אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסיכום עם יוון: 600 תיירים מישראל בשבוע, שתי בדיקות קורונה ובידוד קצר צילום: Flickr/Marjan Lazarevski

הסיכום עם יוון: 600 תיירים מישראל בשבוע, שתי בדיקות קורונה ובידוד קצר

שר החוץ היווני הגיע לישראל וסיכם עם עמיתו גבי אשכנזי על מתווה לחזרת התיירים הישראלים. הם יידרשו לעשות בדיקת קורונה לפני הטיסה ואחרי הנחיתה ביוון. עד לקבלת תוצאות הבדיקה השנייה - הם יידרשו להיות בבידוד. היעדים היחידים ביוון שייפתחו לישראלים הם אתונה, סלוניקי, כרתים וקורפו

13.08.2020, 13:01 | איתמר אייכנר, ynet

600 תיירים ישראלים בשבוע יוכלו להמריא מהשבוע הבא ליוון והם יוכלו לבקר בארבעה יעדים, יידרשו לעבור שתי בדיקות קורונה עם בידוד קצר עד לקבלת התוצאה על אדמת יוון. הבוקר (ה') סיכמו שר החוץ היווני ניקוס דנדיאס שהגיע לביקור בישראל ועמיתו גבי אשכנזי על מתווה לחזרת התיירים הישראלים. הוא ייפגש בהמשך עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

קראו עוד בכלכליסט

המתווה יהיה תקף כאמור מהשבוע הבא: 600 תיירים ישראלים בשבוע יגיעו ליוון ויוכלו לבקר ביעדים הבאים: אתונה, סלוניקי, כרתים וקורפו. הם יידרשו לעשות בדיקת קורונה לפני הטיסה ואחרי הניחתה ביוון. עד לקבלת תוצאות הבדיקה השנייה - הם יידרשו להיות בבידוד. בחזרה לארץ לא יידרשו לבידוד.

שר החוץ גבי אשכנזי מסר: "אני מברך על החלטת יוון לאפשר תיירות מישראל ביוון בעידן קורונה. החלטה זו מבטאת את הקשר החם בין המדינות והרצון המשותף לחזור לשגרת חיים נורמלית בעידן הקורונה ומקווה שמדינות אירופיות נוספות יאמצו גם הם החלטה זו". אשכנזי הוזמן לביקור ביוון, ונענה להזמנה. הוא יבקר ביוון בעתיד הקרוב, כך לפי לשכתו.

מיקונוס, יוון, צילום: שאטרסטוק מיקונוס, יוון | צילום: שאטרסטוק מיקונוס, יוון, צילום: שאטרסטוק

אתמול אמר מנכ"ל משרד התחבורה, עופר מלכה, כי המשרד בראשותו הגיש רשימת מדינות מעודכנת למשרד הבריאות במטרה לאפשר לשבים מהן ארצה שלא להיכנס לבידוד.

מלבד מדינות "ירוקות" אמר מלכה כי ישנן גם מדינות "אדומות" עם תחלואה נמוכה. מאז סירבו גורמים במשרד התחבורה לפרט אילו מדינות המופיעות ברשימה. דיון על המתווה לפתיחת השמים ב-16 באוגוסט התקיים אתמול בין כמה משרדי ממשלה.

יש לציין כי גם אם לא תחול חובת בידוד על ישראלים השבים ממדינות מסוימות בחו"ל עדיין רוב מדינות אירופה ומדינות ברחבי העולם מסרבות להכניס ישראלים עקב נתוני התחלואה הגבוהים. בשלב הראשון, יהיו אלו בעיקר ישראלים בעלי דרכונים זרים שיוכלו לטוס מישראל בנוסף לישראלים בעלי ויזות מיוחדות כדוגמת ויזה לימודים או עסקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות