אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש: ג'יפון דיזל לנצ"מים במשטרה ולסמנכ"לים בממשלה

בלעדי לכלכליסט

חדש: ג'יפון דיזל לנצ"מים במשטרה ולסמנכ"לים בממשלה

קיה אקסיד דיזל זכה במכרז מנהל הרכב הממשלתי לצד טויוטה קורולה, סקודה אוקטביה ורנו גרנד קופה, וישווק לראשונה גם לנהגים פרטיים, בכ-144 אלף שקל. בכירי השירות הציבורי יוכלו להתלבט בין סקודה סופרב לטויוטה קאמרי. בקרוב גם ייפתח מכרז לרכבים חדשים עבור השרים

10.08.2020, 14:38 | אודי עציון ותומר הדר

זכייה במכרז של מינהל הרכב הממשלתי תביא להשקה בארץ של גרסת הטורבו דיזל לקיה אקסיד, הג'יפון הקוריאני שנמכר עד כה בארץ רק בגרסה טורבו בנזין.

קראו עוד בכלכליסט

האקסיד דיזל ישמש קציני משטרה בדרגת ניצב משנה וסמנכ"לים בשירות הממשלתי. הוא מצויד במנוע 1,600 סמ"ק עם 136 כ"ס, המוכר בארץ מקיה ספורטאז' וסיד, וצריכת הדלק הממוצעת שלו עומדת על 22.7 ק"מ לליטר. הוא יוצע לבכירים ברמת הגימור הבסיסית LX, ועימה גם יימכר לנהגים פרטיים, במחיר שצפוי לעמוד על כ-144 אלף שקל.

קיה אקסיד קיה אקסיד קיה אקסיד

לצידו זכו באותה קטגוריה גם טויוטה קורולה ההיברידית, סקודה אוקטביה 1,500 סמ"ק טורבו בנזין ורנו גרנד קופה 1,500 סמ"ק טורבו דיזל. בסך הכל צפוי מינהל הרכב לרכוש בארבע השנים הבאות כ-500 מכוניות מהקטגוריה.

בקטגוריית הסטיישן זכו האוקטביה בנזין ורנו מגאן טור, בגרסת דיזל. מקטגוריה זו תרכוש המדינה כ-200 מכוניות.

בקטגוריית המנכ"לים הממשלתיים ומקביליהם בשירות הציבורי זכו שוב טויוטה קאמרי ההיברידית, לצד סקודה סופרב 2,000 סמ"ק טורבו בנזין. הצפי הוא לרכש של כמה עשרות מכוניות.

בקרוב יגיע מועד החלפת רכבי השרים. למרות שסופרב ברמת אבזור גבוהה משמשת כיום את השרים, והקאמרי אף גדולה ממנה, יפרסם בקרוב מינהל הרכב מכרז נפרד לרכבים חדשים עבור השרים, המכוון לרכישת מכוניות מפוארות ויקרות יותר משל המנכ"לים - כל זאת בעיצומו של המשבר הכלכלי שגרמה מגפת הקורונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות