אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיא נדבקים יומי בצרפת מאז סוף הסגר - מעל 2,500 איש צילום: abaca

דיווח שוטף

שיא נדבקים יומי בצרפת מאז סוף הסגר - מעל 2,500 איש

שוויץ: האיסור על התכנסות של יותר מ-1,000 איש הוארך עד 1 באוקטובר; סבתה של אשת נשיא ברזיל מתה מקורונה; ארה"ב: שיא במספר המתים ביום בפלורידה - 276. סינגפור: רק 42 חולים חדשים היום - שפל של ארבעה וחצי חודשים

12.08.2020, 22:55 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

22:52 - צרפת: 2,524 חולי קורונה חדשים, שיא מסיום הסגר

 

2,524 חולי קורונה אובחנו ביממה האחרונה בצרפת, לעומת 1,397 אתמול. זהו שיא במספר החולים המאובחנים מאז הסתיים הסגר במדינה. ממוצע החולים היומי בשבעת הימים האחרונים בצרפת עומד על 1,810 - הגבוה ביותר מאז 24 באפריל. מספר החולים בטיפול נמרץ בצרפת ממשיך לרדת ועומד כעת על 379. נציין כי ביממה האחרונה מתו 17 חולים בצרפת, המשך מגמת העלייה בנתון זה, ובסך הכל מתו 30,371 חולי קורונה בצרפת.

 

18:18 - שוויץ: האיסור על התכנסות של יותר מ-1,000 איש הוארך עד 1 באוקטובר

שוויץ מאריכה את האיסור על התכנסויות של יותר מאלף בני אדם בחודש עד ה -1 באוקטובר, בעקבות התפשטות הקורונה במדינה.

שלא כמו חלק משכנותיה האירופיות, שוויץ ביטלה את הסגר בשלבים כבר ב-27 באפריל. מתחילת המגפה נדבקו יותר מ-37 אלף מתושבי שוויץ בקורונה. 1,713 מתו מהנגיף.

שוויץ בקורונה, צילום: אי פי איי שוויץ בקורונה | צילום: אי פי איי שוויץ בקורונה, צילום: אי פי איי

 

16:55 - ממשלת גרמניה תלווה לענקית התיירות TUI עוד 1.2 מיליארד יורו

 

ענקית התיירות TUI וממשלת גרמניה הסכימו על חבילת סיוע מסיבית שנייה. החברה, שבסיסה בעיר האנובר, תקבל הלוואה של 1.2 מיליארד יורו (1.4 מיליארד דולר) כדי לחזק את החברה במהלך עונת חורף 2020/21. בחודש אפריל העניקה ממשלת גרמניה ל-TUI הלוואה בסך סך 1.8 מיליארד יורו.

החברה הודיעה בעבר כי תקצץ 8,000 משרות ברחבי העולם כדי להפחית עלויות.

סניף של  טואי, צילום: אי אף פי סניף של טואי | צילום: אי אף פי סניף של  טואי, צילום: אי אף פי

 

16:30 - סבתה של אשת נשיא ברזיל מתה מקורונה

 

סבתה של הגברת הראשונה של ברזיל, מישל בולסונארו, מתה מקורונה. התקשורת במדינה דיווחה כי מריה אפרסיידה פירמו פריירה (81), מתה בבית חולים בבירה ברזיליה הבוקר. פריירה אושפז בתחילת יולי בבית החולים לאחר שהתמוטטה ברחוב בפאתי הבירה.

נשיא ברזיל, ז'איר בולסונארו, ספג ביקורת קשה בארצו וברחבי העולם עקב התנהלותו הכאוטית במגפה, שגרמה למותם של יותר מ-100 אלף ברזילאים, עד כה, מהנגיף. הוא גם לא הביע אי פעם מילות נחמה למשפחות הקורבנות. הוא עצמו חלה בקורונה והחלים.

נשיא ברזיל ז נשיא ברזיל ז'איר בולסונרו ואשתו מישל | צילום: רויטרס נשיא ברזיל ז

13:30 - שפל במספר החולים החדשים בסינגפור

 

סינגפור דיווחה על 42 נדבקים חדשים ביום רביעי, המספר היומי הנמוך ביותר מזה קרוב לארבעה וחצי חודשים, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. בסינגפור הוטל סגר באמצע אפריל בעקבות התפרצויות המוניות בעיקר בקרב עובדי הגירה.

לעומת זאת, באינדונזיה דיווחו על 1,942 נדבקים חדשים, כך שהמספר הכולל של נדבקים במדינה טיפס ל-130,718, זאת לפי הנתונים שפרסם משרד הבריאות במדינה. אינדונזיה דיווחה גם על 79 מתים חדשים והמספר הכולל של מתים מקורונה עלה ל-5,903 – המספר הגבוה בדרום מזרח אסיה.

סינגפור, צילום: גטי אימג סינגפור | צילום: גטי אימג'ס סינגפור, צילום: גטי אימג

11:00 - לקראת פתיחת ברים בטקסס?

מושל טקסס, גרג אבוט, אמר בתדרוך עיתונאים כי הברים במדינה יוכלו להיפתח מחדש לאחר סגירתם ביוני, אם המדינה תצליח להשתלט בצורה טובה יותר על התפשטות הקורונה. לדבריו, אם שיעור המאושפזים יירד ושיעור הבדיקות החיוביות מכלל בדיקות הקורונה יהיה נמוך מ-10% לאורך "תקופת זמן ממושכת", אז "ניתן יהיה לאפשר לברים להיפתח מחדש". עם זאת, הוסיף כי פתיחת הברים תהיה תלויה גם בכך שהבעלים יצייתו להנחיות רשויות הבריאות, כמו שמירה על ריחוק חברתי ואיסור על הלקוחות להסתובב ברחבי הבר.

בכל זאת, אבוט הדגיש כי על המדינה לשמור על זהירות שכן הקורונה "לא עזבה את מדינת טקסס", על אף הסימנים לשיפור. שיעור הבדיקות החיוביות נותר בסביבות 21%. "אחד הדברים שנוכל לעשות כדי לסייע הוא לאפשר את פתיחתם מחדש של העסקים, והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא שכולנו נעבוד ביחד להאט את התפשטות הקורונה", הדגיש אבוט.

 

09:15 - התכווצות של 20.4% בתמ"ג בבריטניה

כלכלת בבריטניה התכווצה ב-20.4% ברבעון השני של 2020 בעקבות פגיעת הקורונה, זאת לעומת צפי אנליסטים לירידה של 20.5%. עם זאת, בחודש יוני נרשמה עלייה של 8.7%. 

08:30 - ניו זילנד: שלב בהליך הבחירות נדחה בשל 4 נדבקים חדשים

ניו זילנד דחתה את הליך הבחירות במדינה לאחר שאתמול (ג') אובחנו נדבקים חדשים בקורונה, לראשונה מזה 102 ימים. ראש הממשלה ג'סינדה ארדרן הודיעה כי היא משעה את הליך פיזור הפרלמנט, צעד נדרש לקראת הבחירות שתוכננו להתקיים ב-19 בספטמבר. עם זאת, לא התקבלה בשלב זה החלטה לגבי דחיית הבחירות עצמן.

ראש ממשלת ניו זילנד ג ראש ממשלת ניו זילנד ג'סינדה ארדרן | צילום: אי פי איי ראש ממשלת ניו זילנד ג

הנדבקים החדשים הם בני משפחה מאוקלנד. בעקבות ההדבקות הוטל סגר בעיר, ורשויות הבריאות פועלים במהירות במטרה לאתר את מקור ההדבקות. אחת הסברות היא שמקור ההדבקה הוא משלוחים ומטענים. "אנחנו יודעים שהנגיף יכול לשרוד בסביבה מקוררת למשך זמן מה", אמרה אשלי בלומפילד, מזכ"לית משרד הבריאות. הרשויות מבצעות בדיקות בחנות באוקלנד שבה אחד מבני המשפחה החולה עבד.

בדיקות קורונה במיאמי, פלורידה, צילום: אי פי איי בדיקות קורונה במיאמי, פלורידה | צילום: אי פי איי בדיקות קורונה במיאמי, פלורידה, צילום: אי פי איי

8:15 - שיא במספר המתים ביום אחד בפלורידה

במדינת פלורידה בארה"ב דווח על 276 מתים אתמול (ג') מקורונה, המספר היומי הגבוה ביותר מאז פרצה המגיפה. פלורידה נחשבת לאחת המדינות שנפגעו בצורה הקשה ביותר בארה"ב מהקורונה, אך בתקופה האחרונה נרשמה ירידה מסוימת במספר המתים היומי. עם זאת, המומחים מזהירים כי עוד מוקדם מדי להכריז על מגמה חדשה וכי במקביל נרשמה ירידה חדה במספר הבדיקות: בעוד שלפני שבועיים נערכו בסביבות 54 אלף בדיקות ביום, כיום הנתון ירד ב-46% ל-37 אלף בלבד. בהתאם, הממוצע היומי ב-7 הימים האחרונים של נדבקים חדשים נפל ב-38% בהשוואה לנתונים של לפני שבועיים.

7:30 - הקורונה בברזיל: 1,274 חולים מתו ביממה האחרונה

משרד הבריאות של ברזיל עדכן כי ביממה האחרונה מתו 1,274 חולי קורונה במדינה ואובחנו יותר מ-52 אלף נשאים חדשים. מספר חולי הקורונה בברזיל חצה בתחילת השבוע את רף השלושה מיליון ועומד כעת על 3,109,630 בני אדם, מתוכם מתו 103,026. מדובר בעלייה גדולה יחסית בנתוני התחלואה והתמותה בהשוואה ליממה הקודמת, אז מתו 703 בני אדם ואותרו מעט יותר מ-22 אלף נשאים חדשים. 

בי"ח בסאו פאולו, צילום: רויטרס בי"ח בסאו פאולו | צילום: רויטרס בי"ח בסאו פאולו, צילום: רויטרס

7:15 - טראמפ: "נרכוש מ'מודרנה' 100 מיליון מנות חיסון נגד קורונה"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע במסיבת עיתונאים בבית הלבן כי ממשלו סיכם לרכוש מחברת הביוטכנולוגיה האמריקנית "מודרנה", שמנסה לפתח חיסון נגד קורונה, 100 מיליון מנות חיסון בסך כ-1.5 מיליארד דולר. הוא אמר: "אנחנו תומכים בשלוש חברות שמנסות לפתח חיסון. כולן נמצאות בשלב השלישי והאחרון".

7:00 - הקורונה במקסיקו: 926 חולים מתו ביממה האחרונה

משרד הבריאות של מקסיקו עדכן כי ביממה האחרונה מתו 926 חולי קורונה במדינה ואובחנו 6,686 נשאים חדשים. עד כה אומתו קרוב לחצי מיליון בני אדם כחולים במקסיקו, מתוכם מתו כ-54 אלף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות