אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו למנדלבליט: "מאיימים באונס רעייתי, אתה מתיר את דמנו"; מנדלבליט: "מטפלים בכל תלונה" צילומים: יואב דודקביץ, יאיר שגיא

נתניהו למנדלבליט: "מאיימים באונס רעייתי, אתה מתיר את דמנו"; מנדלבליט: "מטפלים בכל תלונה"

במכתב ליועמ"ש, הציג רה"מ ציוץ עם איום באונס של שרה נתניהו: "איך היית מגיב אם האיומים המיניים הללו היו מכוונים לא נגד רעייתי אלא נגד רעייתך רונית מנדלבליט?". במכתב תגובה שהעביר מנדלבליט לנתניהו הוא טוען כי "בחודשים האחרונים נפתחו 19 חקירות הקשורות לאיומים שהופנו כלפיך וכלפי בני משפחתך". היועמ"ש מציע לנתניהו לסייע בהרגעת הרוחות "שלא נמצא עצמנו בפני תוצאות קשות ובלתי נסלחות"

11.08.2020, 19:44 | כלכליסט ומורן אזולאי, ynet

ראש הממשלה בנימין נתניהו שיגר היום (ג') מכתב חריף ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שבו התריע כי "אפסות הפעולה שלך נוכח הקריאות לרצח שלי ושל בני משפחתי והאיומים באונס של רעייתי היא לא פחות מאשר התרה שערורייתית של דמנו".

"למיטב זכרוני", כתב נתניהו, "לא פניתי אליך ישירות בשנים האחרונות בנושאים אישיים, אף שהיו לי אינסוף סיבות טובות לעשות זאת.

"בחודשים האחרונים מתנהל נגדי ונגד בני משפחתי מסע שיסוי חסר תקדים הכולל קריאות לאלימות ואף לרצח שלי ושל בני ביתי. חשבנו שנחצו כל הקווים האדומים. מתברר שטעינו".

ראש הממשלה הוסיף ופירט: "בשבוע שעבר, מפגינים מול מעון ראש הממשלה נופפו באיברי מין מנופחים שעליהם כתבו כתובות נאצה בעלי אופי מיני המכוונות לרעייתי, לבני יאיר ולי. ביזוי מיני בוטה זה, ועוד במרחב הציבורי, לא זכה עד כה לשום תגובה מצידך.

בנימין נתניהו, צילום: בלומברג בנימין נתניהו | צילום: בלומברג בנימין נתניהו, צילום: בלומברג

"וכאילו לא די בזה, גם לא מצאת לנכון לפתוח בחקירה מיידית על ציוץ התועבה בטוויטר שנשלח אליך, של גולש שאיים במפורש לאנוס את רעייתי - לא במרומז, לא במעורפל, אלא באיום של מעשה אונס ברוטלי ומזעזע: "אני כל כך פטריוט עד שמרגיש חובה לאומית להעמיד את שרה נתניהו על ארבע ואז בעוצמה יהודית ובנחישות ציונית לחדור אליה מאחור".

עוד כתב נתניהו למנדלבליט, כי הוא "לא זוכר בשיח הפומבי כלפי נשות ואישי ציבור בישראל איום בעל אופי מיני כה משפיל ומבזה מאז הקמת המדינה. השתיקה של רוב ארגוני זכויות האישה והאדם ושל רבים מנציגי ומשרתי הציבור זועקת לשמיים. כך גם השתיקה ואוזלת היד שלך.

"אפסות הפעולה שלך נוכח הקריאות לרצח שלי ושל בני משפחתי והאיומים באונס של רעייתי היא לא פחות מאשר התרה שערורייתית של דמנו. איך היית מגיב אם האיומים המיניים הללו היו מכוונים לא נגד רעייתי שרה נתניהו אלא נגד רעייתך רונית מנדלבליט, או נגד רעייה של מישהו ממקורביך בין אישי ועובדי הציבור?

"הרי ראינו את מהירות הבזק שבה אתה מטפל בכל תלונה על כל פגיעה כביכול, ולו המזערית ביותר, במי ממקורביך או מאנשי משרדך. אין בכלל ספק שהיית פועל מייד ובכל האמצעים כדי למצות את הדין אם העבירה הייתה מכוונת כלפי אחת או אחד מהם. מחובתך לפעול מייד מול כל מעשה עברייני מסוג זה".

היועמ"ש אביחי מנדלבליט , צילום: ynet היועמ"ש אביחי מנדלבליט | צילום: ynet היועמ"ש אביחי מנדלבליט , צילום: ynet

נתניהו המשיך ודרש מהיועמ"ש לנקוט צעדים כדי להגן על רעייתו, לדבריו, מפני איומים: "כל אישה באשר היא, יהא מעמדה ותפקידה אשר יהא, ראויה להגנה. היא זכאית לכך שרשויות אכיפת החוק שאתה עומד בראשן (בייחוד לאחר שלקחת לעצמך את תפקיד פרקליט המדינה בנוסף לתפקיד היועץ

המשפטי) ימצו את הדין עם אלה הנוהגים באלימות כה מתועבת.

"למרות שמצופה ממך שתפעל גם ללא פנייה ממני, אני דורש ממך לפתוח מיד בחקירה פלילית כדי למצות את הדין עם מי שעשו את המעשים המחרידים הללו, וכן לפתוח בחקירה פלילית של כל הקוראים לרצח שלי ושל משפחתי, שחלקם אפילו מפרטים את האופן בו ירצחו אותנו".

לקראת סוף המכתב, ביקש נתניהו להדגיש כי הוא "מגנה אלימות ואיומים באלימות מכל צד". הוא דרש ממנדלבליט "לפעול נגדם ללא אפליה, גם כשהם מכוונים אליי ואל משפחתי. אני רוצה לקוות שבניגוד לכל תשובותיך הקודמות, הפעם תתקבל ממך תגובה הולמת ולא עוד מכתב דחייה ביורוקרטי מתפתל שזועק לשמיים מחד-צדדיות, חוסר מעש ואי-אכיפה בררנית".

מנדלבליט: "כל גורמי אכיפת החוק מטפלים בנחישות בכל תלונה על הסתה כלפיך"

במענה למכתבו של נתניהו, מיהר היועמ"ש להעביר לנתניהו מכתב מטעמו שבו כתב, בין השאר: "כל גורמי אכיפת החוק מטפלים ברצינות רבה ובנחישות בכל תלונה על הסתה או איום המופנה כלפיך או כלפי בני משפחתך, אשר מעוררת חשד לפלילים.

"כך ביחס לציטוט שמצוטט במכתבך מהערב הפוגעני כלפי רעייתך, הרייני לעדכנך כי החל טיפול משטרתי כבר לפני מספר ימים, והבוקר אף נחקר החשוד באזהרה".

מנדלבליט מציין במכתבו כי "כפי שנמסר לי ממשטרת ישראל, בחודשים האחרונים נפתחו 19 חקירות הקשורות לאיומים שהופנו כלפיך וכלפי בני משפחתך, לרבות בעקבות תלונות אותן הגשת למשטרה. תלונות אלה טופלו באופן מהיר והחלטי".

עוד מציין מנדלבליט כי "בתקופה האחרונה הגיעו לטיפולנו 20 אירועים שעלה בהם חשד לעבירות של הסתה לאלימות כלפיך או כלפי בני משפחתך... מתוך אירועים אלה, נפתחו חקירות ב-10 מקרים, ובאחד מהם כבר הוגש כתב אישום".

"לפיכך", טוען היועמ"ש, לדברי היועמ"ש, "אין כל בסיס לטענתך כאילו מאן-דהוא מקל ראש בתלונות ביחס אליך או ביחס למי מבני משפחתך".

מנדלבליט מציין כי לאחרונה הוא פנה לראש השב"כ ולמ"מ המפכ"ל כדי לוודא שהאיומים כלפי משפחת נתניהו מוכרים וזוכים למענה אבטחתי ו"נחה דעתי כי כך הדבר".

מנדלבליט חותם את מכתבו בביקורת מרומזת כלפי נתניהו: "לא בשולי הדברים אבקש להוסיף.... כי ראוי לכל הגורמים הנוגעים בדבר... למתן את ההתלהמות ואת שיח השנאה שאחריתו מי ישורנה... המשפט הפלילי אינו חזות הכל. גם למנהיגי הציבור יש תפקיד מרכזי ואחריות בהרגעת הרוחות, שלא נמצא עצמו בפני תוצאות קשות ובלתי נסלחות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות