אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ”ל תנובה: "יש להפוך את מפעלי המזון לחכמים" צילום: אוראל כהן

מנכ”ל תנובה: "יש להפוך את מפעלי המזון לחכמים"

אייל מליס אמר בגמר תחרות הפודטק של כלכליסט ותנובה, כי "המהפכה התעשייתית הרביעית כבר החלה, ואנו מובילים בארץ ובעולם את המפעל החכם בזכות הטמעת טכנולוגיות בתחום הביג־דאטה והבינה המלאכותית ברצפת הייצור". עוד אמר מנכ"ל תנובה כי החברה גאה להיות שותפה ל"הפיכת הגליל המזרחי, על כל תושביו ומנהיגיו המדעיים, הטכנולוגיים והחברתיים לאבן שואבת לענף הפודטק העולמי, ואת קריית שמונה עם חממת Fresh Start לבירת הפודטק של ישראל"

13.08.2020, 07:57 | מעין מנלה

"אנחנו חווים את ההשפעות הראשוניות של משבר הקורונה על הכלכלה המקומית והעולמית”, כך אמר אייל מליס, מנכ”ל תנובה בגמר תחרות הפודטק של כלכליסט ותנובה.

לדביר מליס, "אנחנו רואים ירידה בצריכה בהיקף משוער של עד כ־30% בארץ ובעולם, ה־OCED מעריך שתהיה ירידה של בין 15%־25% בתמ"ג העולמי, הסחר העולמי עלול להישחק בשיעור שבין 12%־32% ומחנק האשראי ישליך לא רק על הפעילות הנוכחית של עסקים אלא על השקעות עתידיות לשנים ארוכות קדימה. לצד הנגיף המתעתע והמסוכן שאתו אנחנו מתמודדים, אנו מתמודדים עם חיידק כלכלי פטוגני אלים וקטלני שמקדם ההדבקה של שניהם גבוה מ־1.

"שינויים בסדר גודל כזה עולים בהרבה על מה שהעולם חווה במהלך המשבר הפיננסי העולמי ב־2008 ואף ממשברים אחרים בשתי המאות האחרונות ורק משבר השפל הגדול בשנות ה־30 של המאה הקודמת היה חריף ממנו".

מימין: פרופ מימין: פרופ' יעקב נחמיאס מייסד Future Meat אייל מליס ומנכ"ל תנובה. מקום ראשון בתחרות פודטק 2020 | צילום: אוראל כהן מימין: פרופ

מליס ציין כי הפעם "ענפים שלמים קרסו לתוך עצמם מ־0 ל־100 בשבוע ימים, דבר שלא קרה מעולם בכלכלה המודרנית. ענפים כמו בידור, תעופה, מלונות, הסעדה אולמות אירועים ועוד.

לדבריו, לאור כל זאת, שתי המהפכות המרכזיות בעולם המזון הן בהכרח להפוך את המפעלים לחכמים ובמהפכת החלבון האלטרנטיבי. "המהפכה התעשייתית הרביעית כבר החלה, ואנו מובילים בארץ ובעולם את המפעל החכם בזכות הטמעת טכנולוגיות בתחום הביג־דאטה והבינה המלאכותית ברצפת הייצור.

“למהפכת החלבון האלטרנטיבי אחראים מספר מגמות עולמיות כמו רווחת בעלי החיים, קיימות ובריאות. בשוק תחליפי החלבון נראה כי מתקיים ממש מרוץ חימוש: יש יותר מ־1,000 חברות הפועלות בתחום, בישראל כמעט 60% מהצרכנים משלבים בתזונה השבועית שלהם תחליפים אלטרנטיביים לצד חלבון מהחי", אמר.

מליס הוסיף כי תקופת הקורונה האיצה אף יותר את מהפיכת תחליפי החלבון ומתחילת המגיפה עלתה צריכת המוצרים מבוססי חלבון אלטרנטיבי בכ־280% בארה"ב, יותר מפי שישה לעומת הגידול בצריכת חלבון מהחי בתקופה זו.

"אל מהפכות אלה מצטרפת עוד מהפכה אחת שאנו גאים להיות שותפים בה - והיא הפיכת הגליל המזרחי, על כל תושביו ומנהיגיו המדעיים, הטכנולוגיים והחברתיים לאבן שואבת לענף הפודטק העולמי, ואת קריית שמונה עם חממת Fresh Start לבירת הפודטק של ישראל", אמר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות