אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלוברנדס נהנתה מסגירת הדיוטי פרי: ההכנסות צמחו ב-6% צילום: רויטרס

גלוברנדס נהנתה מסגירת הדיוטי פרי: ההכנסות צמחו ב-6%

יבואנית הסיגריות והממתקים סיכמה את הרבעון השני של 2020 עם הכנסות של 123.4 מיליון שקל ועלייה של 2.3% ברווח הנקי ל-17.5 מיליון שקל; בעוד מגזר מוצרי העישון רשם עלייה, ההכנסות במגזר הממתקים נפגעו ברקע היחלשות הקניות בקיוסקים; גלוברנדס מתכננת להיכנס לתחום הקנאביס לאחר שתוסדר הרגולציה

13.08.2020, 12:50 | צלי גרינברג

חברת גלוברנדס פירסמה היום (ה') את התוצאות הכספיות לרבעון השני של 2020, שהראו עלייה בהכנסות ממגזר העישון לצד ירידה בהכנסות ממגזר הממתקים.

קראו עוד בכלכליסט

יבואנית הסיגריות והממתקים דיווחה כי ההכנסות בשלושת החודשים אפריל-יוני, בניכוי מסי קנייה, צמחו ב-6% ל-123.4 מיליון שקל. הרווח הנקי טיפס ב-2.3% ל-17.5 מיליון שקל. 

גדי נצר מנכ"ל גלוברנדס , צילום: אוראל כהן גדי נצר מנכ"ל גלוברנדס | צילום: אוראל כהן גדי נצר מנכ"ל גלוברנדס , צילום: אוראל כהן

ההכנסות במגזר מוצרי העישון צמחו ב-10.7% ל-113 מיליון שקל, ואילו ההכנסות במגזר הממתקים והחטיפים נחלשו ב-24.3% ל-10.6 מיליון שקל ברקע ירידה בתנועת הקונים בחנויות הנוחות ובקיוסקים, שלהם משווקת החברה את המוצרים. גלוברנדס מעריכה שהצמיחה במגזר העישון נבעה ממשבר הקורונה, שצימצם את מספר הישראלים שטסו לחו"ל ולכן הוביל לירידה ברכישת מוצרי העישון על ידי תושבים ישראלים בדיוטי פרי ובחו"ל.

במקביל לפרסום הדוחות, החברה עידכנה כי הדירקטוריון שלה אישר היערכות לשינויי רגולציה בתחום הקנאביס. כאשר תושלם ההחרגה של רכיב ה-CBD מפקודת הסמים המסוכנים, מתכננת גלוברנדס להכנס לתחום שיווק ומכירה של מוצרי קנאביס ו-CBD, כפי שנחשף אתמול בכלכליסט, כחלק מהרחבת פעילותה לתחומים נוספים.

הרווח התפעולי עמד על 23.5 מיליון שקל בהשוואה ל-23 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ה-EBITDA עמד על 26.2 מיליון שקל בהשוואה ל-25.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה, והעלייה מיוחסת לעלייה בהוצאות הפחת עקב החלפת צי רכבים.

החברה שבשליטת היו"ר ירון גזית (40.75%) ומוחזקת על ידי חברת הביטוח והגמל הפניקס-אקסלנס (5.27%), הציגה מוזמנים ושווי מזומנים בגובה 6.6 מיליון שקל נכון לסוף הרבעון השני של השנה, בהשוואה ל-5.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות