אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלת סינגפור התכווצה ב-42.9% ברבעון השני, מגזר הבנייה קרס צילום: איי אף פי

כלכלת סינגפור התכווצה ב-42.9% ברבעון השני, מגזר הבנייה קרס

בשיעור שנתי ובהשוואה לרבעון הראשון. מדובר בירידה חדה יותר מהאומדנים הקודמים. סינגפור חוזה שהכלכלה תתכווץ ב-5% עד 7% בכל 2020

11.08.2020, 09:40 | שירות כלכליסט

סינגפור דיווחה היום (ג') שכלכלתה התכווצה יותר מהצפוי, וצמצמה את התחזית הכלכלית שלה לכל 2020. כלכלת המדינה התכווצה ב-42.9% ברבעון השני לעומת הרבעון הקודם בשקלול שנתי ומותאם עונתית. המספר המעודכן גרוע מהאומדן הרשמי שפורסם בחודש שעבר, ומאשר שהמדינה הדרום-מזרח אסייתית נכנסה למיתון טכני. האומדן שחושב בעיקר באמצעות מידע מהחודשים אפריל ומאי, חזה שהכלכלה תתכווץ ב-41.2% ברבעון השני לעומת שלושת החודשים לפניו.

סינגפור, צילום: גטי אימג סינגפור | צילום: גטי אימג'ס סינגפור, צילום: גטי אימג

חלקים גדולים מכלכלת סינגפור נסגרו באפריל לאחר שהמדינה נכנסה להסגר חלקי במטרה להאט את התפשטות נגיף הקורונה. חלק מהמגבלות הוקלו בתחילת יוני, מה שאפשר לרוב הכלכלה להיפתח מחדש. "הירידה בתמ"ג נגרמה עקב אמצעי ההסגר שהיו בתוקף בין ה-7 באפריל וה-1 ביוני 2020, במטרה להאט את התפשטות הקוביד 19 בסינגפור, וכן עקב ביקוש פנימי חלש על רקע ההאטה הכלכלה שנגרמה עקב המגפה", כך על פי המשרד.

ההסגר החלקי עצר כמעט את כל פעילות הבנייה ברבעון השני, מה שהביא לירידה של 59.3% של המגזר ברבעון השני לעומת הרבעון השני של 2019. כמו כן, התפרצות של הנגיף בקרב עובדים זרים שחיים במעונות צפופים, ואשר רבים מהם עובדים בתחום הבניין, הוסיפה לחולשת המגזר, כך על פי משרד המסחר והתעשייה. המשרד תיקן את התחזית השנתית שלו עבור המדינה להתכווצות של 5%-7% ב-2020, זאת לאחר שחזה שהתמ"ג ירד בשיעור של 4%-7%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות