אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ורטקס הובילה גיוס של 4 מיליון דולר באדפטיב שילד הישראלית צילום: דורון לצטר

ורטקס הובילה גיוס של 4 מיליון דולר באדפטיב שילד הישראלית

חברת הסטארט-אפ פיתחה פתרון אוטומטי שמנתח, מזהה ומתעדף נקודות תורפה באפליקציות SaaS ומאפשר אבטחה רציפה של כל ההגדרות והרשאות המשתמשים

12.08.2020, 16:00 | מאיר אורבך
חברת הסטארט-אפ הישראלית אדפטיב שילד (Adaptive Shield) גייסה 4 מיליון דולר בסבב סיד בהובלת קרן ורטקס. החברה פיתחה פתרון אוטומטי שמנתח, מזהה ומתעדף נקודות תורפה באפליקציות SaaS (דוגמת זום, סיילספורס, אופיס 365 ועוד), ומאפשר אבטחה רציפה של כל ההגדרות והרשאות המשתמשים.

קראו עוד בכלכליסט

החברה נוסדה באוגוסט 2019 על ידי מאור בין (מנכ״ל) ויונתן שלומוף (CTO). השניים נפגשו במסגרת שירותם הצבאי בצה"ל. בין עמד בעברו בראש חטיבת המחקר לאבטחת מידע בענן בחברת Proofpoint, ושלומוף כיהן עד לאחרונה כמייסד-משותף וסמנכ"ל הנדסה של חברת הסטארט-אפ Placer.ai, הממוקמת בלוס-אלטוס. משרדי החברה ממוקמים בת"א והיא מעסיקה 11 עובדים.

מייסדי Adaptive Shield מאור בין ויונתן שלומוף, צילום: דורון לצטר מייסדי Adaptive Shield מאור בין ויונתן שלומוף | צילום: דורון לצטר מייסדי Adaptive Shield מאור בין ויונתן שלומוף, צילום: דורון לצטר

כיום, ארגונים מסתמכים על אפליקציות SaaS רבות אבל חסרים להם ניסיון ומשאבים להגן על האפליקציות באופן שימנע מתקפות סייבר וזליגת נתונים. פרצות אבטחה קריטיות רבות ויקרות נובעות משגיאות תצורה של אבטחת ה-SaaS. דו"ח 2020 Data Breach Investigations של Verizon חשף ששגיאות תצורה הן הגורם השני בגודלו לפרצות אבטחה, והן אחראיות לאחת מתוך שלוש פרצות אבטחה לערך. מתוך שגיאות אלה, תצורות שגויות הן ללא ספק הנפוצות ביותר, ולעתים גורמות לחשיפה ישירה של מסדי נתונים או של תוכן מערכת קבצים בשירות ענן.

צוות החברה גילה שגיאות בהגדרת אפליקציות שמותירות את החברות חשופות לריגול תעשייתי בלחיצת כפתור: "למרות שבכל פלטפורמות SaaS יש עשרות או אפילו מאות בקרות מובנות של תצורות אבטחה, האחריות להגדיר אותן בצורה נכונה מוטלת על הלקוח. בפועל, צוותי אבטחה אינם מצליחים להתמודד עם העומס ניהול אלפי ההגדרות בכל האפליקציות. המשימה שלנו היא לספק לצוותי אבטחה פלטפורמה אחת משותפת לניהול האבטחה של אפליקציות SaaS שלהם". אומר מאור.

מערכת Adaptive Shield, צילום: דורון לצטר מערכת Adaptive Shield | צילום: דורון לצטר מערכת Adaptive Shield, צילום: דורון לצטר

"כל ארגון משתמש כיום בעשרות רבות של שירותי SaaS מבלי לטפל בסיכוני האבטחה הנלווים, שמשתנים לעתים קרובות", הוסיף עמנואל תימור, שותף כללי בקרן ורטקס. "התרשמנו מהחזון של אדפטיב שילד להתמודד עם סיכוני אבטחה אלו בצורה אלגנטית, מהירה ואוטומטית".

מהחברה נמסר שהיא ביצעה כבר התקנות רבות של הטכנולוגיה שלה, גם בחברות המופיעות ברשימת Fortune 500. בנוסף, החברה תומכת בעשרות אפליקציות מובילות בענן, כולל Office 365, Salesforce, Zoom, Slack ואחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות