות. לשאלה מתי תותר כניסת זרים לישראל ובאיזה תנאים, ענה נציג משרד הבריאות כי המתווה הוא חד-צדדי רק לישראלים שיוצאים מהארץ ולא מיועד כלל לכניסת זרים, שעדיין אסורה עליהם כניסה לארץ. לדבריו, אין עדיין החלטה לגבי קיצור הבידוד לגבי כניסה ממדינות אדומות. "העמדה שלנו שבדיקות לא מחליפות באופן מלא בידוד , כך נוהגים גם באירופה. זה לא הזמן לפתוח את ישראל לכניסת זרים. בישראל יש בממוצע חולה אחד ליום שנוחת כאן. היו ימים עם מספרים יותר גדולים כמו 100", אמר נציג משרד הבריאות.

אולם היוצאים בנת"ב, צילום: רויטרס אולם היוצאים בנת"ב | צילום: רויטרס אולם היוצאים בנת"ב, צילום: רויטרס

נציג המל"ל שהופיע בסוף הדיון, טען כי יש מתווה והוא יובא ביום רביעי לקבינט. בתגובה אמרה שאשא ביטון: "אם יש מתווה ואתם מסתירים אותו מאתנו.זה חמור".

לסיכום הביעו חברי הכנסת שנוכחו בדיון תרעומת על העובדה שלא חלה התקדמות בינתיים בנושא המתווה. שאשא סיכמה את הדיון במילים הבאות: "כל הדיון הוא עורבע פרח, אני רואה בחומרה שהממשלה לא מוכנה לחשוף את הנתונים כאן בשולחן הדיונים ואם אין שיגידו. מי מהציבור שצפה בדיון, הפסדנו אותו במובן של אמון הציבור" .

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות