אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשלת פרטאץ': 126 משרות מיותרות במשרדי הממשלה החדשים צילום: חורחה נובומינסקי

בלעדי לכלכליסט

ממשלת פרטאץ': 126 משרות מיותרות במשרדי הממשלה החדשים

נציבות שירות המדינה אישרה עד כה תוספת של 126.5 משרות ל־6 המשרדים החדשים שהקימה הממשלה של בנימין נתניהו ובני גנץ; עם זאת, כל אחד מהמשרדים החדשים הצליח לגייס עד כה רק מספר קטן של עובדים

12.08.2020, 06:57 | צבי זרחיה

נציבות שירות המדינה אישרה עד כה תוספת של 126.5 משרות ל־6 המשרדים החדשים שהקימה הממשלה של ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הממשלה החליפי בני גנץ. מדובר במשרד ראש הממשלה החליפי ובמשרדי התיישבות, דיגיטל לאומי, קידום קהילתי, השכלה גבוהה ומשאבי מים ושר במשרד הביטחון - כך נודע ל"כלכליסט".

למשרדי ראש הממשלה החליפי, הדיגיטל, ההתיישבות וקידום קהילתי אישרה הנציבות העסקת 20.5 תקנים חדשים כל אחד. משרד ההשכלה הגבוהה ומשאבי המים קיבל אישור להעסקת 33.5 תקנים חדשים, מהם 2 מנכ"לים. ללשכת מיכאל ביטון, השר לנושאים אזרחיים במשרד הביטחון, הוקצו רק 8 משרות.

קראו עוד בכלכליסט

השר זאב אלקין, צילום: עמית שעל השר זאב אלקין | צילום: עמית שעל השר זאב אלקין, צילום: עמית שעל

עם זאת, כל אחד מהמשרדים החדשים הללו הצליח לגייס עד כה רק מספר קטן של עובדים. מצד אחד, זה מאפשר למדינה לחסוך כספים על העסקת עובדים מיותרים. מהצד השני, המדינה מבזבזת כסף על הקמת ושכירת לשכות חיצוניות עבור המשרות הללו - ומימון פרויקטים חדשים שיוצאים ממשרדים אלה ושלא ברור אם יגיעו לכלל סיום.

עוד נודע ל"כלכליסט" כי ועדת המינויים הפועלת בנציבות שירות המדינה טרם התכנסה לדון במינויו של הוד בצר לתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה החליפי. הוועדה עוסקת בריכוז החומר לישיבה בעניין בטרם תתכנס ותמליץ לממשלה למנות את בצר. בשבוע הבא ימלאו שלושה חודשים לכינון הממשלה, ולאורך תקופה זו עדיין הממשלה עדיין לא אישרה את מינויו של בצר.

כמו כן, טרם נמצא שטח משרדים עבור משרד ראש הממשלה החליפי. במשרד ראש הממשלה לא ששו לשכן את החליפי - והוצע לפנות לו חדרים שבהם יושבת היועצת המשפטית של המשרד, עו"ד שלומית ברנע־פרגו. בסופו של דבר היא לא הוזזה ממקומה.

בינתיים, הצוות של גנץ במשרד ראש הממשלה החליפי נעשית בעיקר מאחד החדרים של לשכתו של גנץ בכנסת.

גם לשר להשכלה גבוהה ומשאבי מים זאב אלקין לא נמצאה עדיין לשכה במשרדי רשות המים בירושלים - ואפילו לא הוכנה תוכנית להקמת לשכה עבורו בבניין, אף שזו הכוונה. בהתחלה עבד אלקין מרכב השרד, אולם באחרונה המדינה שכרה עבורו לשכה בבניין ששייך לסוכנות היהודית ברחוב קינג' ג'ורג' בירושלים.

לשכות שר ההתיישבות החדש צחי הנגבי ומנכ"ל משרדו אבי נעים מוקמו במלון גני ירושלים, עד להעברתו של המשרד למקום קבוע - כנראה בגן הטכנולוגי בירושלים.

עד כה טרם הושגו סיכומים בין משרד האוצר ונציבות שירות המדינה בעניין תקציב המשרד להתיישבות ומצבת כוח האדם שלו. לפיכך, טרם אוישו כל התקנים ואין למשרד תקציב מאושר ל־2020.

גם לשר הדיגיטל הלאומי דודי אמסלם, המופקד גם על רשות החברות הממשלתיות, אין לשכה והוא מקיים פגישות בבתי קפה ברחבי ירושלים. אמסלם נפגש אתמול עם צוות ההקמה למשרדו כדי לזרז את העבודה.

השרה לחיזוק וקידום קהילתי אורלי לוי־אבקסיס מינתה את חגי רזניק כמנכ"ל. היא אמורה לקלוט עובדים מהמשרד לביטחון פנים, אך טרם הושלמה העברתם. העובדים דורשים לא לפגוע בתנאיהם עם מעברם ומשא ומתן בעניין נמצא בעיצומו.

מנציבות שירות המדינה נמסר: "במסגרת הקמת הממשלה ה־35, החליטה הממשלה על הקמתם של 6 משרדי ממשלה חדשים. למרבית המשרדים אושרו תקני כוח אדם רק בלשכות השרים והמנכ״לים שלהם, והם נשענים בשירותי המטה שלהם על משרדי 'אם', ובהם משרד ראש הממשלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות