אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גבי פיקר, המקורב לשלמה אליהו, התפטר מדירקטוריון מגדל ביטוח - מפנה מקום למוטי רוזן  צילום: גיא אסיאג

גבי פיקר, המקורב לשלמה אליהו, התפטר מדירקטוריון מגדל ביטוח - מפנה מקום למוטי רוזן

רוזן יועד על ידי שלמה אליהו לתפקיד היו"ר במקום ניר גלעד, עד שהמהלך נחסם ע"י משה ברקת; לכלכליסט נודע כי דירקטוריון מגדל אחזקות צפוי לבחור עוד היום ברוזן כמחליפו של פיקר, שהסביר כי התפטר "על רקע הוראת הממונה על שוק ההון והביטוח משה ברקת בקשר עם המשך כהונתו של גלעד"

13.08.2020, 08:46 | גולן חזני

גבי פיקר התפטר מתפקידו כדירקטור במגדל ביטוח. פיקר נחשב לאיש אמונו של שלמה אליהו בעל השליטה בחברה, מזה שנים רבות, והיה גם דירקטור באליהו אחזקות בעבר.

קראו עוד בכלכליסט

גבי פיקר, צילום: גיא אסיאג גבי פיקר | צילום: גיא אסיאג גבי פיקר, צילום: גיא אסיאג

פיקר ציין כי התפטרותו היא נוכח חוסר אמון שהחריף לאחרונה בינו ובין דירקטורים אחרים בחברה, לבין יו"ר הדירקטוריון ניר גלעד "ועל רקע הוראת הממונה על שוק ההון והביטוח משה ברקת בקשר עם המשך כהונתו של גלעד". ברקת תומך בהמשך כהונתו של גלעד ולא איפשר לדירטקוריון מגדל אחזקות שמחזיקה במניות מגדל ביטוח להדיח את גלעד.

ברקת אף הורה לשלמה אליהו, בעל השליטה בחברה, להתפטר מאחד משני תפקידיו: יו"ר מגדל אחזקות או דירקטור במגדל ביטוח. אליהו מסרב לעשות זאת וטוען כי לברקת אין סמכות לכך.  הההתפטרות של פיקר היא צעד נוסף של אליהו ומקורביו נגד ברקת. לכלכליסט נודע כי דירקטוריון מגדל אחזקות צפוי להתכנס היום ולבחור במוטי רוזן כדירקטרו במקומו של פיקר. רוזן, איש ביטוח ותיק, מיועד ע"י אליהו להחליף את גלעד אבל ברקת לא איפשר זאת.

פיקר היה שותף לפני יותר משנה גם להקמת המטבחון בחברה שיזם אליהו, וגם לנסיון ההדחה של ניר גלעד. הוא אחד הדירקטורים שברקת קבע לגגביהם כי פעלו בצורה המעלה חשש להפרת חובת האמונים לחברה. המהלך של ההתפטרות עשוי להתברר כחלק מהמלחמה של אליהו בברקת.

בחברת ביטוח חייבים לכהן בדירקטוריון שליש מהחברים הדח"צים. דירקטוריון מגדל מונה תשעה דירקורים וביניהם שלושה דירקטורים חיצוניים. צירופו של רוזן כדירקטור עשירי היה מחייב את אליהו לצרף דח"צ נוסף, צעד שממנו הוא מעדיף כנראה להימנע. בתקופתו של אליהו עזבו את החברה ארבעה יו"רים וחמישה מנכ"לים ועל רקע זה מבקש ברקת להצר את מעורבותו של אליהו בחברה בחברה.

 פיקר היה מכוכבי פרשת מדבקת הפלא בעשור הקודם. ב-2009 שימש כמנכ"ל חברת סייף-סקי שבבהעלות אריק קליין ועמוס בוחניק - החברה טענה כי פיתחה מדבקה חדשנית שיכולה להתריע לפני התקף לב וכי חתמה על עסקת ענק למכירת הפיתוח לחברה זרה לפי שווי של מיליארד דולר. לאחר ההודעה עלו סימני שאלה סביב הפיתוח וסביב העסקה, והתעוררו חשדות כי מדובר במעשה הונאה. פיקר הודיע על התפטרות בעקבות כך, ב-2009, והסביר בהודעתו כי התפטר בגלל סירובם של בעלי החברה להציג בפניו את החוזה החתום עם החברה הזרה.

שלמה אליהו
שלמה אליהו צילום: ריפליי הפקות צילום

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות