אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנליסט מתאושש מהמפולת: הרוויח 5.8 מיליון שקל ברבעון השני צילום: עמית שעל

אנליסט מתאושש מהמפולת: הרוויח 5.8 מיליון שקל ברבעון השני

הרווח של בית ההשקעות עלה ב-18% לעומת הרבעון השני של 2019; תיק הנוסטרו של בית ההשקעות הרוויח 5 מיליון שקל ברבעון השני, אך לא פיצה על ההפסדים של 22 מיליון שקל שנרשמו ברבעון הראשון

12.08.2020, 21:00 | עירית אבישר

בית ההשקעות אנליסט מתאושש אחרי ההפסדים ברבעון הראשון: אנליסט דיווח על רווח של 5.8 מיליון שקל ברבעון השני של השנה, עלייה של 18% לעומת הרבעון השני של 2019. בסיכום המחצית הראשונה של השנה ספג בית ההשקעות, שבשליטת שמואל לב ואהוד שילוני הפסד של 11.3 מיליון שקל לעומת רווח של 12.7 מיליון שקל במחצית הראשונה של השנה הקודמת.

קראו עוד בכלכליסט

ההכנסות של בית ההשקעות נחלשו ב-8% ברבעון השני לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-24.2 מיליון שקל. החברה נפגעה בעיקר מפדיונות מקרנות הנאמנות שאירעו ברבעון הראשון. במהלך המשבר נפדו מאנליסט 20% מנכסי קרנות הנאמנות, שעמדו על 5.6 מיליארד שקל בסוף יוני. סך נכסי קופות הגמל של אנליסט ירדו במחצית הראשונה של 2020 ב-200 מיליון שקל, וזאת על אף גיוס כספים של 400 מיליון שקל. הירידה נובעת מירידה בשווי הנכסים.

מימין: איציק שנידובסקי, שמואל לב ואהוד שילוני, צילום: עמית שעל מימין: איציק שנידובסקי, שמואל לב ואהוד שילוני | צילום: עמית שעל מימין: איציק שנידובסקי, שמואל לב ואהוד שילוני, צילום: עמית שעל

התיקון בשווקים שאירע במהלך הרבעון השני סייע לתיק הנוסטרו של החברה, שהרווח בו הסתכם בכ-5 מיליון שקל ברבעון השני של 2020, אך עדיין לא פיצו במלואם על ההפסדים שהיו במפולת ברבעון הראשון והגיעו ל-22.2 מיליון שקל. נכון להיום עומד סך ההפסדים בתיק הנוסטרו מתחילת שנת 2020 על 10.6 מיליון שקל.

עליות השערים שאפיינו את התקופה האחרונה הביאו לכך ששווי הנכסים המנוהלים באנליסט גדל ב-1.3 מיליארד שקל, ועומד נכון להיום על 15.4 מיליארד שקל. עם זאת, מדובר עדיין בסכום נמוך מהיקף הנכסים בסוף שנת 2019, שהיה 16.6 מיליארד שקל.

איציק שנידובסקי, מנכ"ל אנליסט, מסר: "עליות השערים הנאות נמשכות גם ברבעון השלישי של השנה, ולמעשה קיזזו חלק ניכר מירידות השערים החדות, שנרשמו בעיצומו של המשבר. התנהגות השווקים בחודשים האחרונים, המתאפיינת במעברים חדים מאופטימיות לפסימיות מחדדים את הקושי לתזמן את השוק, ומחייבים גישה אחראית, וסבלנית בניהול השקעות, תוך הסתכלות לטווח בינוני וארוך".

במקביל לפרסום הדוח פירסם אנליסט גם זימון לאסיפת בעלי המניות של בית ההשקעות, שתתכנס בחודש הבא. בין היתר יצטרכו בעלי המניות לאשר הארכה של הסכמי השכר של לב המכהן כדירקטור ושילוני המכהן כיו"ר. בתחילת המשבר הודיעו השניים על הפחתה של 30% משכרם, ולפי הפרסום של אנליסט עמדה סך עלות השכר של השניים על 320 אלף שקל לכל אחד במחצית הראשונה של 2020, מה שמשקף שכר שנתי בעלות של 640 אלף שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות