אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניו זילנד: הסגר באוקלנד יוארך ב-12 ימים צילום: אי פי איי

ניו זילנד: הסגר באוקלנד יוארך ב-12 ימים

במדינה, שכבר נראה היה כי ניצחה את המגיפה, אובחנו 29 חולי קורונה חדשים; העיר הגדולה בניו זילנד, שהיא מוקד ההתפרצות, נמצאת ברמת סיכון 3, ואילו שאר המדינה - ברמה 2

14.08.2020, 14:56 | שירות כלכליסט
ראש ממשלת ניו זילנד ג'סינדה ארדרן האריכה ב-12 ימים את הגבלות הקורונה, לאחר שמספר חולי הקורונה החדשים עלה ל-29.

קראו עוד בכלכליסט

בניו זילנד הגדירו ארבע רמות של סיכון, ואוקלנד - העיר הגדולה במדינה - נמצאת ברמה 3 מאז יום רביעי. שאר המדינה נמצאת ברמת סיכון 2.

ניו זילנד נחשבת כאחת ההצלחות הגדולות של המלחמה בקורונה ועברה 102 ימים בלי מקרי הדבקות חדשים עד השבוע. מקור התתפרצות החדשה באוקלנד - העיר הגדולה במדינה שמונה 1.5 מיליון תושבים - עדיין נבדק.

לפי ארדרן, ההחלטה להאריך את ההגבלות התקבלה תוך "שמירה על הגישה הזהירה שלנו והפילוסופיה של להכות חזק ומהר". להערכתה, עוד 12 ימים "נוכל לזהות את מקור ההדבקה, נבודד אותה ונוכל להוריד את רמת הסיכון באוקלנד ל-2 בביטחון".

ג ג'סינדה ארדרן | צילום: אי פי איי ג

כל 29 הנדבקים החדשים קשורים לאותו מקור הדבקה. עוד הוסיפה ארדרן כי 38 אנשים נדרשו להיכנס לבידוד, וכי צפויים יותר מקרים. "זה יצמח לפני שזה יאט. הקורונה תמשיך להיות קשורה לבתי ספר, כנסיות והתאספויות חברתיות, כפי שקרה עד כה. אנחנו גם יודעים, בהתבסס על הניסיון בעולם והניסיון שלנו שאפשר להשתלט על התפרצות גם בלי לזהות את המקור".

תחת רמת סיכון 3, שבתוקף באוקלנד, נסגרו מקומות ציבוריים כמו ספריות, מוזיאונים, בתי קולנוע וגני שעשועים. כמו כן, אנשים נדרשים לעבוד ככל האפשר מהבית, וההמלצה היא גם לעבור ללמידה מרחוק. לעומת זאת, סופרמרקטים ותחנות דלק יישארו פתוחים.

ברמת סיכון 2 שחלה על שאר המדינה, מקומות העבודה ובתי הספר פתוחים, אך הדרישה היא לעטות מסכות, ומותרת התקהלות של עד 100 אנשים.

בעקבות המקרים החדשים באוקלנד דחתה ארדרן את פיזור הפרלמנט – צעד הנדרש לקראת הבחירות ב-19 בספטמבר. היא עוד לא החליטה האם לדחות גם את הבחירות עצמן, זאת בעוד שבאופוזיציה קוראים לדחיית הבחירות בטענה שההגבלות מעניקות לארדרן יתרון לא הוגן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות