אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעזרת אנדרואיד: גוגל רוצה ליצור מערכת שתתריע מפני רעידות אדמה ברחבי העולם צילום: שאטרסטוק

בעזרת אנדרואיד: גוגל רוצה ליצור מערכת שתתריע מפני רעידות אדמה ברחבי העולם

על פי התוכנית של גוגל מד ההאצה במכשיר האנדרואיד יהפוך לאלגוריתם שנועד לגלות רעידות אדמה עם התראות ואזהרות שישלחו אוטומטית למשתמשים

11.08.2020, 18:38 | איתמר זיגלמן

כמות מכשירי האנדרואיד ברחבי העולם והשימוש החכם באלגוריתמים עם נתונים גדולים כמו אלו של גוגל, בדומה לשיתוף הפעולה האחרון של החברה עם אפל בנושא מעקב אחר חולי קורונה, העלה את האפשרות להשתמש באלו בדרכים שטרם נוסו עוד. ביניהם הניסיון להתריע מפני רעידות אדמה.

קראו עוד בכלכליסט

גוגל מרימה את הכפפה במטרה לאתר רעידות אדמה ברחבי העולם בשלבים קטנים. בשלב הראשון שהחל היום (ג') גוגל משתפת פעולה עם הסקר הגיאולוגי של ארצות הברית והמשרד לשירותי החירום בקליפורניה בכדי לשלוח התראות על רעידות אדמה של הסוכניות למשתמשי אנדרואיד, בשלב השני, היא שואפת להתבסס גם על תוצאות מקומיות בחיפושים בגוגל אחר רעידות אדמה, על סמך הנתונים שהיא שואבת ממכשירי האנדרואיד, מתוך מחשבה שכשאתה חש ברעידת אדמה אתה תבדוק בגוגל אם מה שהרגשת אכן נכון. 

סיסמוגרף לאיתור רעידות אדמה, צילום: שאטרסטוק סיסמוגרף לאיתור רעידות אדמה | צילום: שאטרסטוק סיסמוגרף לאיתור רעידות אדמה, צילום: שאטרסטוק

השאיפה של גוגל במהלך זה הוא לשלוח באופן פעיל אזהרות על רעידות אדמה לאנשים שגרים באזורים שבהם אין מערכות אזהרה מבוססות סיסממטר. טלפון עם מערכת ההפעלה של אנדרואיד יכול להפוך ל"סיסמומטר מיני" מכיוון שיש בו מד תאוצה, כשהמערכת משתמשת בנתונים מאותו חיישן כדי לראות אם הטלפון רועד. "גילינו  שטלפונים רגישים מספיק כדי לגלות גלי רעידת אדמה ולרוב מאתרים את שני סוגי הגלים העיקריים, את גל ה- P ואת גל ה- S", אמר מארק סטוגהיטיס, מהנדס תוכנה באנדרואיד, "כל טלפון מסוגל לגלות שמשהו כמו רעידת אדמה קורה, אבל אתה זקוק למכלול טלפונים כדי לדעת שבוודאות מדובר ברעידת אדמה". 

מכשיר אנדרואיד, צילום: Shutterstock מכשיר אנדרואיד | צילום: Shutterstock מכשיר אנדרואיד, צילום: Shutterstock

"החידוש המשמעותי ביותר ביוזמה של גוגל הוא שטלפונים הקרובים לרעידת האדמה יכולים לעזור למשתמשים הרחק ממנה לדעת על כך", הוסיף, "אחת המגבלות של המערכת היא שאנחנו לא יכולים להזהיר את כל המשתמשים לפני שרעידת האדמה תגיע אליהם. המשתמשים הקרובים למוקד הרעידה לא צפויים לקבל אזהרה בזמן מכיוון שאנו לא מסוגלים לחזות רעידות אדמה מראש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות